BMW X3 (F25) (бОбер)

36. Дедооснащення Harman-Kardon. Back to Hi-Fi, або якісний автозвук за малий бюджет

Я їжджу на BMW X3 (F25), MINI Cooper SE
Харків, Україна

Маю зізнатись - я лінивий, тому переробляти щось, або робити повторно мені тупо нудно. Простіше зробити одразу нормально і не повертатись. 

Тому поки салон був відсутній, а динаміки викручені - припекло трошки попрацювати понаднормово.

Рестайловий Harman-Kardon - на вихід! (Доречі, для любителів ОЕМ - він в продажу і зі стійками D кольору беж).


Концепція бОбера радикально відрізняється від Жаби. Якщо там їздить здебільшого одна людина і був сенс лізти в дєбрі, затримки, фази і натяки на "правильну" сцену, яка як відомо може бути тільки в одній точці простору салону, то бОбер повинен просто задовольняти звуком всіх пасажирів, яких буде як мінімум один. 

Також було очевидно, що об'єм салону в F25 значно більший, а значить з цим щось було потрібно думати. Тому що?

Місце Хармана займає славетний Hi-Fi! 😬 

Точніше, його залишки, які залишились після минулих дооснащень Жаби. І то, тільки в задніх дверях. Коротше кажучи, нікому непотрібний комплект хайфаю непогано розканібалився на дві машини і ще залишились мідбаси і підсилювач.


З фронтом я вирішив нічого не видумувати (майже) і придбати ті ж, вже перевірені, СЧ\ВЧ Helix серії Ci3. Чому так? Бо бритва Оккама і принцип Парето кажуть - 80% результати ми покриваємо за 20% коштів і нєфіг плодити сутності, бо нора автозвуку дуже глибока.

Перед тим, як почати воювати з водою, були ще думки все таки поїхати і замінити ланцюги. Але нашо, якщо машина 2 місяці майже не буде пересуватись?

Більш того, на звуку вийшло ще трошки скроїти і навіть (майже) не попасти. Оскільки концепцію я вже заспойлерив, то очевидно, що центральний канал повинен бути. І він буде, теж від хайфаю.

Але виходить, що для поканалки потрібно якось дофіга каналів - фронт ліво - два канали, центр, фронт право - два канали, зад ліво, зад право, два мідбаса... Мінімум 9. 

А тут на lox.ua з'являється теж вже перевірений часом Match UP8, але не і в версії BMW, а DSP. Різниця тільки в кронштейні для штатного місця BMW (його відсутності), перехідна коса під хайфай в наявності, а дисконт в порівнянні з новим - понад 10к грн. Поканальна жаба була придушена, а концепція перебудована до "бомж+". Звісно ж, замовляю, розбиратись будемо потім.

Так ось, до поканалки. Оскільки поканальний фронт вже реалізований в Жабі, а комплект фронту там був замовлений з кросоверами - то тут настав їх час. І виявляється, що комплект Helix Ci3 K100.2FM-S3 MK2 можна придбати і не в вигляді комплекту з кросоверами, а в вигляді двох пар динаміків M100FM-S3 і T20FM-AL MK2. Економічний лайфхак!

Таким чином буде і центральний канал, і фронт. Виходить вже не 9 каналів, а 7. Підходить. 

Оскільки це все відбувалось паралельно з роботами по ШВІ, то і тут не пройшло без геніально-елегантних рішень безвідходного виробництва ім. Грети Тумблєр. Було особливо не до зйомок, бо ШВІ це все таки трохи важкувата справа для спини, тому далі напрягайте уяву.

В двері монтується СЧшка зі шматочком вдвічі більш жирної проводки. Штатна ж піде на твітер - йому цього буде достатньо. Щоб не наробити собі гемору - шматочок від СЧшки йде в штатний роз'єм і там термінується штатним піном. Чому так - бо мені ліниво розбирати двері для потенційного налаштування кросоверу, та і в цілому, там йому не найкраще буде житись - або буде бовтатись, або треба видумувати куди його приклеїти. З твітером же взагалі просто - його кінець вже так само термінований в цьому роз'ємі, бо штатна проводка. Так, можливо на цьому втратяться якісь мілівольти, але камон - ми покращуємо хайфай.

