Підсилювач класу D Fosi Audio CA30.

Опубліковано: вчора о 18:41
Я їжджу на Nissan X-Trail IV
Ужгород, Україна

Пише якось @Comik з пропозицією оглянути його підсилювач і розказати з чого воно зроблене. Вйо.


Коробочка 

Розпакували

Трошки поки їхало, ним гралися в футбол


Треба почути нечуване, кажуть на коробці.

Дістаємо і розпаковуємо

Виглядає масивно, важке.


Є 4 лінійні входи (очевидно, бо це 4-канальний підсилювач), є вхід високого сигналу, і тільки хардкор і механічні регулювання всього.

З іншого боку живлення і виходи на акустику. 

Характеристкики в брошурці. Також ціну і характеристику українською дивіться тут (випадкове посилання).

Типова схема підключення. 



Аксесуари. Як виявилось, ключиків недостатньо, щоби розібрати його.

Покрутивши в руках, бачимо, що звичайної викрутки не вистачить, тому беремо свій набір (не)юного ломайстра.

Трохи магії і матюків і куча гвинтиків відкутилося.

Розполовинили, вйо вивчати далі.

Схемотехніка, дійсно на класі D. Великий бублик - то підвищувальний трансформатор, качаються динаміки від 40-60В зазвичай в таких штуках. Що дає можливість влупиьи більше потужності не застосовуючи супертовсті дроти в сторону динаміків.

Два по 30 - це 60А або 720Вт. Ці запобіжники тримають. Та і в режимі мостів  вихідна потужність типу 320 Вт х 2 обіцяють. Перевірити я не міг, чекаємо практичного застосування на авто.

6 мосфетів TDS 3205d (що є аналогом IRF3205)  відповідальні за стабільне живлення 



Так як це клас D то ми бачимо потужні індуктивності і керамічні конденсатори поруч. 

PowIRaudio IR4322M в кількості 2 шт і є тим, що займається тут пісиленням

Далі глянемо на платку, котра надбудована другим поверхом над основною. Тут, власне, відбувається вся магія налаштування звуку.

Велика мікросхемка, відповідальна за живлення логіки, все решта реалізовано на операційних підсилювачах TJM4556 і JRC NJM4580, а також їх обв'язці.

Ну і раз вже мені то в руки потрапило, то, звісно, ту платку треба відколупати, але під нею теж операційники і нічого цікавого.


На зворотній стороні трошки залишків флюсу від підсилення доріжок припоєм, але все виглядає масивно і зроблено якісно. 


Прибираємо стару термопасту, тут можна оцінити товщину болванки, що є корпусом і радіатором.

Мазюкаємо якісну термопасту (кращу за ту, що була)

Звісно, обережно вставити плату в корпус не вийде, при розбиранні тут були залишки білої термопасти, теперки будуть сірими.

Витер, те, що витерлось і зібрав до купи. Треба вмикати.

Спить як боженька, менше 1мА

При подачі REM на холостому ходу споживає майже 10Вт

Ну і щоби допис не був сухим, як таранька, ось вам відеоогляд цієї штуки. В ньому автор не наважився зробити те, що хвацько зробив я, але розказав про налаштування:


Так як я розбирав його вночі, коли вже всі спали, то, звісно, я його не слухав і не крутив налаштування.


Що сподобалося: зроблено на класичних, давно відомих і перевірених компонентах, висока якість монтажу і компонентів. Мікроскопічною ложечкою дьогтю я все ж назву дрібні залишки флюсу, настільки дрібні, що я не став їх прибирати, але я не блогер, котрому платять за контент, тому кажу, як є. 99,9% людей, котрі куплять це, його не розбиратимуть ніколи. Ззовні все виглядає дорого і гарно, всередині в цілому теж. 


Дуже здивувала відсутність додатку і бездротових інтерфейсів. Тільки хардкор і ручні аналогові налаштування прямо на корпусі. Галі всі вже настільки розбалувані, що без ШІ допису не напишуть, а без дотатку підсилювач не підлаштують :)


Трудитиметься, підозрюю, в Толстолобіку на твіттерах чи ще десь щось качатиме. 


Можемо продовжити тему "з чого зроблено" і надалі. Якщо комусь кортить, присилайте, я розберу і людям покажу, але це НЕ стосується прасок, вібраторів, чайників і так далі, тільки автомобільні аудіопристрої. 

2 0 1

Коментарі

Щоб залишати коментарі, потрібно авторизуватись.
Хоча успіхи медицини величезні... в смислі, техналоджії, але принцип залишився - вихідний каскад LC, а це типу однобітний ЦАП і на виході незнищувані залишки несучої частоти. Як би добротно воно не робилось, але... Ну, якщо вже заморочуватись ))
1
вчора о 22:36
Я їжджу на Nissan X-Trail IV
ROst.ADventure
Хоча успіхи медицини величезні... в смислі, техналоджії, але принцип залишився - вихідний каскад LC, а це типу однобітний ЦАП і на виході незнищувані залишки несучої частоти. Як би добротно воно не робилось, але... Ну, якщо вже заморочуватись ))
ROst.ADventure, на цю ціну думаю нормальний варіант, щоби придумати краще треба прайс підняти разів в 10. Хоча я певен, що власнику потребу закриє і цей на якийсь час.
вчора о 22:55