Volvo XC60 (1G) (Volvo XC60 R-Design)

Ремонт механізму складання бокового дзеркала

Я їжджу на Volvo XC60 (1G), Ford Mondeo IV
Київ, Україна

Місяць тому їздив у справах в інше місто.

Оцінив авто у дальній поїздці.

Все б прекрасно, але трапилась невеличка халепа.

Приїхав, припаркувався, вулиця вузенька і я вирішив скласти дзеркала, на всякий випадок. 

Вже робив це декілька разів і все було норм.

Прийшов до авто, через якийсь час, відкривати дзеркала, а водійське відкрилось в іншу сторону...

Давай читати, що і як.

Вичитав, що можна руками вирівняти його.

Якось виставив руками, але чітко не фіксується, трохи тиліпається.

Але їхати можна, так місяць і катався.😁

Нарешті, з'явився вільний день і я поїхав в гараж, до знайомого.

З усього прочитаного, найбільше мене лякала стопорна шайба. У багатьох вона розсипалась, при спробі демонтажу.

Вирішив підготуватись і замовив декілька розмірів таких шайб.



Розібрати дзеркало виявилось не так складно.

Дійсно, не поспішаючи, хвилин за 20 повністю розбарахолив.



Розбір наступний:

  • Знімаємо вкладиш дзеркала (підчепити пластиковою лопаткою і сміло потягнути на себе)
  • Від'єднуємо підігрів дзеркала (два провода).
  • Відкручуємо болти виділені червоним кольором.
  • Обережно тиснемо на фіксатори виділені жовтим, таким чином знімається зовнішня частина корпусу.
  • Розводимо фіксатори виділені синім кольором.
  • Коли відпустили і розвели все вище перечислене, тягнемо зовнішню частину корпусу на себе. Має легко від'єднатись.

Бачимо таку картину.




   7. Тепер знімаємо нижню частину корпуса. 

Тримається вона на трьох застібках.

Знімаються, інтуїтивно, просто.







Має вийти так.




8. Тепер, відкручуємо механізм регулювання положення дзеркала (болти обведені білим) і від'єднуємо всю проводку. Фото №3

9. Можна приступати до найбільшого квесту - колупання знімання стопорної шайби. 



Бачимо таку картину.

Скажу одразу, для тих, хто думає, що тут можна вирішити щось wd-шкою. 

Відкиньте ці думки і не повертайтесь до них.

Згодом, покажу чому так.



Мені знадобилось два інструменти, щоб демонтувати цю кляту шайбу. 

Мова йде про шило і пласку викрутку.

Викруткою натискав на край шийби, щоб опустити її трішки нижче пазу, в який вона упирається, а шилом підчіплював самі пелюстки. 

Вийшло доволі акуратно і навіть шайба не лопнула.

Шайбу можна знімати сміло. Пружина, яку вона тримає, поволі розтискається і коли шайба доходить до верху, там вже немає сили щоб вистрелити.

Тепер, основний винуватець у нас в руках.




Починаємо реанімацію.



Червоним колом обвів штифт, який має виступати на 3-4мм, відносно корпуса.

А він, падлюка, сховався і носа не показує - закис. 

Стрілками вказав болти, які тримають механізм складання.

Їх можна сміло відкручувати всі, не боячись, що щось розсиплеться.




З іншої сторони корпусу є отвір.

Я використав цвях для штапіків, щоб вибити штифт. Отвір доволі тонкий. 

Будьте готові, що в якийсь момент штифт вилетить і полетить у невідомому напрямку, оскільки, він підпружинений.

Тому, ловіть і його, і пружину.

Краще, таки вибити його, а не просто розробити. 

Спочатку, я просто розробив його, але згодом, він знову підклинив. 

10 разів нормально зайшов і вийшов, а на 11й - заклинив знову.




Ось, так він виглядає. Така дрібниця, а такий важливий елемент. 

Бруд на ньому не змивався навіть очисником карбюратора😱

Довелось зачищати механічним шляхом. 

Таким чином, все відчистилось доволі легко. 

Штифт з пружиною вставляється назад без проблем.

Додатково, капнув літієвого мастила під пружину.

Рухаємось далі.

Раз така гулянка, треба глянути шестерні механізму складання. 



Дві застібки і половинки роз'єднані. 


Не так все страшно, але вирішив перемити. 

Всього не витягував, вимив очисником карба і набив новим мастилом. 



Маслом кашу не зіпсуєш. 😁


Тепер, можна повернутись до питання, відповідь на яке вже і так зрозуміла.

Чому ж wd-шка тут не допоможе.

По-перше, отвір, через який wd-шка може проникнути до штіфта, вкрай малий.

По-друге конструкцію зроблено так, щоб вода ніяк не дійшла до цього отвору. Відповідно і wd-шка туди не пройде.

Та і штифт так закисає, що без механічного втручання ніяк.

Механізм моторчика закривається основним корпусом як парасолькою.

Але, але, але...

Дощ та мийка високого тиску роблять свою справу. Волога таки потрапляє до штіфта.

Вирішив, додатково, промастити корпус мастилом, яке буде відштовхувати вологу.

Ось корпус, у який вставляється корпус зі штіфтом та моторчиком.



Не знаю, як на довго, але має допомогти.

Посадкове місце вичистив від окислів і промастив мастилом ШРБ.

Вибрав його, бо воно в'язке і не тектиме влітку.

Це ще те ШРБ, з часів царя-Гороха.


Тепер, можна збирати це все добро назад.

Збірка у зворотньому порядку, нічого складного.


Стосовно стопорної шайби.

Її розмір м-14.

Не 12ть, як десь пишуть, а саме м-14



На фото, вище, стара і нова шайба, прикладені одна до одної.

Думаю, м12 теж можна насунути, але не раджу.



Одягав шайбу теж викруткою.

Легенько постукував з різних сторін молотком, сідає легко. 



Хтось пише, що не варто опускати шайбу нижче рівня. 

Хто зна, як вони її садять, але там є чітка фаска (паз), під пелюстки шайби.

І шайба чітко заходить під це паз.

Реклама
Ремонт та обслуговування системи кондиціювання
Опубліковано: 23 червня 19:59
4 0 0

Коментарі

Щоб залишати коментарі, потрібно авторизуватись.
З тими дзеркалами то якась напасть в мене теж водійського дзеркала моторчик складання пішов на той світ
вчора о 23:40
Автор Я їжджу на Volvo XC60 (1G), Ford Mondeo IV
lord2106
З тими дзеркалами то якась напасть в мене теж водійського дзеркала моторчик складання пішов на той світ
lord2106, думаю, це загальна проблема.
Але, у Volvo, до цього моторика хоч добратись нормально можна.
сьогодні о 11:30
Я їжджу на Volvo V90 (2G)
Дякую. Не кожен би заморочився з описом. Та ще і з фото.
2
23 червня 23:20
Автор Я їжджу на Volvo XC60 (1G), Ford Mondeo IV
assa62
Дякую. Не кожен би заморочився з описом. Та ще і з фото.
assa62, інформації вистачає, але на інших ресурсах, нажаль.
Хочеться щоб і тут люди щось корисне знаходили, а не тільки фото машин і звіти про заміну мастила.
4
23 червня 23:39