Останнім часом в Лагуни було мало роботи, виїжджала вона переважно по вихідних і зазвичай на трасу у поїздки за місто. Всю щоденну роботу виконувала електричка Hyundai Kona, доки не пішла до іншого власника. Трохи сумуємо з дружиною за нею, хороше авто як виявилось, але тут мова про улюбленицю сім'ї 😊
Ну і ось, вирішив, що той день настав - день зміни коліс з зими на літо і силіконових килимків на текстильні. Завантажив я свої літні колеса, захопив підкатний домкрат, очищувач колісних дисків, вимірювач протектору, Clip, Renolink, килимки та ще купу дрібниць. І поїхав до бабусі в українське місто-столицю Рено - Красилів 😁 А чому б не поєднати візит до бабусі з корисною справою і в кайф не замінити колеса і килимки?
Отже, нічого не віщувало біди, була п'ятниця... але не 13-те)) Успішно доїхав до Красилова, до дому залишалось менше кілометра. І раптом я розумію, що зчеплення покинуло чат... 🫣 Педаль провалилась і не повертається. Зараз я розумію, що як добре, що тоді я їхав дуже повільно перед лежачими перешкодами і в той саме момент авто було на "нейтралці". Зупинився, подивився на педаль, вона була "пуста", вручну поверталась в 0 положення, однак тиску в системі вже не було. Заглянув під капот: зверху по КПП все сухо, в районі гідравлічного клапана прокачки гальмівної рідини зчеплення - теж сухо, під бачком гальмівної рідини - те саме.
Аааа, яка ганьба тут в Красилові так приїхати на іконі місцевих реноводів і посеред міста підняти капот 😞 Поспілкувавшись з розумною людиною з сервісу та ШІ, прийшов до висновку, що це проблема або у вижимному підшипнику, або у головному гальмівному циліндрі 😖 Я молився реношним богам, щоб це був циліндрик... Робити не було що, треба було дотягнути ще кількасот метрів додому. Юзаючи старий вандальний спосіб (вперше в своєму житті), а саме на заглушеній втикнувши першу, далі кнопка Старт і додавши трохи газу, щоб двигун не заглох, так на 1-й і дотягнув додому. Краще нікому не знати, як в кінці я зупинявся, оскільки висмикнути передачу без високих обертів майже нереально, а їхати в кінці швидко було неможливо.
Коли "пташка" була в "гнізді", став дивитись. Зразу скажу, що нічого я там не побачив ввечері, окрім напівпорожнього бачка гальмівної рідини. Для тих хто не в курсі - він має 2 контури, тобто перетинку всередині. Одна ємність для зчеплення, інша для гальм. І найцікавіше, що сигналізатора низького рівня для зчепи немає. Там лише він для гальм (здається 🤔 ). Але прикол в тому, що відкрутивши кришку бачка, там завжди можна побачити рідину "під зав'язку", яка ніби в нормі і нічого не трапилось. Такі хитрі технології))) Насправді, треба дивитись рівень MIN, а ще краще просвітити бачок знизу ліхтариком, тоді чітко видно, що по рідині. В принципі, через поважний вік Лагуни, я десь щомісяця слідкую за рівнями рідин і оливи, востаннє все було ОК.
На ранок під авто побачив невеличку пляму, яка не висихала. Ну, вже зрозуміло стало, що саме потекло. Але зрозуміти чітко звідки саме потекло було важко.
Це був ранок суботи і я мав сподівання, що мені допоможуть на місцевій станції Рено (яка колись давно була офіційною). Діставшись до неї я лише "поцілував замок", все було зачинено і жодних людей там я не зустрів... (( Кажуть місцеві, що і працівників з відомих усім причин там вже не залишилось, на жаль... Тому повернувся ні з чим...
Але сидіти склавши руки я не міг, треба було вирішити 3 питання:
1. Виявити реальну причину проблеми зі зчепою.
2. Організувати доставку авто у Хмельницький, бо в Красилові не знаю таких майстрів, кому то можна було б довірити, тим паче були ще заплановані певні роботи до поломки. Та й запчастини треба було ще пошукати в понеділок.
3. Зробити хоча б частково те, що було заплановано, хоча настрою відверто вже не було... Тому обмежився просто заміною коліс, пропискою датчиків тиску в шинах та зміною окружності коліс у "мізках". Все.
Для вирішення першого найголовнішого питання попросив хороших знайомих привезти мені з Фаворита оригінальної гальмівної рідини, щоб долити у бачок і подивитись, звідки "ноги ростуть". Також велике дякую моєму родичу, який обслуговує авто і має бокс з ямою, що згодився мені допомогти. Отже, забрав рідину і потягнули Лагуну на яму. Зняли захист двигуна, долили трохи рідини і кілька разів качнули педаллю зчепи - і ось він результат - рідина потекла зі стику КПП і двигуна. Підтвердилось найгірше, молитви не допомогли - вижимний сказав "до побачення". Питання вичерпане.
Забігаючи наперед, скажу, що авто залишив в бабусі, забрав в батьків Кліо і повернувся у Хмельницький, розуміючи, що влип я добре.

А найцікавіше те, що останній рік я все подумував про профілактичну заміну комплекту зчеплення і маховика, бо від самої купівлі авто, як виявилось, з ним були проблеми, що проявлялось лише при рушанні з місця. Наїзники у Франції примудрились його якимось чином "підпалити" 😤
Наступного дня, дякуючи моєму другу і колезі Роману, Лагуну на тросі було доставлено в Хмельницький, де вона вже 2-й тиждень чекає свого ремонту...
Тимчасово її заміняє малеча Кліо 🤗

202 тис. це якраз середній показник коли зчеплення вмирає. Я на 218 замінив…
Так, їзда по місту рано вбиває не тільки зчепу. В знайомого на М3 теж вмерло на 205 тис. Хоча в мене був ГС3 з 250к пробігу, то там ще було рідне зчеплення, мабуть в Європі по трасах більше їздив. В батьків Кліо вже майже 300к має, все рідне ще стоїть. Але Кліо то улюблена дитина в сімействі Рено, там майже все зроблено класно 👍