Renault Laguna III (Snake in Bag)

Шини, диски, килимки... зчеплення... Частина 1. "Неприємний сюрприз".

Я їжджу на Renault Laguna III
Хмельницький, Україна

Останнім часом в Лагуни було мало роботи, виїжджала вона переважно по вихідних і зазвичай на трасу у поїздки за місто. Всю щоденну роботу виконувала електричка Hyundai Kona, доки не пішла до іншого власника. Трохи сумуємо з дружиною за нею, хороше авто як виявилось, але тут мова про улюбленицю сім'ї 😊

Ну і ось, вирішив, що той день настав - день зміни коліс з зими на літо і силіконових килимків на текстильні. Завантажив я свої літні колеса, захопив підкатний домкрат, очищувач колісних дисків, вимірювач протектору, Clip, Renolink, килимки та ще купу дрібниць. І поїхав до бабусі в українське місто-столицю Рено - Красилів 😁 А чому б не поєднати візит до бабусі з корисною справою і в кайф не замінити колеса і килимки?

Отже, нічого не віщувало біди, була п'ятниця... але не 13-те)) Успішно доїхав до Красилова, до дому залишалось менше кілометра. І раптом я розумію, що зчеплення покинуло чат... 🫣 Педаль провалилась і не повертається. Зараз я розумію, що як добре, що тоді я їхав дуже повільно перед лежачими перешкодами і в той саме момент авто було на "нейтралці". Зупинився, подивився на педаль, вона була "пуста", вручну поверталась в 0 положення, однак тиску в системі вже не було. Заглянув під капот: зверху по КПП все сухо, в районі гідравлічного клапана прокачки гальмівної рідини зчеплення - теж сухо, під бачком гальмівної рідини - те саме.

Аааа, яка ганьба тут в Красилові так приїхати на іконі місцевих реноводів і посеред міста підняти капот 😞 Поспілкувавшись з розумною людиною з сервісу та ШІ, прийшов до висновку, що це проблема або у вижимному підшипнику, або у головному гальмівному циліндрі 😖 Я молився реношним богам, щоб це був циліндрик... Робити не було що, треба було дотягнути ще кількасот метрів додому. Юзаючи старий вандальний спосіб (вперше в своєму житті), а саме на заглушеній втикнувши першу, далі кнопка Старт і додавши трохи газу, щоб двигун не заглох, так на 1-й і дотягнув додому. Краще нікому не знати, як в кінці я зупинявся, оскільки висмикнути передачу без високих обертів майже нереально, а їхати в кінці швидко було неможливо.

Коли "пташка" була в "гнізді", став дивитись. Зразу скажу, що нічого я там не побачив ввечері, окрім напівпорожнього бачка гальмівної рідини. Для тих хто не в курсі - він має 2 контури, тобто перетинку всередині. Одна ємність для зчеплення, інша для гальм. І найцікавіше, що сигналізатора низького рівня для зчепи немає. Там лише він для гальм (здається 🤔 ). Але прикол в тому, що відкрутивши кришку бачка, там завжди можна побачити рідину "під зав'язку", яка ніби в нормі і нічого не трапилось. Такі хитрі технології))) Насправді, треба дивитись рівень MIN, а ще краще просвітити бачок знизу ліхтариком, тоді чітко видно, що по рідині. В принципі, через поважний вік Лагуни, я десь щомісяця слідкую за рівнями рідин і оливи, востаннє все було ОК.

На ранок під авто побачив невеличку пляму, яка не висихала. Ну, вже зрозуміло стало, що саме потекло. Але зрозуміти чітко звідки саме потекло було важко.

Все ж гальмівна рідина...

Це був ранок суботи і я мав сподівання, що мені допоможуть на місцевій станції Рено (яка колись давно була офіційною). Діставшись до неї я лише "поцілував замок", все було зачинено і жодних людей там я не зустрів... (( Кажуть місцеві, що і працівників з відомих усім причин там вже не залишилось, на жаль... Тому повернувся ні з чим...

