BMW 3 series (E30) (Тень Интеллигенции)

Збірка_201. ЕТК_64_Опалення та кондиціонування. (ч.12) Електромагнітна муфта та компресор кондиціонера (продовження)

Я їжджу на BMW X5 (E53), BMW 3 series (E30)
Крюківщина, Україна

Збірка_201. ЕТК_64_Опалення та кондиціонування. (ч.12) Електромагнітна муфта та компресор кондиціонера (продовження)

Отже, минулого разу я зупинився на тому, що штуцер вихідного шлангу не закручувався на фланець компресора, а штуцер вхідного шлангу взагалі не діставав до фланця компресора.
Почав з простішого - відкрутив вхідний фланець зі свого компресора та з іншого, зламаного компресора. Різниця очевидна.
20260622-174004.jpg



Нагадаю, що мій "новий" компресор був знятий з BMW E34 з мотором M20B25. А зламаний "старий" компресор знятий з BMW E30 з мотором M20B25. Різниця саме у формі вхідного фланця - для E34 він прямий, а для E30 має нахил і додатковий вентиль. Звісно, що я це одразу помітив, але думав, що шланг можна буде повернути і прикрутити. А виявилося, що для цього не вистачає його довжини. Тому я просто заміню цей фланець. На внутрішній сітці помітив залишки ржавчини, тому повторно почистив фланець розчином лимонної кислоти, ретельно промив, продув повітрям та заново покрив засобом холодного вороніння. Тепер фланець та його внутрішня сітка ідеально чистий.
20260623-174838.jpg
20260623-174838.jpg


В зборі з ущільнювачем, клапаном та вентилем, - готовий до установки.
20260623-175043.jpg
20260623-175043.jpg


Зі штуцером вихідного шланга було складніше. Чи то щось потрапило під різьбу, чи щось пішло не так, чи то я криворукий... )) Але штуцер ніяк не хотів накручуватись на фланець компресора, і перший виток різьби навіть трохи пошкодився...
20260622-190056.jpg
20260622-190056.jpg


Я вже думав, що "запоров" чи шланг, чи компресор. Але завдяки моєму брату, вдалося все виправити - він в цих різьбах та фланцях розбираєтьсяся значно краще, ніж я. Різьбу на фланці компресора "прогнали" аналогічною гайкою від штуцера старого пневмокомпресора. А щоб "прогнати" різьбу на штуцері шланга довелося взяти за "донора" зламаний компресор - відрізали від нього той фланець і ним акуратно поправили різьбу на штуцері.
20260623-210857.jpg
20260623-210857.jpg


Ось такий "репейр спешл тул" )
20260623-210901.jpg
20260623-210901.jpg


І після цього, нарешті, штуцер вихідного шланга став на своє місце. Відповідно, встановлений і потрібний фланець вхідного шланга.
20260623-180503.jpg
20260623-180503.jpg


20260623-180512.jpg
20260623-180512.jpg


Тепер вхідний шланг нормально стає на своє місце. Дуже акуратно прикручуємо фланець вхідного шланга до штуцера.
20260623-211205.jpg
20260623-211205.jpg


І це - перемога! )) Обидва шланги прикручені до компресора.
20260623-211000.jpg
20260623-211000.jpg


Трохи дивно і не логічно, як на мене, що вхідний шланг має термоізоляцію, а вихідний шланг проходить ще ближче до випускного колектора, а термоізоляції не має.
20260623-211223.jpg
20260623-211223.jpg


Перевіряв по фото з ETK - так і має бути. В мене навіть була думка встановити її там додатково.... Чи є в цьому сенс?
20260623-211338.jpg
20260623-211338.jpg



Нарешті комплект кондиціонера повністю встановлений!
20260623-211349.jpg
20260623-211349.jpg


Тепер залишається тільки заправити його і сподіватися, що він буде герметичний і буде добре охолоджувати! )

P.S.
До речі, вчора трохи покатався по своєму селу - дуже спекотно в машині при +36 ! )
Заразом заїхав до одного літнього майстра по кондиціонерах, - видно, що людина давно працює у цій сфері, і має відповідні знання, а не просто "заправщик" ;) Він порадив мені звернутися до його колеги, який без проблем заправить кондиціонер фреоном R12. До того ж, він ще й знаходиться поруч, майже біля мого дому. Попередньо домовилися з ним, так що скоро поїду пробувати заправляти кондиціонер.

Реклама
Ремонт та обслуговування системи кондиціювання
Опубліковано: вчора о 10:44
2 0 0

Коментарі

Щоб залишати коментарі, потрібно авторизуватись.
Вітаю в секті свідків фреону R12) Собі теж минулого року заправляв)
1
вчора о 14:53
Автор Я їжджу на BMW X5 (E53), BMW 3 series (E30)
Stanyslav Kovalsky
Вітаю в секті свідків фреону R12) Собі теж минулого року заправляв)
Stanyslav Kovalsky, дякую ) сподіваюся, що буде норм працювати...
вчора о 21:52