Ford (Жемчужина)

Заміна задніх колодок...яка затягнулася на 71 день )

Я їжджу на Ford , Lincoln Nautilus
Харків, Україна

Поки чекав на Кита - вирішив трохи доробити ТО по фьюжу. Передні колодки з дисками я вже замінив (про це можна почитати в минулому бортжурналі). Настав час задніх. 
Передні я поставив ZIMMERMANN, але якщо чесно вони мені не сподобались. Вони не те що скриплять, але в момент зупинки на невеликій швидкості(прям перез зупинкою) йде неприємний скрипо-хруст. 
Тому на зад вирішив поставити FERODO. Вони себе непогано зарекомендували на папиному форді. Тому замовив FDB4798 і поїхав міняти. 

Починаємо


Процедура досить проста. 
Включаємо режим обслуговування тормозів. Або форсканом або такими маніпуляціями:

  • Увімкніть запалювання (двигун не запускайте).
  • Натисніть і утримуйте педаль газу до упору.
  • Одночасно натисніть кнопку ручника вниз (від себе) та утримуйте її.
  • Продовжуючи тримати педаль газу та кнопку ручника, вимкніть запалювання, а потім знову увімкніть його протягом 5 секунд.
  • Ручник відключиться. На панелі приладів загориться жовтий індикатор і з'явиться повідомлення про режим обслуговування.
  • Відпустіть педаль і кнопку, після чого вимкніть запалювання. Тепер можна безпечно міняти колодки.

Для того щоб вийти з цього режиму: 

  • Увімкніть запалювання.
  • Натисніть і утримуйте педаль газу.
  • Потягніть кнопку ручника вгору (на себе) та утримуйте її.
  • Продовжуючи тримати педаль і кнопку, вимкніть запалювання, а потім знову увімкніть протягом 5 секунд.
  • Механізм повернеться у вихідне положення, а індикатор на панелі приладів згасне.
  • Вимкніть запалювання, відпустіть педаль і перевірте роботу ручного гальма. Не забудьте кілька разів натиснути на педаль гальма, щоб підвести колодки до диска.


Домкратимо, знімаємо колесо. 

Далі необхідно зняти пружину-скобу


Пружина


Після цього викручуємо направляючі, попередньо знявши заглушки. 


Направляючі


Далі знімаємо суппорт і колодки. Ось різниця між старими і новими


Старі vs Нові


Необхідно також вдавити тормозний цилідр, інакше нові колодки просто не влізуть. На задніх колесах він вдавлюється дуже легко (майже пальцями). 
Для передніх це може бути трохи проблемою якщо немає спец інструмента (але не прям критично). Я використовував лайфхак - купив високу гайку, вкручував в неї болт і вставивши між супортом і тормозним циліндром(через металеві пластини) - розкручував, тим самим задвигая циліндр. 

Далі  чистимо направляючі (без механічного впливу. Я чистив очисником гальм і фетром) 
Замазуємо тонким шаром (тут треба бути обережним, бо багато не значить добре. Якщо перестаратись - змаска потім засихає і можуть направляйки заклинити) 


Тут в коментарях пишуть ( і це підтверджується по інфі в мережі) що цей тип направляючих не треба змазувати. 

Тому по свободі знімлю їх і протру насухо


Змащуємо

Я використовував ось таку змаску 


Змаска


І збираємо в обратній послідовності. 
Далі очищуємо тормізний диск від мідной змазки (саме вона на фото вище дала ефект ржавих дисків, але там все ок) 


Чистий диск


Ставимо колесо і можно переходити до наступного. 

Знявши друге колесо я був неприємно здивований - в мене злетів пильник циліндра і циліндр був трохи закисшим. Пильник не фіксується ніяк, буртика на супорті немає. Тому він просто надягається і тримається за рахунок пружини в самому пильнику (там металеве кільце)
Ок. З колодками але не на диску нажимаємо тормоз щоб подати циліндр. Обов'язково колодки повинні бути щоб циліндр не вийшов і не прийшлось прокачувати тормоза. 
Далі знявши пильник очищаємо тормозний циліндр, змазуємо і заганяємо його назад. 
Нажаль в мене не було пильника. Тому я зібрав на старих колодках (вони доречі були набагато меньше зтерті...але це і не дивно - по по суті не працювали), поставив старий пильник і поїхав замовляти новий. 

На автограді (ринок біля мене) пильника не було. Обіцяли привезти через пару днів (але так і не подзвонили). 
Але у батька був трохи розширений ремкомплект на його авто і по катологу пильник там такий як треба. 


Фірма


Парт номер комплекту


Але поки вирішувалось питання з пильником - приїхав Кит. А через те що це не термінове - трохи відклалася ця процедура в довгий ящик. 

І ось більше ніж через 2 місяці я вирішив що настав час закрити це питання ) 
Знявше колесо і супорт  - зтарий пильник не злетів і наче тримався непогано. Але раз новий вже є - треба міняти. 
Поставив новий пильник, колодки, змазав направляйки і зібрав. 

Реклама
Ремонт та обслуговування системи кондиціювання
#Тормоза , #тормозные диски, тормозные колодки, замена
Ціна питання 1500 UAH, Пробіг 150100 км.
Опубліковано: вчора о 15:43
Подія: 30 травня 15:00
4 0 1

Коментарі

Щоб залишати коментарі, потрібно авторизуватись.
Я їжджу на Mazda 6 (3G)
теж гальма обслуговую виключно сам. до речі направляючі супортів ате цього типу працюють насухо (не змазуються). ось із оф. бмв інструкції ремонту.
вчора о 18:13
Я їжджу на Mazda 6 (3G)
kalantay
JohnnyTheVillain, Ну хз. Ось витримка з амануалу по фордах минулого покоління
kalantay, тому що на фото пальці закритого типу із пилезахистом, там тертя відбувається метал/метал. в ате (більшості) супортах як у цьому записі, палець вставляється в гумову втулку. я теж колись по незнанню на опелі змазував :)
вчора о 19:32