Пройшов ще один рік з часу попереднього ТО, навіть, трохи більше. Як вже писав, життя у мене досить круто повернуло, тому і експлуатація авто значно активізувалася. Лише в першій декаді травня я писав про рубіж 100 ткм, а за наступні півтора місяці вже накатав 2,5 ткм... Але це лірика, то ж до суті...
Минулого тижня, повертаючись вночі з Чигирина "місячним ландшафтом", почув неприємний стукіт ліворуч ззаду... @el.Shurup попереджав мене про можливе відкручування гайок на нещодавно замінених стійках стабів, то ж перша думка була саме про них, тому наступного ранку пішов і купив 8 гайок з фіксатором, і поїхав в гараж.
Вивісивши задній міст і знявши колеса, з'ясував, що вищезгадані гайки ні разу не відкрутилися, все затягнуте, як повинно.
Щоб виключити відкручування, додав ще й гайки з фіксатором:
Паралельно вирішив підрегулювати ручник, бо нещодавно з'ясував, що при скочуванні вперед він тримає, а от при скочуванні назад - ні... Але не все так просто - регулювальні гвинти з обох боків прихватило, що я не зміг розвести колодки. Довелося знімати гальмівні диски, проганяти різьби та змащувати все нігролом. Після цього все відрегулював і ще підтягнув трос на 4 оберти гайки.
Після зборки і встановлення коліс почав розкачувати машину, але стук залишився, причому, явно ліворуч. Розібравши панелі салону, доліз до кріплення стійки. І... бінго! При розкачуванні шток стійки явно люфтив в подушці! Гайка якимось дивним чином потроху відкрутилася під час їзди по "чудовій" чигиринській трасі... Затягнув її - стук зник..
Минулого тижня знайшов можливість і замовив у клубного постачальника @asiancars свіжу оливу, і фільтри, а також задні гальмівні колодки. Дорогою на НП заскочив до товариша, шо займається ГБО, та придбав фільтри для редуктора та парової фази Alex360.
Ще раніше @mkovalenko прислав датчик тиску оливи Febi. Причиною стала дивна індикація тиску на приборці, а також при незапущеному двигуні почали працювати ДХВ, хоча не повинні (контролер ДХВ відстежує саме стан датчика тиску оливи).
Отже, прискакавши в гараж, зробив "групове фото", поки двигун охолоджувався:
Першим під заміну пішов воздухан:
Далі - фільтри ГБО:


Коли двигун охолов злив стару оливу, замінив фільтр. Одразу ж замінив і датчик тиску:
Але для його заміни довелося прикупити подовжену головку 24 - оригінальний датчик має дюймовий розмір, тому відкрутити його 12-гранною головкою або накидним ключем не вийде...
Далі, вигнавши авто з гаража, замінив фільтр салону:
Звісно, замінити його можна без знімання бардачка, але ж у мене ще й поличка для парасольки, тому виймаємо запобіжник Фе21 в блоці запобіжників торпедо, і знімаємо бардачок разом з полицею...
Ну, і фінальний штрих - заміна колодок задніх гальм...
І як же без історичного фото, тобто, фото для історії?
Список шопачом:
1. Колодки задні Hi-Q безрогі - 550 грн.
2. Фільтр повітряний - Jakoparts 210 грн.
3. Фільтр масляний - Mahle 135 грн.
4. Фільтр салонний - Jakoparts 190 грн.
5. Масльо Shell Helix HX8 5w-30 - 1920 грн.
6. Датчик тиску оливи Febi - 100 грн
7. Головка 24 подовжена - 230 грн
Ігого: 3335 грн + 155 грн доставка.
Ціна питання 3490 UAH, Пробіг 102550 км.
https://driver.top/exp/632787/
На Мегані 😁?
Можливо.