Отже, продовжуємо нашу епопею з побудови правильного фітменту для мого Evo IX.
Якщо з проставками мене чекали справжні муки вибору, то з гумою все виявилося трохи простіше.
Хоча кого я обманюю...
Звісно ж, хотілося напівслік.
По-перше, він працює. По-друге, виглядає саме так, як я собі уявляв. Більшість напівсліків мають широку протекторну частину та майже квадратну боковину, що додає колесам того самого «м'яса», заради якого вся ця історія й почалася.
Варіантів для роздумів було кілька.
У списку кандидатів були:
Toyo R888R;
Federal 595RS-R;
Nankang NS-2R.
Звісно, Toyo виглядала найбільш бажаним варіантом. Це вже майже класика серед любителів трек-днів та швидкої їзди. Але коли почав читати відгуки, все частіше натрапляв на позитивні відгуки про Nankang NS-2R.
Особливо враховуючи її вартість.
Так, практично всі згадували шум. Але, будемо чесними, шум — це проблема будь-якого напівсліка. Якщо купуєш напівслік і сподіваєшся на акустичний комфорт бізнес-седана, то, схоже, десь сталася помилка ще на етапі вибору автомобіля.
Зваживши всі «за» і «проти», а також натрапивши на дуже приємну ціну, я вирішив ризикнути.
Так у мене з'явився комплект із чотирьох нових Nankang NS-2R у розмірі 255/35 R18.
Багато хто вважає, що 255 мм для диска шириною 8.5J — це вже забагато. Але саме такого результату я і хотів досягти. Мета була не розтягувати шину і не гнатися за цифрами в таблицях. Навпаки — хотілося отримати більш квадратну боковину та візуально наповнене колесо. До того ж для напівсліків це досить поширена практика, адже вони й самі по собі часто мають ширшу фактичну секцію, ніж звичайна дорожня гума.
Після отримання одразу стало цікаво, наскільки сильно виросте вага колеса. Цеж той самий новий тренд про який я згадував в минулому пості.
І тут мене чекав невеликий сюрприз.
Попри збільшення ширини на 20 мм, кожне колесо додало всього близько 350 грамів у порівнянні зі старими Federal.
Вага однієї покришки склала рівно 12 кг.
А вага повністю зібраного колеса вийшла 22,3 кг.
Якщо чесно — на мій погляд, це вже досить багато.
Для порівняння:
Мої BMW Style 437M у розмірі:
19х10J ET40 з гумою 265/35 R19 важать 23 кг;
19х9J ET29 з гумою 245/35 R19 важать 20,6 кг.
І тут виникає цікаве спостереження.
Здавалося б, 18-дюймове колесо повинно бути відчутно легшим за 19-дюймове.
Але є один нюанс.
BMW Style 437M — ковані диски.
WORK CR Kiwami — литі.
І ця різниця чудово відчувається на вагах. Але окрім цього плюс в тому що я відійшов від важких 20мм проставок зі шпильками та гайками котрі важили 0.925 кг кожна, та встановив дуже легкі 12мм (Нажаль забув зважити)
Отримавши довгоочікувані шини, я, звісно ж, одразу помчав на монтаж.
До речі, гума виявилася дуже свіжою — другий тиждень 2026 року.
Treadwear — 180.
Для порівняння, мій попередній Federal мав показник 240.
І найсмішніше те, що я так і не зміг його стерти.
Втім, автомобіль вихідного дня має свої особливості.
А ось після монтажу мене чекало саме те, заради чого все це затівалося.
Чесно кажучи, саме в цей момент я зрозумів, що недарма два місяці ходив навколо машини з рулеткою та калькулятором. Бо колесо виглядало саме так, як я уявляв його в голові весь цей час.
Той самий квадрат.
Ту саму посадку шини на диску, яку кілька місяців малював собі в голові.
NS-2R на диску 8.5J виглядала саме так, як хотілося.
Шина сіла максимально щільно, отримала виразну квадратну боковину і навіть трохи виступила за край диска, що стало додатковим бонусом для його захисту.
І саме в той момент я вперше подумав:
«Схоже, ця авантюра все ж таки була недаремною».
Але найцікавіше чекало попереду.
Далі буде...
Зараз нові вийшли Bridgestone RE71RS