👋
Отримав в подарунок активний сабвуфер, але без підсилювача, так як він був чи то просто знятий, чи втрачений, чи невідомо що з ним трапилось.
Судячи з інформації в інтернеті, маємо -
Сабвуфер Mystery MBS -1312A.
Характеристики:
Типорозмір - 12ʼʼ;
Номінальна потужність - 250 Вт;
Макисмальна потужність - 600 Вт;
Діапазон частот - 24-200 Гц:
Опір - 4 Ом.
Тому замовив Китайський 4х канальний підсилювач, а саме:
Підсилювач звуку - Boschmann BM Audio BM-600.4 8000w.
Що ми маємо з характеристик:
4х канальний підсилювач;
Потужність RMS - 4*60 Вт, 4*80Вт, 4*100Вт;
Опір динаміків - 2-16 Ом;
Бас - 12 ДБ;
Частотний діапазон - 10- 40000 Гц;
Фільтр низьких частот - 50-250 Гц;
Фільтр високих частот - 80 -290 Гц;
Також маємо комплект дротів для підключення підсилювача і дроти між канальні.

Я не прагну отримати якусь максимально круту музику!!!
Пекрасно розумію, що всі елементи не видають ту потужність яка вказана в характеристиках, та і взагалі, це все робиться тільки для мінімального покращення акустики автомобіля, а можливо це взагалі буде тимчасово.
Це я так відразу відповів на коментарі любителів і професіоналів з автозвуку 😁

Підключається все максимально просто, протягуємо силові дроти до акб, на плюсовий монтуємо запобіжник, обжимаємо і пропаюємо клеми для підключення.
Далі знімаємо облицювання з порогів по лівій стороні і прокладаємо дроти до багажнику.
Підключаємо RCA дроти до вихідних розʼємів на магнітолі, також підключаємо керуючий сигнал Remote, або ж AMP в залежності як він позначений на схемі магнітоли.
Переходимо до підключення підсилювача.
В комплекті маємо схему для підключення:
Підключаємо все по схемі, але для того щоб активувати обидва канали для передніх і задніх динаміків необхідно використати між канальні RCA розгалуджувачі.
Підключаємо сабвуфер і задні динаміки до підсилювача.
Не знаю як правильно треба було підключити, підключив паралельно до задніх динаміків.
Чи можливо підключити окремо сабвуфер на канали передніх динаміків? Що скажете?

Зробив невеличку схему для наглядності по підключенню:

Штатну проводку для динаміків залишив на майбутнє, а динаміки підключив через підсилювач акустичним дротом.
Після перевірки на працездатність було знайдену проблему, а саме звуковий хлопок при увімкненні і вимкненні магнітоли, тому було вмонтовано в керуючий дріт - реле з затримкою і проблема зникла.

По налаштуваннях я далеко не спеціаліст, та і взагалі, тема автозвуку, якщо це можна так назвати, для мене нова)
Розкажу основні налаштування які я виконав:
Першим кроком я налаштував Low Pass Filter (LPF), частотний фільтр, в даному випадку фільтр нижніх частот.
За допомогою нього, ми можемо виставити діапазон частот в якому будуть пропускатися частоти які нижчі за вказаний параметр і приглушатися частоти які вищі.
Я встановив поріг 80 Гц, відповідно все що вище 80 Гц буде приглушуватись і на сабвуфер будуть проходити тільки частоти нижчі в діапазоні.
Другий крок налаштування, це Hight Pass Filter (HPF), фільтр верхніх частот.
Цей фільтр якраз навпаки налаштовує високі частоти у вказаному діапазоні. Тут виставив діапазон 50 Гц., можна сказати «щоб було»)
Цей частотний фільтр більше потрібний для потужних твітерів, яких в мене немає в системі, тому від мінімальних налаштувань трішки додав високих частот для задніх динаміків, але то не точно що воно щось додало.
Третій крок, це налаштування частоти і гучності сабвуферу.
Крутилка Gain - регулював чисто на слух, щоб сабвуфер не перекривав звук динаміків, але відповідно і щоб відчувався бас.
Канал для підключення передніх динаміків поки не задіяний, можливо в майбутньому додам і передні, але то вже інша історія.
Так ось, звучання стало краще однозначно, але я не впевнений що зробив правильно і можливо звук можна покращити ще)
Тому коментуйте, допомагайте знайти ідеальний варіант звучання музики)
Коментарі вітаються))
Лінійні входи - тут зрозуміло, фронт і тил
Виходи на динаміки: у вас 4 канали. На схемі у вас задіяні 3/4 канали виходу. Ви приєднали динаміки на тил ліво і право і саб кинули мостом на тіж тилові канали, які живлять мідбаси, але поканально. При цьому канали 1/2 у вас не підключені на динаміки.
Далі фільтри: перемикач lpf/hpf може регулювати лише один з можливих напрямів фільтрації. У вас ввімкнено Full - це значить, що фільтри не задіяні і усь працює в повну полосу частот, ще й для тилу.
Вихід на саб у вас підключений на тилові канали 3/4 мостом. - все вірно. Для саба потрібно поставити перемикач у LPF і виставити регулятор десь +-60Гц.
А от мідбаси потрібно переключити на тилові канали 1 і 2. Я не знаю чи є у вас твітери, чи у вас мідбаси грають у повну полосу. Тому для них потрібно поставити перемикач у HPF і регулятор десь від -+60-70Гц. Орієнтуватись потрібно не на сам регулятор, а саме на частоту. Наприклад знайти аудіозапис з частотою 60Гц, відтворити його і таким чином на регуляторі спіймати момент, коли вона починає відтворюватись окремо для саба і мідбасів.
Крутизну зрізу оберіть самі 6-12дб/ - що сподобається більше.
БасБуст поставте 0 дб.
Вийде, що саб гратиме частоти до 60Гц а мідбаси від 60-70Гц.
Тобто наскільки я розумію що магнітола має тільки 2 виходи. Твітери є, але максимально китайські, а-ля за 200 грн. Вони спарені з передніми динаміками.
Стосовно сабвуфера переключити його на канали rear.
Задні динаміки необхідно відключити від підсилювача, а передні навпаки підʼєднати до підсилювача на канал 1/2 front вірно я зрозумів ?
А на фронт підсилюваача підключіть передні динаміки з твітерами. Так буде набагато краще.