Daewoo Lanos (​🅻🅴🅶🅾)

Підсилювач і сабвуфер ✅

Я їжджу на Daewoo Lanos
Суми, Україна

👋


Отримав в подарунок активний сабвуфер, але без підсилювача, так як він був чи то просто знятий, чи втрачений, чи невідомо що з ним трапилось. 


Судячи з інформації в інтернеті, маємо - 

Сабвуфер Mystery MBS -1312A.

Характеристики: 

Типорозмір - 12ʼʼ;

Номінальна потужність - 250 Вт;

Макисмальна потужність - 600 Вт;

Діапазон частот - 24-200 Гц:

Опір - 4 Ом.




Тому замовив Китайський 4х канальний підсилювач, а саме: 


Підсилювач звуку - Boschmann BM Audio BM-600.4 8000w.

Що ми маємо з характеристик:

4х канальний підсилювач;

Потужність RMS - 4*60 Вт, 4*80Вт, 4*100Вт;

Опір динаміків - 2-16 Ом;

Бас - 12 ДБ;

Частотний діапазон - 10- 40000 Гц;

Фільтр низьких частот - 50-250 Гц;

Фільтр високих частот - 80 -290 Гц;



Підсилювач BM







Також маємо комплект дротів для підключення підсилювача і дроти між канальні. 


Комплект для підключення підсилювача



Дроти Y між канальні


Я не прагну отримати якусь максимально круту музику!!! 
Пекрасно розумію, що всі елементи не видають ту потужність яка вказана в характеристиках, та і взагалі, це все робиться тільки для мінімального покращення акустики автомобіля, а можливо це взагалі буде тимчасово. 
Це я так відразу відповів на коментарі любителів і професіоналів з автозвуку 😁



Комплект готовий до встановлення


Підключається все максимально просто, протягуємо силові дроти до акб, на плюсовий монтуємо запобіжник, обжимаємо і пропаюємо клеми для підключення.


Готовий до підключення



Запобіжник зафіксував стяжкою


Далі знімаємо облицювання з порогів по лівій стороні і прокладаємо дроти до багажнику. 






Підключаємо RCA дроти до вихідних розʼємів на магнітолі, також підключаємо керуючий сигнал Remote, або ж AMP в залежності як він позначений на схемі магнітоли.


Синій дріт - керуючий AMP



Переходимо до підключення підсилювача.
В комплекті маємо схему для підключення:



Підключаємо все по схемі, але для того щоб активувати обидва канали для передніх і задніх динаміків необхідно використати між канальні RCA розгалуджувачі. 





Підключаємо сабвуфер і задні динаміки до підсилювача. 

Не знаю як правильно треба було підключити, підключив паралельно до задніх динаміків. 
Чи можливо підключити окремо сабвуфер на канали передніх динаміків? Що скажете? 




Підсилювач закріпив з тильної сторони сабвуфера


Зробив невеличку схему для наглядності по підключенню: 



Для зручнішого становлення довелось трішки обрізати корпус сабвуферу, буквально 10- 15 см.




Штатну проводку для динаміків залишив на майбутнє, а динаміки підключив через підсилювач акустичним дротом. 



Після перевірки на працездатність було знайдену проблему, а саме звуковий хлопок при увімкненні і вимкненні магнітоли, тому було вмонтовано в керуючий дріт - реле з затримкою і проблема зникла.


Схема підключення реле з затримкою


По налаштуваннях я далеко не спеціаліст, та і взагалі, тема автозвуку, якщо це можна так назвати, для мене нова) 


Розкажу основні налаштування які я виконав:


Першим кроком я налаштував Low Pass Filter (LPF), частотний фільтр, в даному випадку фільтр нижніх частот.




За допомогою нього, ми можемо виставити діапазон частот в якому будуть пропускатися частоти які нижчі за вказаний параметр і приглушатися частоти які вищі.

Я встановив поріг 80 Гц, відповідно все що вище 80 Гц буде приглушуватись і на сабвуфер будуть проходити тільки частоти нижчі в діапазоні. 


Другий крок налаштування, це Hight Pass Filter (HPF), фільтр верхніх частот.



Цей фільтр якраз навпаки налаштовує високі частоти у вказаному діапазоні. Тут виставив діапазон 50 Гц., можна сказати «щоб було»)

Цей частотний фільтр більше потрібний для потужних твітерів, яких в мене немає в системі, тому від мінімальних налаштувань трішки додав високих частот для задніх динаміків, але то не точно що воно щось додало. 

Третій крок, це налаштування частоти і гучності сабвуферу. 


Крутилка Gain - регулював чисто на слух, щоб сабвуфер не перекривав звук динаміків, але відповідно і щоб відчувався  бас.



Канал для підключення передніх динаміків поки не задіяний, можливо в майбутньому додам і передні, але то вже інша історія.


