Цікавий досвід)
же пару років я помітив стук в передній підвісці, який є не завжди, а на маленьких нерівностях, з гострими краями, бруківці.
якось я поміняв всі сайленти спереду, та нічого не змінилось) ну я більше нічого не робив.
І ось я почав помічати, що тормоза при легкому натисканні почали бити. Якщо натиснути сильніше, то вібрація зникала (тобто диски рівні).
В мене пробіг 180 тис, підвіску ще з заводу ніхто не чипав, крім маленьких ТО. (Міняв втулки стабу, стійки стабу та передні сайленти)
І ось дійшла черга планова до наконечників.
Спочатку мені зробили діагностику, та шарові на наконечниках не виявились дефектними)
Разом з тим, вони вже не крутились та на останньому регулюванні розвалу, їх вже гріли паяльником газовим та крутили якими то інквізиторськими проспособами))).
Отже, я тимчасово знов змирився із стуком, але треба було щось зробити з тормозами.
Враховуючи те, що їжджу я повільно, тормозів мені хватає надовго. Нові лиски та колодки я ставив у 2023 році, та більше нічого з тормозами не робив.
вирішив змастити направляючі супортів.
є спеціальна оригінальне мастило для цього
Коштує копійки, то я взяв спробувати. Все ж такі три зими вже пройшло.
І так виявилося, що у мого майстра були тяги та наконечники з пильниками (Лемф + moog) то вже вирішили оперативно все замінити.
Ну вобщем зібрали, прокатився, і що б ви подумали))) стук зник, вібрація тормозів зникла.
тачка відрубила всі асистенти та сказала щоб я не «клацав дзьобом» та дивився на дорогу.
бо була помилка по датчику кута повороту.
зранку заїхав на розвал, поправили сходження спереду і все запрацювало як раніше. Ну тільки тепер без стуку та без вібрації. Доречі, помилки треба було скидувати 2 рази, Бо я перший раз це зробив одразу після розвалу, а треба було проїхатися, бо як тільки я увімкнув запалення, одразу помилка було по активному круїзу (хибний сигнал датчику кута). Коли проїхав трошки вона зникла, але все одно в ІСТА вона висіла (а мене це бісить) треба щоб дерево було зелене))))
Отже, після розвалу треба прокататися, покрутити кермом, а потім скинути помилки, якщо вони були.
Висновки:
Наконечники та/або тяги можуть стукати, але це важко виявити, я їжджу обережно, але за 180 тис пробігу (моїх 80) шарові на них вже легко крутились від руки. А на нових руками не провернешь (ну або дуже з великим зусиллям).
Всім гарних доріг та не ламатися!
Добре, що вдалося пофіксити
В мене читко звук був знизу, коли заїжджаєш на ліжачого поліцая, то дуже потужний стук був))).