Skoda Octavia Mk1 (Шкодарка)

Свічки запалювання як правильно підібрати для двигуна BFQ

Я їжджу на Skoda Octavia Mk1
Черкаси, Україна




Першою справою після придбання Шкодарки стала заміна свічок запалювання (власники 8 клапанних двигунів типу AKL, BGU, BFQ,BSE та інших 1,6) знають як тяжко проходить у них заміна свічок запалювання і як тяжко знімаються ВВ провода. Я начитавшись описів в інтернеті вирішив і собі спробувати хоча б подивитись, що там встановлено. Але не тут то було за пів години я зміг викрутити свічки тілки на першому і четвертому циліндрі так як вони знаходяться по краях впускного колектора і до них деякий доступ є, ще через пів години мені вдалось викрутити з другого циліндру, а от на третьому мене спіткала невдача, я попросту зламав ізолятор навпіл на свічці. Доречі свічки були оригінальні, це мене порадувало і закралася думка, що мою автівку обслуговували досить не погано німці. В засмучених почуттях я загуглив які там мають бути свічки замовляю в інтернет магазині по наявності в місті свічки ngk vl-24 bkur6et-10.

 Швидко хватаю дев'ятку, яку ще на той час не продав і мчу за ними. Установка пройшла ідеально, я вже знав як не можна давити на ізолятор. Так я на них від'іздив 10 тис і по звичці захотів замінити на щось краще, а як всім відомо краще ворог хорошого. Придбав я свічки ірідієві теж фірми ngk але не дуже дорогі ( на той час по 250 грн штука) каталожний номер не пам'ятаю а як знайду то додам. І що ви думаєте ефект довго не заставив себе чекати, при першому ж виїзді двигун почав сіпатись, появились провали але тяга на середніх і високих обертах покращилась. Я засмучений поїзав знову в гараж міняти все назад на старі свічки. Кокатавшись ще тисяч 10 на старих я для себе відкрив що повним замінником оригіналу є свічки BERU Z90

. Придбав їх вони навіть були дешевші за ngk vl-24. Нічого особливого я не помінив приїх експлуатації але мене весь цей час не покидала одна думка, чому на ірідієвих двигун себе так вів коли ті свічки по каталогу пробиваються як підходящі для цього двигуна. І все ж таки через деякий час ризикнув і замовив максимально дорогі по (600 грн) штука NGK lase line iridium 

які начебто спеціалізовані саме для ГБО з зазором на електродах 0.7 мм і о чудо на них двигун не сіпався, а вів себе чудово, набор обертів був рівним і їзда еластичною. Але мене це не зупинило і я почав копати далі, що виявилось . Так як мій двигун bfq споріднений з двигунами akl, bse то на нього пробиваються і свічки одні і ті ж що і на інші двигуни цього сімейства а блок керування у нас різний мій simos 3.3 сприймає свічки тільки з опором 1-1.5 кОм а simos 7.1 як на bse чи інших сприймає від 1кОм до 5кОм якраз найбільше в продажу і є 5 кОм свічок. Тому мій вибір тепер постійно залишається один ngk vl-24. Чому ngk? Тому що я ще з дев'ятки уподобав цього виробника, вони мене ніколи не підводили. Тому раджу до використання мій досвід. Всім добра! 


Реклама
Ремонт та обслуговування системи кондиціювання
Ціна питання 5200 UAH, Пробіг 86000 км.
Опубліковано: 29 березня 2023р. 20:20
8 0 1

Коментарі

Щоб залишати коментарі, потрібно авторизуватись.
Я їжджу на Renault Megane III
Беру -левак, и те,что ниже тоже увалят провода, а потом катушку. Там DIS ситема, две катушки в одном корпусе. , после придется писать блог как подбирал правильную катушку. Подбирать нужно не по экзисту, а по правильной проге. Хотя автодата на эти моторы иногда дает аналог.
BCUR6ETC10 не дает интерпритации по БОШу, только НЖК... И для правильного снятия, снимается половинка впускного коллектора. Но можно и без него, имея правильные инструменты. P.s очень надежный и старый мотор. Если за ним смотреть , не убиваемый.
29 березня 2023р. 22:53
Я їжджу на Renault Megane III
Lebedinecdmitriy
Fibi, саме bcur6et-10 і ставлю після експериментів, катушку доречі теж міняв але стара була також справною і контакти не зеленіНа алі ще купив спец знімач ковпачків з свічок тепер заміна свічок проходить за хвилин 40 без лишніх напрягів)
Lebedinecdmitriy, Я владел такой тачкой и на таких авто мотор-тестером (осциллографом) очень крутым которого нет даже у офоф, и никогда не будет, снимал в высоковольтки. Катушки и провода тоже важны. Т.к. там две катушки , одновременно искра 1-4, 2-3, писал выше DIS, но провода по длине разные. В паре 1-4 всегда надо играться. Поэтому танцуем от свечей.. Вспомнил, ДАТА дает аналог -Беру... встречал, но не проверял. Вспомнил, у меня есть даже классный стенд для проверки свечей. его лед восем не пробовал. Надо попробовать продать, идеяяя...
1
29 березня 2023р. 23:26
Я їжджу на Renault Megane III
Lebedinecdmitriy
Fibi, доречі з приводу ВВ проводів, то які я не пробував дешеві дорогі і аналоги оригіналу, але коли поставив нові оригінал, відразу відчув що це саме ті які мають бути.
Lebedinecdmitriy, Я их видел килограммами , ну и потом смотрел осцилки. Провод ессть промежуточное звено. Там при исправной свече даже аналог хороший работает.Но на катухе работа 1-1 и 2-3. А длина 1 и 4 чуток разная. Катушка если подгулявшая или БЕРУ(китаицкие) рисует не те затухающие колебания. У меня старый ком еще с ЧЗ есть, если файлы остались, на картинках могу мелочи высоковольтки пояснить. У меня наверное один из самы крутых осциллографов Киева, с датчиками которые не только калибровал, но и оттачивал . Они видят даже помеху с соседнего бокса. Но я его просто не достаю и не собираюсь. Т.к. на сегодня это никому не нужно. Последний раз достал год назад для поло. которое полгода возили по станциям. Сейчас такая тенденция. что если найти причину за час-денег не дадут. А за три, я и гвоздем найду причину)))
1
30 березня 2023р. 00:15
Автор Я їжджу на Skoda Octavia Mk1
KBV
Lebedinecdmitriy, Добрый день. А можете поделиться фото сьемника свечных колпачков? А то каждый раз разбирать коллектор немного напрягает.
KBV, ось такий замовляв на аліекспрес 71,20 грн. -55% | Фотогаечный ключ для оформления интерьера, оформления интерьера автомобиля
https://a.aliexpress.com/_ExMyeP
02 травня 2023р. 19:22