Поки чекав на Кита - вирішив трохи доробити ТО по фьюжу. Передні колодки з дисками я вже замінив (про це можна почитати в минулому бортжурналі). Настав час задніх.
Передні я поставив ZIMMERMANN, але якщо чесно вони мені не сподобались. Вони не те що скриплять, але в момент зупинки на невеликій швидкості(прям перез зупинкою) йде неприємний скрипо-хруст.
Тому на зад вирішив поставити FERODO. Вони себе непогано зарекомендували на папиному форді. Тому замовив FDB4798 і поїхав міняти.
Процедура досить проста.
Включаємо режим обслуговування тормозів. Або форсканом або такими маніпуляціями:
Для того щоб вийти з цього режиму:
Домкратимо, знімаємо колесо.
Далі необхідно зняти пружину-скобу
Після цього викручуємо направляючі, попередньо знявши заглушки.
Далі знімаємо суппорт і колодки. Ось різниця між старими і новими
Необхідно також вдавити тормозний цилідр, інакше нові колодки просто не влізуть. На задніх колесах він вдавлюється дуже легко (майже пальцями).
Для передніх це може бути трохи проблемою якщо немає спец інструмента (але не прям критично). Я використовував лайфхак - купив високу гайку, вкручував в неї болт і вставивши між супортом і тормозним циліндром(через металеві пластини) - розкручував, тим самим задвигая циліндр.
Далі чистимо направляючі (без механічного впливу. Я чистив очисником гальм і фетром)
Замазуємо тонким шаром (тут треба бути обережним, бо багато не значить добре. Якщо перестаратись - змаска потім засихає і можуть направляйки заклинити)
Тут в коментарях пишуть ( і це підтверджується по інфі в мережі) що цей тип направляючих не треба змазувати.
Тому по свободі знімлю їх і протру насухо
Я використовував ось таку змаску
І збираємо в обратній послідовності.
Далі очищуємо тормізний диск від мідной змазки (саме вона на фото вище дала ефект ржавих дисків, але там все ок)
Ставимо колесо і можно переходити до наступного.
Знявши друге колесо я був неприємно здивований - в мене злетів пильник циліндра і циліндр був трохи закисшим. Пильник не фіксується ніяк, буртика на супорті немає. Тому він просто надягається і тримається за рахунок пружини в самому пильнику (там металеве кільце)
Ок. З колодками але не на диску нажимаємо тормоз щоб подати циліндр. Обов'язково колодки повинні бути щоб циліндр не вийшов і не прийшлось прокачувати тормоза.
Далі знявши пильник очищаємо тормозний циліндр, змазуємо і заганяємо його назад.
Нажаль в мене не було пильника. Тому я зібрав на старих колодках (вони доречі були набагато меньше зтерті...але це і не дивно - по по суті не працювали), поставив старий пильник і поїхав замовляти новий.
На автограді (ринок біля мене) пильника не було. Обіцяли привезти через пару днів (але так і не подзвонили).
Але у батька був трохи розширений ремкомплект на його авто і по катологу пильник там такий як треба.
Але поки вирішувалось питання з пильником - приїхав Кит. А через те що це не термінове - трохи відклалася ця процедура в довгий ящик.
І ось більше ніж через 2 місяці я вирішив що настав час закрити це питання )
Знявше колесо і супорт - зтарий пильник не злетів і наче тримався непогано. Але раз новий вже є - треба міняти.
Поставив новий пильник, колодки, змазав направляйки і зібрав.
1