Є у мене пунктик, декілька обов'язкових речей для мого авто, без яких я не уявляю його.
Одна з них це антикорозійна обробка.
Кожен раз, коли купую авто, я не знаю як складеться подальше життя і скільки я їздитиму на цьому авто, тому стараюсь убезпечити себе від майбутніх проблем.
Отож, почнемо.
Інспекція днища авто показала, що затягувати не варто і пора зайнятись ним.
Проблема та сама, що була на Ford'у, до обробки. А саме відсутність адекватної обробки днища з заводу в районі заднього підрамника.
Все днище гарно і якісно оброблене заводським антикором, який я не бачу сенсу обливати повторно, а от сам підрамник, місця кріплення продовгуватих важелів і шпильки навколо лонжеронів в іржі...
Вимив днище, як міг і на пісок.
Без піскоструя це все Сизіфів труд.
Просто облити іржу антикором, це фігня.
Треба вичищати по максимуму і обробляти.
Далі, короткий відос.
На відео видно, що нічого страшного немає.
Так, іржа є, але вона не глибока і тільки почала з'являтись.
Отож, записуюсь на піскоструй.
Вже не раз тут був, завжди задоволений.
Хлопці пускають щоб все обдивитись у процесі.
Бувають моменти, що можуть щось пропустити. Воно і не дивно, пил та протигаз мішають огляду.
Процес дуже швидкий, піскоструй тут просто лютий. Він нещадно відбиває все.
Не уявляю який там тиск, але коли пісок летить у мене з 10 метрів, то воно відчувається.
Дроти, шланги та гофори нічим не обмотував. Ще не було таких проблем щоб щось десь перебило. Єдине, зняв пластиковий захист для кращого доступу.
Алюмінієві пластини не знімав, відігнув тільки краї.
Під ними чисто, ніяких натяків на корозію.
Корозія з'являється лише там, де летить з коліс. А ці місця, як на зло, не захищені нічим.
Як видно з фото, вичистили все прекрасно, дісталось навіть підрамнику.
Він, до слова, теж іржавий, в основному, по швах.
Але задачі вичистити підрамник не було, чистили лише те, що бачили.
Без зняття, нажаль, його не вичистити.
Я декілька разів заходив під машину і навіть найменші огріхи показував і просив почистити.
На все це діло пішло менше 12хв...
Підготовка піскоструя йшла довше😁
На 11ту годину я вже приїхав у гараж.
Ще раз все обдивився і почав з того, що покрив голий метал епоксидним грунтом.
Перекривав у декілька тонких шарів, але з сушкою, щоб швидше все сохло.
Знову ж, декілька разів обдивлявся і покривав місця, які пропустив.
Тут теж, коротке відео.
Залишив це все діло сохнути і взявся за підкрилки.
Знялось все легко, без проблем.
Підкрилки цілі, всі кріплення на місці, лишніх швів немає😂
Стан, гарний. Єдина прикрість, це місця навколо шпильок кріплення підкрилка.
Але я і без зняття підкрилка знав, що там таке буде.
Чистив як міг. Насадки на шурупокрут, щітки, болгарка, навіть ножем колупав, але вичистити 100% щіткою чи ще чимось вкрай важко.
Залишки обробив перетворювачем іржі, ще раз почистив, ще раз обробив перетворювачем і вкрив епоксидним грунтом.
На відео, процес не завершений.
Також, був якийсь наліт навколо кріплення аморта. Я його навіть не помітив одразу.
Але взяв щітку і теж вичухав. Але там навіть не іржа, а щось схоже на окисли.
Якийсь сірий порошок всередині.
Може якась реакція цинкового покриття...
Спочатку, не планував клеїти вібру, але так співпало, що вона просто попалась мені на очі, ще й три листка - як раз для підкрилків.
Вирішив таки приклеїти. Без фанатизму, на дзвінкі місця.
Всі відкриті місця і навіть вібру я обробив бітумною мастикою Acoustics.
Дуже крута річ, вже не перший раз її використовую і відгук виключно позитивний.
Вже декілька років їздить на днищі Форда і не тріскається, не осипається. Тримається гарно.
Доволі пластична, навіть через роки і має шикарну адгезію.
На місці кріплення шпильок я вирішив спробувати наклеїти вібру, можливо, підкрилок не буде протирати покриття до металу.
Поки я робив підкрилки, грунт на днищі остаточно висох, можна переміщатись туди і дати можливість бітуму підсохнути.
Днище теж, першочергово обробляв пензликом та мастикою Acoustics. Ну довіряю я їй.
Так, це дуже довго і втомлює, але така процедура робиться раз і на дуже довго, тому я знайшов в собі сили.
Тим більше, Dinitrol, яким я мав обробляти днище запізнювався на Новій пошті.
Тож, часу вистачало.
Слю, де я зміг дотягтись пензликом, я наніс бітумну мастику Acoustics.
Далі, приїхав Dinitrol і я вже другим шаром наніс його.
Теж, люта субстанція. Прямо круто. Коли бовтаєш його у пляшці, схоже на кефір.
Як тільки наносиш, пару секунд він тече і починає застигати. Тобто, там, де міг не добратись пульвілізатор, воно точно затече.
Через пару годин до рук вже не липне. За відгуками, зберігає в'язкість і пластичність навіть через роки!🤓
Подивимось.
Добре, що було багато резинових рукавичок, бо це страх, яка брудна справа.
Ще коли мастив пензликом, доволі акуратно все виходило, а вже коли почав бути з пульвілізатора, то обгидив все.
Єдина втіха, не погниє😂
Ще замінив всі металеві гайки, які кріплять пластиковий захист, на пластикові.
Також замінив пластикові гайки локерів на нові.

Також, почистив місця прилягання колісного диска та гальмівного диска і обробив гарматним салом. Ну і болти помазюкав.
Передні арки залиший на потім, вже не вистачало сил і терпіння. Не хотів наробити дурниць.
Далі наступний крок - шумоізоляція!
А це авто, яке не обробили вчасно...😭
Хтось ще морочиться так з антикором, як я?
Стараюсь. 😊