Зі сторони салону ж, щоб не робити ще більше переходів (це залишимо ябловодам) рубаємо штатні роз'єми кросоверу і термінуємо відповідними пінами виходи прямо в фішку, яка піде до дверей. Довжина виходів кросоверу визначить ППД кросоверу - і забігаючи наперед, місця під торпедо виявились дуже влучними, бо зі старту не запрацювала одна СЧшка і справа вирішилась довтиканням роз'єму менше ніж за 2 хвилини. В дверях так би точно не вийшло.

Про прокладання залишків німецької акустичної міді на вхід кросоверу розповідати особливо нічого - розкласти і заджгутувати все по штатних місцях при відсутньому коврі зайняло десь півгодини часу.

Доречі, ось все, що залишив пан Харман після себе:

Для мідбасу я вирішив залишити штатну проводку, але придумати щось більш надійне в плані клем, ніж голі дроти або те, що йде в комплекті з MATCH UP W8BMW-S. Так, я взяв ті самі мідбаси, бо не треба видумувати велосипед, якщо є на чому пересуватись. 

З найближчого радіомагу були доставлені аудіофільскі посріблені вилочні клеми шось в районі 2 грн за штуку і швиденько доведені до розмірів посадочних місць мідбасів.

Оскільки Харман все ще було б непогано продати, то мідбаси з корпусами там ще знадобляться. Тому йдемо за мідбасами хайфаю і віджимаємо в них корпуси. Попутно дремелем було зроблене облегшення lvl.3- кришки були в маленьку дірочку, а стали - в велику, бо кришки потрібні - до них кріпиться сітка і вони приймають участь в кріпленні коробу до підлоги.

Підготовка поверхні - повна віброізоляція і шумоізоляція. Потім я згадав, що динаміку потрібно дихати не тільки вверх, а і вниз і зрізав шумоізоляцію чітко по контурах коробу, залишивши тільки вібру.

Сам короб також провібрений.


З монтажем динаміків покінчено, тепер треба відновити історичну справедливість комплектацію. 

По схемі відновлюю всю проводку хайфаю в сток. Жирніші дроти під СЧ\ВЧ підуть одразу в роз'єм підсилювача.

Ну і оскільки я дістався до підсилювача, то прийшов час розкрити коробку і не побачити там роз'єма живлення. А він, гад такий, дуже рідкісний. Продавець відморозився, що йому при демонтажі віддали оце все і взагалі нічого більше до підсилювача не йшло (піздун). Ну а кроїлова без попадалова таки не буває.

Довелось відкопувати мої попередні рісьорчі і замовляти роз'єм зі Штатів. Докинув ще пінів на молекс, якими запінується СЧ\ВЧ. Зато оригінал!

В магазині щось запідозрили і прислали форму з одним питанням - чи не перепродаван я і не буду використовувати вироби в військових цілях. Написав "ні". Схоже, відповідь їх задовольнила.

Питання кодування опустимо, бо калькульнути FA з однією опцією замість іншої особливого інтересу не становить.

Залишалось ще одне питання - кільцювання оптики. Моє попереднє кільце десь поділось серед ящиків з дорестовими запчастинами (заберіть вже шось ну бумласка).

Замовляти і чекати доставки - не наш метод, бо свербить. Робити як кацапи муфту з огризків стержнів гелІЙових ручок - це за гранню.

Око впало на цікаву штукенцію, яка дуже нагадувала оптичну муфту - все таки не всі пари в університеті прогулював. По факту ж вона виявилась просто з'єднювачем.

На фото вже перебудоване кільце - з однієї сторони ми маємо входи, з іншого виходи. Вхід з голови йшов на вихід до гілки на колись комбокс, а потім підсилювач, а вихід звідти - в голову. Трошки перетикаємо, вільний кінець - подалі, щоб виглядало підозріліше колись потім (якщо знадобиться).


