Доброго дня, роблю свій перший запис, якщо получиться продовжуватиму далі.
Для мене освоєння свого авто почалося з нуля, думаю кожному знадобиться ця інформація, так як із-за простої неуважності можна лишитись без авто посеред дороги, та ще й попасти на дорогий ремонт.
Як виявляється із-за підтьоків масла з двигуна, може саме мастило попадати на ремінь ГРМ, через що він може порватися або перескочити на один зуб, зараз покажу на фото

Подивіться, якщо у Вас так, невідтягуйте їдьте на Сто щоб прибрати виток мастила.
Зразу зазначу, це ще не кінець двигуну, причина усувається заміною сальника або колінчастого валу (внизу двигуна) або розподільчого, їх два (зверху двигуна).
А так як для цього треба знімати подушку двигуна, ремінь ГРМ, + заміна самих сальників , + їх покупка на Сто можуть взять декілька тисяч гривень за все.
В квітні 2026 року міняв, із заміною самого ремня ГРМ (так як весь був у маслі), всіх трьох сальників на нові в мене обійшлося в районі 9 тис. грн.
Всім вдалих, комфортних поїздок і без поломок, якнайшвидшої перемоги та миру всім нам.