Бувша офіційна станція Рено в Красилові і перша на заході України. Саме тут І. Моляр знімав перший тест-драйв Лагуни 2 в 2001 р.

А поруч на майданчику така сумна картина - вростають в землю дві учбові  19-ки, перша Кліо і Сафран фази 2 😞 А далі ще усі 3 покоління Лагуни, напевно працівників 🥹

Який же красень Сафран 🤗 Справжній французький бізнес-клас і мегакомфортне авто, офіційне президентське авто Франції тих років... Дуже сумно, що в Рено більше немає авто такого класу ((

Але сидіти склавши руки я не міг, треба було вирішити 3 питання:

1. Виявити реальну причину проблеми зі зчепою.

2. Організувати доставку авто у Хмельницький, бо в Красилові не знаю таких майстрів, кому то можна було б довірити, тим паче були ще заплановані певні роботи до поломки. Та й запчастини треба було ще пошукати в понеділок.

3. Зробити хоча б частково те, що було заплановано, хоча настрою відверто вже не було... Тому обмежився просто заміною коліс, пропискою датчиків тиску в шинах та зміною окружності коліс у "мізках". Все.

Для вирішення першого найголовнішого питання попросив хороших знайомих привезти мені з Фаворита оригінальної гальмівної рідини, щоб долити у бачок і подивитись, звідки "ноги ростуть". Також велике дякую моєму родичу, який обслуговує авто і має бокс з ямою, що згодився мені допомогти. Отже, забрав рідину і потягнули Лагуну на яму. Зняли захист двигуна, долили трохи рідини і кілька разів качнули педаллю зчепи - і ось він результат - рідина потекла зі стику КПП і двигуна. Підтвердилось найгірше, молитви не допомогли - вижимний сказав "до побачення". Питання вичерпане.

Забігаючи наперед, скажу, що авто залишив в бабусі, забрав в батьків Кліо і повернувся у Хмельницький, розуміючи, що влип я добре.

Авто на наступних 2 тижні. Але воно дарує свої емоції, бо маленьке і спритне)) І досить комфортне)

Бувай, мала 👋 I'll be back!))

А найцікавіше те, що останній рік я все подумував про профілактичну заміну комплекту зчеплення і маховика, бо від самої купівлі авто, як виявилось, з ним були проблеми, що проявлялось лише при рушанні з місця. Наїзники у Франції примудрились його якимось чином "підпалити" 😤

Наступного дня, дякуючи моєму другу і колезі Роману, Лагуну на тросі було доставлено в Хмельницький, де вона вже 2-й тиждень чекає свого ремонту...

Тимчасово її заміняє малеча Кліо 🤗

Дорогою в Хмельницький, так ще не їздив))


Реклама
Ремонт та обслуговування системи кондиціювання
#Renault Laguna 3 , #Renault , #Гальмівна рідина , #зчеплення
Пробіг 202000 км.
Опубліковано: 07 червня 13:59
2 0 0

Коментарі

Щоб залишати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ну хоть колеса замінив😀 Ти скажи реношним богам, що це не по пацанські так в самий не підходящий момент підставлять😎
202 тис. це якраз середній показник коли зчеплення вмирає. Я на 218 замінив…
1
09 червня 07:09
Автор Я їжджу на Renault Laguna III
DendiUA
Ну хоть колеса замінив😀 Ти скажи реношним богам, що це не по пацанські так в самий не підходящий момент підставлять😎 202 тис. це якраз середній показник коли зчеплення вмирає. Я на 218 замінив…
DendiUA, Ага, це точно)) але ще добре що все так, в місті і на малій швидкості)
Так, їзда по місту рано вбиває не тільки зчепу. В знайомого на М3 теж вмерло на 205 тис. Хоча в мене був ГС3 з 250к пробігу, то там ще було рідне зчеплення, мабуть в Європі по трасах більше їздив. В батьків Кліо вже майже 300к має, все рідне ще стоїть. Але Кліо то улюблена дитина в сімействі Рено, там майже все зроблено класно 👍
09 червня 11:11