Оскільки матеріалів про CX-90 у ua просторі інтернету зовсім небагато, то я вирішив подати свій досвід володіння(а це десь 8 місяців) трошки ретроспективно, починаючи з загального коротесенького екскурсу в історію моделі, можливо комусь стане корисним.
➖
Отже, за вікном березень 2022 року і Мазда презентує серійне бачення свого оновленого напрямку дизайну Kodo, а вже влітку того ж року нове авто з'являється у продажу і зветься воно Mazda CX-60:
Це абсолютно нова платформа з повздожньо розташованим, але звичним(по іншим моделям Мазди) атмо двигуном 2.5л з новою коробкою та ще й плагін гібридом. По загальним розмірам вона трошки більша від Mazda CX-5(KF).
Автівка знайома багатьом хоча б ззовні, її можна зустріти на вулиці або помацати руля у автосалонах, бо вона продається у нас з літа 2023 року.
Цей коротесенький епілог про молодшого брата головного героя нам ще знадобиться, проте наша історія про CX-90, вірно? :)
➖
Тому займаємось своїм буремним життям ще рік і, відриваючи на календарі січень 2023 року, помічаємо нову презентацію, на цей раз "великого, wide-body трирядного SUV" Mazda CX-90:

У релізі знов щось про стрімкий Kodo дизайн та великі розміри з якимось новими технологіями(ну ви знаєте ці презентації).
Розміри то все, звісно, цікаво, але не настільки, наскільки цікавий рядок про силові установки. А їх на старті вже дві(забігаючи вперед - фактично дві з половиною).
Десь навесні того ж(2023) року ютуб починає наповнюватись оглядами на найвищу комплектацію у США CX-90 Turbo S Premium Plus. Це дуже важливий нюанс, оскільки у даному конкретному випадку найнижча та найвища комплектації відчуваються як дуже різні автомобілі. Про комплектації на цій моделі взагалі розмова на цілий вечір.
Цілком логічним здається тейк оглядачів про спадокоємця(хіба що по габаритам) великої моделі CX-9(TC) та, у той же час, "конкурента німецькій трійці" по концепції платформи(повздожній двигун, акцент на задній привід) та рівню оснащення(Мазда загалом трохи з іншого світу). Про ці порівняння ми ще поговоримо предметно.
➖
Через рік, навесні 2024 року авто з'являється у українських офіційних дилерів. Візуально і по оснащенню майже нічим не відрізняється від своїх західних братів у максимальній комплектації з турбо шісткою, а десь навіть і краще(матрична оптика, яка заборонена у штатах).
Квота на країну була вочевидь невелика і до середини 2025 року(може і раніше) всі офіційні автівки знайшли своїх хазяїнів, у продажі на вторичному ринку ці авто є рідкісними. Станом на зараз - квот на Україну не залишилось.
➖
Як ви вже здогадались по червоним маркерам, моя історія буде про американську CX-90.
Зараз 2026 рік, не 1986😁