Був звичайний вечір, п'ятниця, от ця частина доби яку можна описати як "краще нікуди не виїжджати" (а саме 6 вечора). Я їду собі спокійно, забирати свого собаку після запланованого візиту до грумера (барбер для собак).
І тут раптово:
Раптово, шокований усією цією ситуацію, заїжджаю на першу заправку яка мені трапилась. Забігаю туди і беру те масло, яке мені підходило найбільше незрозумілого виробника (але на щастя формату ACEA C3 - це щось на кшталт Long Life-04).
Беру я щуп, перевіряю все, а на ньому показник менше мінімума, зовсім трохи
Доливаю півлітри, все ще шокований ситуацію сідаю у автомобіль та їду далі, адже потрібно було забрати собаку.
І думаю, що ж могло трапитись:
І от їду я їду, і не розумію, з чого починати. Цілий вечір це не давало мені спокою.
І тільки вночі я зрозумів, який ж я бляха геній. Тобто людина, яка кодує і діагностує той автомобіль з будь-якої причини, так і не додумалась підключити діагностику і поглянути, у чому проблема.
Біжу зранку у автомобіль, дістаю щуп і що я бачу:
Він повністю мокрий на холодному автомобілі.
Дивимось помилки:
Тобто, як виявилось все очевидно, просто датчик оливи - помер. 😂😂😂😂
А я у моменті так запанікував, що не дуже подумав, що на двигуні який працював не варто міряти масло і звертати увагу, що щуп не показує ідеальний рівень. До того ж навіть не подумав підключити діагностику, яка завжди у мене під рукою.
І тепер з того моменту, я почав переживати, а чи не перелив я масло 😂
Після поїздки щуп показував уже такий рівень:
Електроніка автомобіля згідно цього почала працювати хаотично, то показувати, що масла - максимум. То мінімум:
Ось так я себе зайняв на цілих 2 дні активних роздумів на рівному місці. І найголовніше, це не панікувати. Хоча я думав, що як власник BMW, я буду максимально спокійний у цій ситуації, адже про ці автомобілі ходять легенди:
Все ж останні 5 років я не мав жодної проблеми із оливою та завжди було все сухо, тому відвик від цієї важкої кріпацької BMWшної долі.
Найважче це мабуть власникам бензинових BMW, у яких було прибрано фізичний маслянний щуп. Це як мінімум означає, що якщо у вас проблеми із оливою і датчик двигуна не працює, то кожна поїздка може стати останньою.
у сучасних авто багатьох все більше відмовляються від фізичного щупа у автомобілі. а це дуже тупо, все таки добре що воно перевіряє автоматично чи є достатньо масло для запуску і т.д.
але якщо датчик вмирає, ти просто без рук, що робити, а якщо датчик живий, а масла дійсно немає\не вистачає
все, викликай евакуатор і їдь на СТО
а це завжди так відбувається на зло, у мене якось вмер датчик вимірювання тиску у колесах, а воно так тупо реалізовано, що якщо датчики є, то воно кидає помилку і навіть не вимірює по АБС чи все добре з колесами.
І якраз тобі колесо і пробив, яке прийшлось викинути і замінити на інше
В двигуні думаю лишилось ще пів літра в маслостакані та інших частинах двигуна, тому трохи довше але все ж таки підтвердили загибель датчика рівня масла😁
просто виходить так, що бмвшник дійсно повинен мати діагностику завжди під рукою)
ну значить якщо щупа немає і помилки немає, то це жах
навіть не знаю що робити в такій ситуації) особливо якщо ти далеко від сервісів і часу немає, а машина потрібна
Але вже не перевірити, бо датчик замінили і тепер все добре
Тобто, витрата 250 мл спустить на 1 рівень, а витрата 260 мл, вже на половину)))
Я якось на половині долив 300 грамм для спокою, і воно одразу максимум показало.