Нова приладова панель
Одним із елементів, що видають у моєму Rapid комплектацію Active, залишається приладова панель.
Вона має партномер 5JA920700A. Прийняв рішення замінити її на MaxiDot приборку, попередньо уточнивши у спеціаліста з офіційним GRP онлайн-доступом, чи можливо це. Отримав відповідь, що так, можливо, але доведеться зробити запит на VW з проханням дозволити прив'язати нову приборку до старого рапіда.
Приборку знайшов на Allegro. Має вона партномер 5JA920740B.
Історія із запитами почалася у 2021, деталі можна почитати тут. Якщо коротко, то при спробі зняти ЗК з б/в іммо-блока ODIS видасть помилку FAZ2946E і підготує текст листа, який потрібно підписати і відправити на адресу [email protected]. Підтвердження може займати до 2 робочих днів. Після отримання підтвердження потрібно буде ще раз пройти процедуру зняття ЗК.
Так виглядає цей запит:
Запит ми з майстром відправили 28.05, потім 31.05, і, нарешті, 5.06. Відповіді від VW ми не отримали, тому робимо висновок, що або:
У будь-якому разі, минуло 8 днів, схвалення ми не отримали, нова приборка залишилася лежати на столі.
Корекція пробігу
Після першої спроби відправки запиту я (все ще) був сповнений оптимізму і вирішив пошукати спосіб підключити приборку на столі та "догнати" пробіг до мого. Спосіб знайшовся досить швидко — тиць. Якщо коротко, то це скетч для ардуїно+кан-модуля, який по кан-шині шле посилочки і змушує приборку думати, що вона мчить на столі зі швидкістю 315 км/год, таким чином пробіг "доганяється" до потрібного. Працює як з MQB, так і з PQ26.
Вільних ардуїно в мене під рукою не знайшлося, зате знайшовся usb2can адаптер (USB2CANFD) виробництва китайської компанії WEACT.
Нашвидкоруч переписав Arduino-скетч на Python для роботи з цим адаптером — деталі (як і відео роботи) можна знайти у репозиторії тут.
Перше ввімкнення в dry run режимі (пробіг не накручується, але приборка вмикається, щоб прочитати пробіг і перевірити, чи працює вона взагалі). У процесі накрутки програма шле не тільки фрейм швидкості, але й різний мотлох на кшталт "пасок пристебнутий", "двері зачинені", "підсвічування мінімальне". На екрані комп'ютера відображаються прогрес-бар і ETA.
Ну і почалося:
Залишив усе в такому вигляді трохи більше ніж на добу, потім ще раз увімкнув і перевірив, що показання одометра збігаються з моїми реальними:
Ціна питання — 8.76$ за адаптер включно з доставкою з Китаю :)
Важливо враховувати, що після підкидання нової приборки на авто злетить кодування блоку ABS, калібрування G85 і ще кількох датчиків. Кодування ABS краще перед заміною кудись записати, а базову адаптацію датчиків можна легко зробити через Basic Settings для відповідного блоку. Security Code для 0044 (Steering Assist) — 17580.
На дев'ятий день очікування отримав листа від майстра з одним словом — "Approved". Тоді ж я отримав відповідь від Volkswagen на листа, якого писав їм напряму, з таким текстом: "We confirmed the change on 06.06". Був дуже здивований, що вони відповіли мені "в особисті" :)
А далі все просто — телефоную майстру, домовляємося про зняття CP з приборки та адаптацію ІММО на "зараз", спускаюся в машину, ставлю нову приборку, майстер підключається через Anydesk і робить свою справу. Після зняття CP була виконана процедура адаптації ІММО — прив'язки ключів, у ході якої потрібно було по черзі вставляти ключі в личинку замка і вмикати ними запалювання. Усе разом зайняло приблизно 40 хвилин з підключенням. Після того, як майстер відключився від мого комп'ютера, я виконав кодування блоку ABS, базове налаштування датчиків ABS і базове налаштування steering sensor у 44-му блоці. Security Access code у блок ABS — 20103, у блок Steering Assist — 17580. Почистив помилки, і отримав таку картину:
Помилка в гейті та 5F (це одна й та сама помилка) — це нормально.
Отже, ми чекали відповіді VW 8 днів замість обіцяних 48 годин, але результат тішить :)
Майстра, який мені допомагав (віддалено), дуже сильно рекомендую. Відповідальний, і відчувалося, що залучений у процес, переживав разом зі мною :) . У Facebook його можна знайти за запитом 'VAG Soft Gdańsk'. Для експерименту використовувалися старенький ноутбук Lenovo і червоний свисток VNCI 6154. З 5054 не заведеться.
На цьому експеримент вважаю успішно завершеним.
Важливо:
Якщо ви знаходитесь в Україні і вам потрібен онлайн-доступ для ЗК або адаптації іммо, то не треба шукати важких шляхів — зверніться до ОД. Ціна на ЗК у них буде 1/4 від того, що вам будуть називати різні "мутные пассажиры". Повірте на слово :)