Peugeot 307 SW (Наш сімейний помічник)

Ремонт кузова своїми руками

Я їжджу на Peugeot 307 SW
Хмельницький, Україна

Всім Доброго мирного дня, ще коли користувався першим авто ЗАЗ Сенс звернувся одного разу до майстрів за кузовним ремонтом і після того як озвучили суму, вирішив пробувати самому робити.

Ютуб, питання та відповіді, поради знайомих і сьогодні можу Вам презентувати, ділитися своїм досвідом по кузовному ремонту. 

Ця робота як мистецтво, аби знати в яких умовах, чим та яких пропорціях її робити. 

Зразу кажу, таке як фарбування авто пульвілізатором, робота з герметичним швом мені невідома. 

Це якщо у Вас є час і бажання десь там всередині, де невидно, самому зробити, не витрачаючи великий коштів, при цьому зробити якісно і надовго, як наприклад ось цей гнилий отвір в кузові заробити 


Це під кавроліном у ногах водія, де низ накладки виступу для відпочинку і комфорту лівої ноги водія Пежо 307


Спочатку зачищаємо будь чим наприклад наждачним папером зерном 80, можна болгаркою, шуруповертам аби був доступ і не пошкоджував інші частини авто, зачищаємо саме ржавчину, повністю згнилі (трухляві) елементи кузова забираєм взагалі, так щоб лишилось місце для утримання спеціальної  сітки матеріала.

На цьому етапі основна задача по максимуму зняти ржавчину, де тільки можна. 

Наступним етапом - протравка тієї ржавчини до якої немає доступу або неможна повністю зачистити. Для цього спочатку очищуємо поверхню від бруду, обезжирюємо місце обробки способом описаним нижче, в потім кісточкою, валиком, губкою... в місцях ржавчини наносимо засіб Вюрт, особливості Вюрт - працює ефективно якщо після його нанесення не залишається слідів потьоків, така особливість. 

Вюрт на фоні решти засобів найбільш ефективний, він дорогий, проте в інтернеті можна його купити розфасованим по різній кількості грам, за бажанням, його достатнього 300 грам, витрачається він мінімально.

Коли купуєте дивіться на дату виготовлення.

Я наприклад для обробки днища Вюрт не використовую, зажирно. Вюрт для роботи з кузовом наприклад в салоні... для днища я використовую дешевший перетворювач іржі фірми скайлайн.

Проте сохне він сутки, при плюсовій температурі, при такій температурі і  треба робити. 

Коли робив зимою в мінус користувався обігріваючою гарматою, прогрівав салон перед тим як виходити з гаража і так лишав на добу відкритим місце ремонту, хай сохне.

Ознакою, що Вюрт працює, після нанесення ржавчина стає чорною, треба ще раз нанесіть


Ось будь ласка подивіться, що получилось


Наступний етап - нанести епоксидний грунт, задача його на пропускати повітря до металу так звана адгезія, наносити його також можна будь чим валик, кісточка, губка кухонна... Особливість він має бути не з балончика, небуде тримати довго. Є недорогий і ефективний засіб, фото додаю


Ось цей


Розбавляти його 1:1, особливість - перед його нанесенням обов'язково поверхню знежирити, робиться це так берете саме малярну (бо вона не залишає ворсинок, або залишок паперу) серветку наносите на неї знежирювач і протираєте нею поверхню, вона одразу сохне і за нею наносите  розбавлений епоксидний грунт. Його теж бажано на добу при плюсовій температурі лишити сохнути добу, потім ще раз так само після знежирення наносите другий слой епоксидного грунта, що получилось дивіться на фото



Наступний етап - закрити отвір, для цього використовуємо інший засіб, фото додаю



Я вже не пам'ятаю сам механізм його нанесення, пам'ятаю що задавав питання в ШІ, і звідти по інструкції наносив.

Єдине знаю точно, що поверхню епоксидного грунту, яка буде контактувати з волокном засобу, потрібно легенько зачистити наждачним папером Р180-Р240 для кращої адгезії нанесеного клею.

Але вже опісля, десь бачив відео одне, помітив, що достатньо одного шару матеріалу положити і змастити цим клеєм.

Наступний раз як буду робити, спробую одним слоєм закрити отвір, і спробую чи тримає. Бо на фото, що додам я в декілька шарів наносив спеціальну сітку, що йде в комплекті до засобу і кожен раз замащував її клеєм того ж засобу цей отвір, що вийшло дивіться



Перед тим як наносити фарбу перевіряв чи висох клей, зачищав наждачним папером, якщо з'являлись білі потертості, значить клей висох, сохне він швидко. 

Наступний етап - фарбування з балончика.

Тут просто, закривши газетою закріпленою малярним скотчем відкриті місця, наносив фарбу, що получилось дивіться



Єдини мінус, шукайте балончик із фарбою свого авто, цей я купив в Епіцентрі думаючи колір підійде, в по факту, якщо подивитесь на колір мого авто не підходить.

Щоб виправитись на днях, купив такий балончик правда він коштував 700 грн., но він точно такий, бо працівник магазину заправляв фарбу в балончик, попередньо знявши зразки фарби з авто.

Буду перефарбовувати.

В якості інформації ще доповнення:

волокно 710 новолу плюс можна класти також на чистий метал, попередньо зробивши мінімальну риску Р80-Р120.
В моєму випадку, той предепоксидний стан металу не вселяв довіри, тому вирішив наносити волокно і клей на епоксидний грунт.

Будьте здорові, вдалих ремонтів, перемоги та миру всім нам.



Реклама
Ремонт та обслуговування системи кондиціювання
Опубліковано: вчора о 17:06
2 0 0

Коментарі

Щоб залишати коментарі, потрібно авторизуватись.
Я їжджу на Volkswagen Jetta II
На ехать2 один паренёк лет 15 назад себе на гнилом Сивике весь зад сделал из волокна, включая силовые элементы. И вроде норм. В целом, это хорошее решение, когда у самого нет сварки и нужно платить кому-то за работу.
Да, кстати, адгезия ж лучше на голом кузове, а не на грунте. Что-то не понял, зачем нужно было грунтовать, а сверху кидать слои.
вчора о 17:19
Автор Я їжджу на Peugeot 307 SW
MaxOd
На ехать2 один паренёк лет 15 назад себе на гнилом Сивике весь зад сделал из волокна, включая силовые элементы. И вроде норм. В целом, это хорошее решение, когда у самого нет сварки и нужно платить кому-то за работу.Да, кстати, адгезия ж лучше на голом кузове, а не на грунте. Что-то не понял, зачем нужно было грунтовать, а сверху кидать слои.
MaxOd, Дякую за коментар і питання. Ще раз передивився, на метал чи епоксидний грунт, висновок різниці великої немає, по інструкції до 710 новолу плюс аби не наносити на реактивні грунти, єдине що упустив перед тим як клеїти волокно треба було риску на поверхні епоксидного грунту ще зробити наждачним папером Р180-Р240 для кращої адегезії клею, чого не робив, зараз відредагую повідомлення в тексті.
Враховуючи вищевикладене + те що ще раз перечитав, роблю висновок, волокно 710 новолу плюс можна класти:
чистий метал, попередньо зробивши мінімальну риску Р80-Р120;
на епоксидний грунт, попередньо зробивши також риску Р180-Р240.
В моєму випадку, той предепоксидний стан металу не вселяв довіри, тому вирішив наносити волокно і клей на епоксидний грунт.
Гарного вечора
вчора о 20:21