Ну і переходимо до самого головного в системі - процесорного підсилювача.

Постає питання - куди його ховати? Різати нішу під фальпідлогою не хотілось, ще і якось буде потрібно вирішувати питання з проводкою. А окреме питання - як надійно зафіксуватись.

Трохи порісьорчивши по запиту "подіум під підсилювач", знову виплив варіант від кацапів:

Сіра фанєрка мене не дуже збуджувала, а ось місце - цікаве.

Подальший рісьорч показав, що в деяких моделях BMW в ніші за аркою взагалі штатне місце підсилювача. Правда є нюанс, але шо поробиш...

Залишалось тільки трохи подумати над реалізацією - в ніші F25 навіть є дві шпильки для кріплення проводки, які в цілому нічого не вартує переобладнати під кріплення підсилювача.

Купувати лист фанери і з нею працювати мені якось не хотілось. Тим більше, якщо там може з'явитись волога.

Від вологи нас спасе шумка - вона вологостійка і підніме рівень десь на міліметрів 5-7. 

Почав гуглити якісь платформи, бажано з дірочками і знайшов пегборд, він же настінний органайзер. Дайте два, сказав я. А нашо два?

Бо повернемось до самого початку - оскільки об'єм кузову F25 значно більший, ніж в карапузі F56 - з самого початку були підозри, що одними мідбасами ситий не будеш.

Тому трохи дешевше, ніж ціна якогось дешманського аудіофільского кабелю 

був придбаний Helix Amplify 201 Direct. Це підсилювач, який розрахований на роботу з процесором і давати трохи електрохарчування сабвуферу. Так, саб буде (але пізніше).

Оскільки він важчий - є сенс його класти донизу, а на верхній рівень стане легенький 8DSP.

Трохи дрилінгу, замовлень дистанціюючих стійок, болтів і інших кріплень і маємо 201 Direct надійно закріпленим поряд з масовим дистрибутором.

Нажаль, чорних стійок і болтів нема, а фарбується воно приблизно ніяк (я перевіряв, не рекомендую).

Тому тяп-ляп і другий рівень:

Фіксується, доречі, все на штатні шпильки і оригінальні пластикові гайки від локерів. Правда довелось перевернути їх догори ногами, бо шумка все ж таки додала висоти. Зато все встало монолітно, має можливість для обслуговування і підіймає загальний рівень десь на 18мм від нижнього підсилювача. 

Ідею робити живлення без запобіжників було відкинуто - всі силові кабелі обтиснуто, промарковано і довелось до 23:00 різати пінопласт для кріплення дистрибутора плюсу. Так хотілось додому, що навіть не зняв фінальний варіант, але там все теж продумано ;)

Проводка фінально замотана і хай живе. 


А на цьому, наразі, все 😏

Реклама
Ремонт та обслуговування системи кондиціювання
Опубліковано: вчора о 11:50
Подія: 24 червня 00:11
4 0 0

Коментарі

Щоб залишати коментарі, потрібно авторизуватись.
Я їжджу на KIA Sportage (3G)
Нормас заморочався. Чекаю через пів року, як будете перероблювати, ..." бо нора автозвуку дуже глибока."
1
вчора о 15:10
Автор Я їжджу на BMW X3 (F25), MINI Cooper SE
Comik
Нормас заморочався. Чекаю через пів року, як будете перероблювати, ..." бо нора автозвуку дуже глибока."
Comik, скоріше машина піде на ріа, ніж я вирішу щось переробляти :)
вчора о 17:19
Я їжджу на BMW X7 (G07), BMW X3 (F25)
Охх же багато букв)
Дочитав.

Не уявляю, як у тебе терпіння вистачило замовляти/ходити купувати усі оті дрібнички, типу клем і т.д.

А загалом: усе прикольно зробив. Головне - більше туди не лізти.

Цікаво, що за саб буде і у якому форматі, бо якось підозріло багато місця залишив у ніші лівої арки)
1
вчора о 13:33