Збірка_201. ЕТК_64_Опалення та кондиціонування. (ч.12) Електромагнітна муфта та компресор кондиціонера (продовження)
Отже, минулого разу я зупинився на тому, що штуцер вихідного шлангу не закручувався на фланець компресора, а штуцер вхідного шлангу взагалі не діставав до фланця компресора.
Почав з простішого - відкрутив вхідний фланець зі свого компресора та з іншого, зламаного компресора. Різниця очевидна.
Нагадаю, що мій "новий" компресор був знятий з BMW E34 з мотором M20B25. А зламаний "старий" компресор знятий з BMW E30 з мотором M20B25. Різниця саме у формі вхідного фланця - для E34 він прямий, а для E30 має нахил і додатковий вентиль. Звісно, що я це одразу помітив, але думав, що шланг можна буде повернути і прикрутити. А виявилося, що для цього не вистачає його довжини. Тому я просто заміню цей фланець. На внутрішній сітці помітив залишки ржавчини, тому повторно почистив фланець розчином лимонної кислоти, ретельно промив, продув повітрям та заново покрив засобом холодного вороніння. Тепер фланець та його внутрішня сітка ідеально чистий.
В зборі з ущільнювачем, клапаном та вентилем, - готовий до установки.
Зі штуцером вихідного шланга було складніше. Чи то щось потрапило під різьбу, чи щось пішло не так, чи то я криворукий... )) Але штуцер ніяк не хотів накручуватись на фланець компресора, і перший виток різьби навіть трохи пошкодився...
Я вже думав, що "запоров" чи шланг, чи компресор. Але завдяки моєму брату, вдалося все виправити - він в цих різьбах та фланцях розбираєтьсяся значно краще, ніж я. Різьбу на фланці компресора "прогнали" аналогічною гайкою від штуцера старого пневмокомпресора. А щоб "прогнати" різьбу на штуцері шланга довелося взяти за "донора" зламаний компресор - відрізали від нього той фланець і ним акуратно поправили різьбу на штуцері.
Ось такий "репейр спешл тул" )
І після цього, нарешті, штуцер вихідного шланга став на своє місце. Відповідно, встановлений і потрібний фланець вхідного шланга.

Тепер вхідний шланг нормально стає на своє місце. Дуже акуратно прикручуємо фланець вхідного шланга до штуцера.
І це - перемога! )) Обидва шланги прикручені до компресора.
Трохи дивно і не логічно, як на мене, що вхідний шланг має термоізоляцію, а вихідний шланг проходить ще ближче до випускного колектора, а термоізоляції не має.
Перевіряв по фото з ETK - так і має бути. В мене навіть була думка встановити її там додатково.... Чи є в цьому сенс?
Нарешті комплект кондиціонера повністю встановлений!
Тепер залишається тільки заправити його і сподіватися, що він буде герметичний і буде добре охолоджувати! )
P.S.
До речі, вчора трохи покатався по своєму селу - дуже спекотно в машині при +36 ! )
Заразом заїхав до одного літнього майстра по кондиціонерах, - видно, що людина давно працює у цій сфері, і має відповідні знання, а не просто "заправщик" ;) Він порадив мені звернутися до його колеги, який без проблем заправить кондиціонер фреоном R12. До того ж, він ще й знаходиться поруч, майже біля мого дому. Попередньо домовилися з ним, так що скоро поїду пробувати заправляти кондиціонер.
1