У неділю ввечері ми повернулися з триденного автомобільного свята American Cars Mania 2026, і не встигли відпочити від того відпочинку, як настав час їхати на чергові «Амкарове Вторкі».
Як завжди, я ледь встиг помити Додж і доїхати домів по родину, тож забрати PT в порядок денний точно б не влізло.
Позаяк ми на цих зльотах вже втретє, коло однодумців вже починає формуватися. Нас впізнають і ініціюють розмови, адже на брак спілкування скаржитися не доводиться. Американських автівок цього разу було біля сімдесяти, однак здебільшого вони були ті самі, тож подивитися на цю красу можна у моїх репортажах з попередніх зустрічей.
Amcarowe Wtorki #2
Тому розповім напевно про новинки-старинки, поготів матеріал цього разу вкрай цікавий. Єдине виключення зроблю для мого улюбленого 4-4-2, бо просто не можу втриматися і не сфоткати цей шедевр кількасотий раз:
Ба більше цей Олдс на афіші актуального івента, а заразом і на афіші цього дописа:
Втім, крім Катлесса було на що подивитися і на що пустити слину. Хоча б на Chevelle Malibu 1969-го:
Шикарна тачка у відмінному стані, хоч я і не є фанатом низького профілю на класиці:
Ну і Мустанги звісно, як без них?
На зелений було дуже зручно показувати, коли питали, від чого у мене колеса:
А з жовтим ми два дні тому разом заїжджали на аеродром в Катовіце:
Ще одна тачка, біля якої я танцював на ACM, і яка раптово зʼявилася на місцевому івенті, це червоний Prowler. Неймовірна штука! Ще й з видаленими «вусами» бампера, що робить її ще більш трушною:
Дуже шкода, що цього разу були без PT-Cruiser-a, адже сфоткатися поруч - це просто must have. Тим часом власник Пролера повідав, що на його думку найкращою автівкою цього івенту є мій Додж:

Це звісно дуже приємно, але, перебуваючи у здоровому глузді, не можу з цим погодитися. Принаймні якщо йдеться не про чистоту стилю модифікованої автівки, а про вау-ефект. Адже цей Jeep Gladiator сина матусиної подруги - це просто WOAW!
Шокуючий рестомод світового рівня! Зокрема мене приваблює ця огидна
брутальна пика, до якої дуже пасує ліфт і колеса і яка водночас контрастує з нетиповим білим кольором.
Щодо деталей таких проєктів можна сперечатися, але розглядати їх можна годинами поспіль:
З більш заземленого була група Camaro/Firebird четвертого покоління.
Ну як «заземленого»? Там якщо не SS, то Trans Am на «механиці»:
Trans Am офігєнний! Нещодавно дивився Дага Демуро, де він дивувався тому, що це єдина автівка, де комплектація зазначена на центркепах дисків. Подивився, так і є:
Втім, автівка не обовʼязково має бути рідкісною та дорогою, щоб привертати увагу ентузіастів. Всі обходили цей триген стороною, а мене він зацікавив своїм оригінальним станом. Підійшов, запитав і в результаті отримав чудову розмову із власником, який придбав цей IROC-Z двадцять пʼять років тому як першу свою автівку:
Розповідав мені, як цей «делоріен» виглядав свого часу на фоні Полонезів і Фіатів його однолітків…
…і занурив мене в світ технічного доопрацювання тригенів. Тут під капотом замість карбового 5.0 вже LS1:
Цього разу на зустріч якогось біса запросили ще й групу євро тачок. Серед випещених дядьок на Поршах, молоді на попкорнових тутбобехах та АМГ в хромованій плівці був навіть Vantage:
Але ж сучасний Mach 1, як на мене, за шмат ціни має більше характеру:
Та й навіщо витрачати час на Астон, якщо є МакЛарен в дуже нетиповому форм-факторі?
FOX Павла теж не привертав багато уваги на майданчику. Але ж даремно!
Так, тачка не найкрасивіша, але ж історія!!!
ASC McLaren зробили у співпраці з American Sunroof Company і McLaren в кількості 1800 примірників. Автівка Павла - одна з пʼяти, що продані в Європі дилером в Швейцарії і має пробіг лише 22000 км!
Перші ASC були зроблені з братського Mercury Capri, коли кабріолетів у Форда ще не було. Відповідав за проєкт Пітер Маскел (Peter Muscal), який начебто розпочав це через заборону Форда паркувати автівки інших марок на корпоративній парковці. Дружина його їздила Мерседесом SL, але сам Форд нічого подібного не пропонував.
Mercedes, до слова, на івенті теж був і стояв неподалік:
Але ж до ASC і Пітера.
На момент виробництва цього «Фокса» Капрі вже не було, натомість кабріолет Mustang був. Тож в чому сенс?
По-перше в тому, що ASC на відміну від звичайного Мустанга - це двомісний родстер…
…з отаким пластиковим капелюхом мʼякого даху. Виготовлений він доволі аматорськи, механізм взагалі не виглядає як фабричний виріб:
По-друге, це комплектація.
Вона звісно найбагатша, але за мірками 86-го. Зараз дивитися на все це здебільшого боляче, але гучномовці в підголівниках сидінь Recaro мене вразили:
Звісно, там і підвіска, і mesh диски, і обвіс:
Але я не знав, що і лобове скло на ASC інше - більш низьке і нахилене на 15° відносно оригіналу. Навіть не уявляю скільки може коштувати таке скло якщо що. Погодилися з Павлом, що на Prowler буде дешевше.
Отже зустріч пройшла продуктивно і цікаво. Язик втомився відповідати на питання, а вуха - слухати відповіді на свої. Навіть перерва на гриль ковбасу перетворилася в черговий гайд по ретро-стайлінгу Челенджера. Але хіба не заради цього я туди їхав?
13 лет назад в потоке обогнала меня Ferrari California, было интересно понаблюдать за ней со стороны. А вот когда меня обогнал еще и Prowler, автомобиль NightМan-а, я уже не знал на какую машину больше внимание обращать. И хоть он и стоит в 5 раз дешевле Ferrari, в эффектности не то что не уступал, а даже превосходил ее. И это я говорю как большой любитель именно итальянских автомобилей. Т.е. это точно не предвзятое мнение.
Як я заздрю людям що можуть таке сказати "придбав цей IROC-Z двадцять пʼять років тому як першу свою автівку" !
І FoxBody. Завжди вважав його гидким каченям серед мустангів...а зараз дуже подобається. Саме своєю несхожістю і концентрованим стилем вісімдесятих.
Ось тут...ну яка ж краса!!!
https://youtu.be/Mi6hs8eVxvw?si=XD0hjv7GpRc3Dwae
Може би і я приїхав колись?