Так ось, звучання стало краще однозначно, але я не впевнений що зробив правильно і можливо звук можна покращити ще) 


Тому коментуйте, допомагайте знайти ідеальний варіант звучання музики) 




Коментарі вітаються)) 

Реклама
Ремонт та обслуговування системи кондиціювання
Опубліковано: 22 червня 17:40
15 0 0

Коментарі

Щоб залишати коментарі, потрібно авторизуватись.
Я їжджу на Skoda Octavia Mk3
Достойний апргрейд раніше теж автозвуком балувався:)
вчора о 17:34
Я їжджу на ЗАЗ Forza
👍👍👍🤝
22 червня 23:16
Автор Я їжджу на Daewoo Lanos
Forza_Anthophila
👍👍👍🤝
Forza_Anthophila, 😎
сьогодні о 14:07
Я їжджу на KIA Sportage (3G)
Хрін з тими проводами. Я не можу зрозуміти, як ви підключили від підсилювала динаміки.
Лінійні входи - тут зрозуміло, фронт і тил
Виходи на динаміки: у вас 4 канали. На схемі у вас задіяні 3/4 канали виходу. Ви приєднали динаміки на тил ліво і право і саб кинули мостом на тіж тилові канали, які живлять мідбаси, але поканально. При цьому канали 1/2 у вас не підключені на динаміки.
Далі фільтри: перемикач lpf/hpf може регулювати лише один з можливих напрямів фільтрації. У вас ввімкнено Full - це значить, що фільтри не задіяні і усь працює в повну полосу частот, ще й для тилу.
22 червня 19:53
Я їжджу на KIA Sportage (3G)
hryhorii
Comik, о по ділу, як правильно необхідно підключити? Ті ж динаміки і сабвуфер
hryhorii, як я зрозумів ГП (магнітола) має 2 лінійних виходи. Хоча має бути 4, по ідеї на фрон і тил. Але ок, по схемі виглядає підключення правильно. Якщо є окремі лінійки на тил, викиньте Y розгалужувач і підключіть до підсилювача Фронт ГП на Фронг amp, тил ГП - тил amp. Це дозволить зберегти управління з ГП.
Вихід на саб у вас підключений на тилові канали 3/4 мостом. - все вірно. Для саба потрібно поставити перемикач у LPF і виставити регулятор десь +-60Гц.
А от мідбаси потрібно переключити на тилові канали 1 і 2. Я не знаю чи є у вас твітери, чи у вас мідбаси грають у повну полосу. Тому для них потрібно поставити перемикач у HPF і регулятор десь від -+60-70Гц. Орієнтуватись потрібно не на сам регулятор, а саме на частоту. Наприклад знайти аудіозапис з частотою 60Гц, відтворити його і таким чином на регуляторі спіймати момент, коли вона починає відтворюватись окремо для саба і мідбасів.
Крутизну зрізу оберіть самі 6-12дб/ - що сподобається більше.
БасБуст поставте 0 дб.
Вийде, що саб гратиме частоти до 60Гц а мідбаси від 60-70Гц.
22 червня 21:22
Автор Я їжджу на Daewoo Lanos
Comik
hryhorii, як я зрозумів ГП (магнітола) має 2 лінійних виходи. Хоча має бути 4, по ідеї на фрон і тил. Але ок, по схемі виглядає підключення правильно. Якщо є окремі лінійки на тил, викиньте Y розгалужувач і підключіть до підсилювача Фронт ГП на Фронг amp, тил ГП - тил amp. Це дозволить зберегти управління з ГП. Вихід на саб у вас підключений на тилові канали 3/4 мостом. - все вірно. Для саба потрібно поставити перемикач у LPF і виставити регулятор десь +-60Гц.А от мідбаси потрібно переключити на тилові канали 1 і 2. Я не знаю чи є у вас твітери, чи у вас мідбаси грають у повну полосу. Тому для них потрібно поставити перемикач у HPF і регулятор десь від -+60-70Гц. Орієнтуватись потрібно не на сам регулятор, а саме на частоту. Наприклад знайти аудіозапис з частотою 60Гц, відтворити його і таким чином на регуляторі спіймати момент, коли вона починає відтворюватись окремо для саба і мідбасів. Крутизну зрізу оберіть самі 6-12дб/ - що сподобається більше.БасБуст поставте 0 дб.Вийде, що саб гратиме частоти до 60Гц а мідбаси від 60-70Гц.
Comik, Магнітола має 4 rca, 2 out та 2 in.
Тобто наскільки я розумію що магнітола має тільки 2 виходи. Твітери є, але максимально китайські, а-ля за 200 грн. Вони спарені з передніми динаміками.

Стосовно сабвуфера переключити його на канали rear.
Задні динаміки необхідно відключити від підсилювача, а передні навпаки підʼєднати до підсилювача на канал 1/2 front вірно я зрозумів ?
1
22 червня 22:14
Я їжджу на KIA Sportage (3G)
hryhorii
Comik, о по ділу, як правильно необхідно підключити? Ті ж динаміки і сабвуфер
hryhorii, а ви ще задні динаміки підключали! Лишіть їх грати від ГП.
А на фронт підсилюваача підключіть передні динаміки з твітерами. Так буде набагато краще.
22 червня 21:29
Я їжджу на Volkswagen Jetta II
Та это понятно, что тут есть ребята на заряде с большими карманами. Это понятно. Но вот провода алюминиевые же тупо через год в труху превращаются, в прямом смысле слова. Жалко даже не денег, а времени на потраченную работу.
22 червня 17:48
Я їжджу на ГАЗ 2417
hryhorii
MaxOd, так дроти ж мідні наче)
hryhorii, Алюминиевые,банальная омедненка
22 червня 18:20
Автор Я їжджу на Daewoo Lanos
Eckat
hryhorii, Алюминиевые,банальная омедненка
Eckat, ааа, 🤔 може бути, я не здивуюсь)
22 червня 18:27
Автор Я їжджу на Daewoo Lanos
Eckat
hryhorii, Алюминиевые,банальная омедненка
Eckat, з іншої сторони, яка може бути мідь за 400 грн. 😁
22 червня 18:35