Продовжую свою розповідь про встановлення пневмопідвіски, у цьому записі хочу розповісти про те як я займався підготовкою повітря.
Першим ділом повстало питання куди розмістити ресивер, компресор та інші компоненти, на той час (пів року тому) подумав, що встановити це все діло на полку в багажнику буде найкращим рішенням.
Демонтував балон гбо, тепер вже трохи жалію через ціни на паливо, але тоді думав, що так буде зручніше з розміщенням самої пневми, акб, та дозволить сховати динаміки в задній полці, а то колхозна полка з подіума так і просилась на смітник. Разом з балоном гбо викинув з під капоту газовий редуктор, замінив шланг на постачання палива до карба від бензонасосу адже в нього був врізаний клапан який перекрився відтоді як я відрізав від нього живлення, а також замінив прокладку між половинками карба на звичайну текстолітову. Нормально вирізану, яка встала на карб вдалось підібрати тільки з 5 разу..

Компоненти:
Компресор VOIN VL720, заявлена продуктивність 100 л/хв, але ймовірно там навіть без навантаження сотні не буде, щоб накачати 10 літровий ресивер йому потрібно хвилин 5.
Ресивер йшов в комплекті, ємність 10 літрів, на собі має:
Вологовловлювач camozzi в металевому корпусі, так чи інакше всередині скляна колба в яку збирається волога, але як я вичитав на моделі з корпусом вона не лопає взимку.
Блок клапанів camozzi 4-х контурний з прямими фітингами під 6 трубку. Має на собі 8 клапанів, 4 на підйом, 4 на спуск. По 2 клапана на контур.
Вирішив закріпити його під задньою полкою.
Частина електрики:
Компресор підключав по такій схемі.
Так як на панелі приладів була врізана кнопка під гбо то замінив її на кнопку під датчик тиску.

Плюс на неї взяв від замка запалювання. В когось може виникнути питання навіщо потрібна кнопка, фактично це б мала бути кнопка примусового виключення живлення на компресор, по зображеній схемі логіка роботи наступна: якщо на датчик тиску подається напруга і в балоні менше 8 атмосфер то датчик тиску замикається через що подається напруга на компресор, при 12 атмосферах в балоні він розмикається і компресор перестає качати. Думав, що це чудова схема, але в дорозі залипло реле і компресор без зупинки качав і перекачував балон до того, що вистрілив клапан скидання тиску. Замінив реле на більш якісне і не спостерігаю проблем, але думаю переробити кнопку на відрізання акб від установки замість датчику тиску.
По проводам які брав для підключення (довжину буду писати там де пам'ятаю конкретно, малі шматки різались на око, не заміряв їх)
Від замка до кнопки провід з перерізом 1.5 мм квадратних, від кнопки до датчику тиску наче 4м 1.5 квадрата, від датчика тиску до реле провід 4 квадрата, плюс на реле так само провід 4 квадрата, між акб та реле врізав запобіжник, мінус на реле 2.5 квадрата, провід від реле на компресор вже був на самому компресорі.
Пульт:
Для збірки пульту купив:
Так як кожна кнопка мала по 6 контактів то на центральні завів плюс від акб, на крайні відповідно підключив провода на підйом та спуск які будуть йти до блока клапанів. На блок клапанів якраз пішов 4х жильний кабель, поділив його на два рівних кабеля по 5 метрів, 4 жили на підйом, 4 на спуск. Вирішив зробити довжину кабеля 5 метрів щоб спокійно можна було витягувати пульт з машини і з вулиці бавитись.
В самому пульті коли все підключав наробив ще перемичок, на жаль не сфотографував.
Мінус на кожен клапан брав від кузова, переріз провода 2.5мм квадратних.
Частина з'єднання агрегатів, проведення повітряних магістралей:
Від компресора йде армований шланг який через перехідник(на жаль забув розміри) закручується у вологовловлювач, на виході вкручено фітинг під 8 трубку.
На ресивері в зворотній клапан через перехідник вкручено наразі прямий фітинг під 8 трубку, на етапі збірки ставив 90 градусний, але він легко ламається тому не рекомендую. Відповідно від вологовідловлювача йде трубка на вхід до ресивера.
На виході ресивера стоїть фітинг під 6 трубку яка йде до блоку клапанів.
Ох і награвся я збираючи це все, травило на кожному з'єднанні тому все промазувалось червоним фіксатором різьби.
Від блоку клапанів виведено 4 шості трубки, по трубці на кожне колесо.
На фото видно, що в задні трубки врізані трійники через які виведено по трубці на манометри в салоні, самі трійники прикріпив до перегородки щоб вони не трусились.
Всі трубки проклав у гофри. По лівому порогу проведений провід від кнопки до датчику тиску, трубка на переднє ліве колесо та трубка на манометр від заднього лівого.
По правій стороні тунелю проведені трубки на переднє праве колесо та на манометр від заднього правого, а також коса пульту керування.
В магістралі передніх подушок так само через трійник зроблений вивід під манометри, зі сторони водія все поховалось під торпеду.
Манометри механічні, камазівські, двухстрілкові, по манометру на кожну вісь.
Місце для них обрав досить вдале, не подобалось мені як більшість колхозять десь в районі запобіжників або під бардачком, заховав їх досить естетично і сидя за кермом за потреби тиск в кожній подушці видно бездоганно.
З листа абс пластику вирізав панельку під них та закріпив в бороді на місці сітки під динамік, динаміку в мене там давним давно нема, його разом з рідним приймачем викинули коли ставили музику в 00х..
Також один з манометрів був б/в тому я його розібрав, почистив та освіжив кільце, що тримає скельце
Не полінився додати манометрам підсвітку, плафони під лампочки взяв з донорської приборки, живлення з підсвітки прикурювача, вийшло класно.
Саме цікаве, а саме збірка самої підвіски буде в наступному дописі, постараюсь розповісти чим швидше, дуже мало вільного часу на жаль, стараюсь писати коли з'являється можливість.