Nissan Leopard (JY33) (Лео)

Безпощадний тюнінг... Боротьба з наслідками

Я їжджу на Lexus IS, Nissan Leopard (JY33)
Хмельницький, Україна

У житті Леопарда сталася подія, яка була для нього одночасно як негативною, так і позитивною. І цією подією став культовий «Пшик», а саме — Blow-off.

Пошукавши оголошення в інтернеті про минулі продажі цього авто, я довідався, що автомобіль досить тривалий період перебував в одних руках. І, найімовірніше, років десять тому, а може й більше, йому прикрутили преславутий «Пшик». Чому я кажу, що ця подія була позитивною? Бо, можливо, завдяки цьому вчинку власника автомобіль не обійняв стовпа і не виплюнув мотора десь на просторах 6-го кілометра в Одесі. Але про все по порядку.


Цей безумовно надійний двигун VQ30DET (такий самий, як VQ30DE, тільки з турбіною) оснащується MAF-сенсором (у народі — розходомір) і штатним байпас-клапаном (на відміну від Blow-off, він залишає повітря всередині впускної системи). Відповідно, ЕБУ коригує паливну суміш, виходячи з того, що повітря циркулює всередині двигуна. Але не тут-то було: з цією пшикаючою приблудою пораховане MAF-сенсором повітря виходить в атмосферу. Відповідно, паливо є, а повітря немає, і суміш стає дуже багатою (це якщо коротко).


Що ми маємо в сухому залишку? Безумовно крутий «пшик» і автомобіль, який «не їде» від слова зовсім. Але це лише вершина айсберга. Одним із основних симптомів такого тюнінгу є те, що автомобіль глохне під час скидання газу. Гаражні авантюристи змогли подолати цей симптом завжди привідкритою дросельною заслінкою, перенесеним ближче до дроселя розходоміром, збитими налаштуваннями датчика положення дросельної заслінки. Також дісталося і регулятору холостого ходу.

Єдине, що радує, — ЕБУ цих авто не піддаються прошивці, і до них не дібралися руки тюнерів. Ще з неприємного — встановлене ГБО, яке планую демонтувати.


Ось такий коротенький вступ. Але, як то кажуть: «Очі бачили, що руки брали».


Почав я, безумовно, з повернення байпас-клапана замість Blow-off. Знайшов на OLX 76-міліметрову алюмінієву трубу, пару силіконових патрубків та алюмінієвий штуцер. Варіант такого встановлення байпасу побачив в інтернеті. Вийшла ось така конструкція.


Варіант встановлення з інету


На жаль більше фото не збереглось, але вийшло +- як на варіанті з інету


Також переніс розходомір на штатне місце та відрегулював тросик газу. Після цих маніпуляцій двигуну стало набагато краще: холостий хід впав із 2000 до 1300 об/хв (що теж забагато), зникли адські поштовхи під час увімкнення задньої передачі. Також суттєво знизилася витрата пального.

Динаміка помітно покращилася, але з перемиканнями передач, які відбувалися лише після відпускання педалі газу, нічого не змінилося. Втім, про це далі.

Передивившись купу відео та перечитавши безліч форумів, я дійшов висновку, що винуватцем є датчик положення дросельної заслінки, а саме — його налаштування. Він має регулювання шляхом обертання навколо своєї осі та виставлення напруги на роз'ємах. Фіксувальні болти зі слідами попередніх маніпуляцій розставили все на свої місця. Налаштування цього датчику дуже муторне і вимагає танців з бубнами...


На момент написання цього бортжурналу я ще не брався за налаштування датчика, але планую зробити це найближчим часом.

Реклама
Ремонт та обслуговування системи кондиціювання
Опубліковано: 19 червня 15:00
Подія: 13 червня 12:23
2 0 0

Коментарі

Щоб залишати коментарі, потрібно авторизуватись.
Це той момент, коли я розумію вас на 100%🤝 Так само борюся з тим, щоб довести все до заводського стану і максимально прибрати "колхоз". А маніпуляції з дросельною заслонкою взагалі 1:1 і на щастя мені вдалося встановити правильні значення напруги і зараз в мене виставлене правильне нульове положення і сам діапазон напруги при вижиманні педалі газу. Така ж проблема з тросиком газу)) Бажаю успіху в цьому, бо іноді дійсно треба "зламати" мозок, щоб дійти логіки попереднього власника і зрозуміти його "тюнінг"
19 червня 16:55