Вітаю!
Давно нічого не писав, складні часи...
Але хочу поділитись з вами останніми напрацюваннями по Walter`y.
Авто трошки не молоде, тому різні частини потребують тієї чи іншої уваги.
Однією з таких частин - були двірники. Роботали вони кепсько, поперше - повільно... Але і це не найбільша біда. Головне що, через значний люфт на вісі пасажирського двірника, не було синхронності у їх роботі + пасажирський двірник недоходив до первинного положення.
Тому було прийнято рішення все розібрати та полагодити. Ті хто були на OldCarLend могли помітити, що Walter був без двірників)))
Розбір конструкції нескладний, але вже з першого кроку, коли відкрутив головну гайку, - стало зрозуміло, що ущильнювач цей розбір не переживе...
Він просто розсипався у мене під пальцями.
Ще трошки розбору корпусу уліток системи опалення, кілька маніпуляцій - і все! Трапеція у мене в руках
Вигляд її не переконував у можливості легкого ремонту. Трохи танціа з бубном, заклинання беЕмвешних богів, і мені вдалось розібрати трапецію повністю.
Яким було моє здивування, коли я побачив, що крім люфту на пасажирській стороні, був клин на водійській. Мені все ще не дуже зрозуміло як взагалі двірники ріхались. Адже клин був настільки сильним, що довелось вісь трошки вибивати з посадкового місця. Може тому в розбило пасажирську сторону, бо вся потужність двигуна давила на пасажирську вісь, намагаючись прокрутити водійську.
Мабуть не останню роль у зношенні механізму зіграла відсутність пильників, які мають стояти по катологу.
Я вкортре зрадів контактам з BMW E28 чату, який допоміг відновити вісі двірників та перевтулити посадкові місця бронзою.
Поки трапеція була на рестарації в Чернівцях, я не втрачав часу. Вирішив все що можна відновити довкола трапеції - зробити.
Першим в пісок та порошок пішов корпус улітки. Нарешті я знайшов майстерню, де роблять добре. Правда трошки ціна в 2 рази більше ніж у попередніх, але тут економити не хочеться.
Зрадівший результату відновлення корпусу улітки, вирішив відновити поводки двірників. Спочатку думав пофарбувати з балончика, бо частина кришка на кінці повідка - пластикова та НЕз`ємна. Але трохи майстерності з канцелярським ножем і ковпачки відєднані від повідків. Повідки теж поїхали у порошок.
Ну і останнє що треба було зробити - знайти всі необхідні резинові та пластикові детальки, яких не вистачало для зборки. Були куплені нові оригінальні ущильнювачі в місця кріплення трапеції до кузова (ті що розсипались при демонтажі), нові пластикові пильники, які мають зменшити кількість води, яка потрапляє на вісь. Звісно нічого по наявності, але з доставкою все їхало до 14 днів.
Дочекавшись трапецію з рестарвації, я прийнявся все збирати. Вісі вже бути змащені та вставлені у трапецію, нові ущильнювачі та пильники чекали на свою чергу, повідки та корпус улікти - після порошку.
Збираючи все в зворотній послідовності, я випадково зламав стопорне кільце, яке тримає вісь у корпусі трапеції. Звісно, в мене немає запасних стопорних кілець ... СТО поки лише планується вдома ))), не все ще є для всіх видів робіт.
Я почав шукати то стопорне кільце по групам, автомагазинчикам поряд та по знайомим. В кінці кінців - купив набір з кількох сотень стопорних кілець ))) І як назло, у комплекті не було ідеального для мене розміру, чомусь 9 мала 8,3 мм діаметр, а 10 - 10,4 мм. Тому 10 було забагато, а 9 було замало. Діаметр вісі 9 мм.
Знову, трохи танців - і 8,3 мм налізло на 9мм-ву вісь. Так поки що і стоіть...
Далі вже пригод особливо не було, крім фінальних. Але про це буде в кінці.
При збиранні тяг між вісям, вирішив добре змастити посадкові місця. Коли розбирав було очевидно, що там все пересохло та задубло. Тому я все відмив та заклав туди свіжу змазку від MOTUL. Залишились залишки після збирання підвіски. Ця синя змазка ще й водостійка, тому має добре працювати.
Отже, корпус трапецій разом з вісями зібрав до купи, тяги між вісями встановив по відосу розбору. Чесно, це найкраще що можна зробити при розборі - все записати на відео. Через 1-2 місяці неможливо згодати як що було. Тому тяги були успішно зібрані, а трапеція в зборі знайшла всоє місце знову на кузові.
До речі, на моє здивування, трапеція з моторчиком тримається лише за трапецію та пирається через гумовий упор на кузов. Тобто окремого кріплення мотору двірників немає, все тримається за отвори в кузові, через які прохолять вісі трапецій. Єдина додаткова точка - нижній край двигуна, який впирається в кузов і неприкручений. От така дивна конструкція, але це працює вже 47 років...
Після встановлення трапеції я встановив нові повідки. Як же гарно вони виглядають після порошку. Як нові.
А, зовсім забув, гайки, якими прикручуються повідки, були сильно побиті корозією. Тому я їх почистив щіткою, закинув у перетворювач іржі та окунув у мастило. Пристойний вигляд повернувся.
Останнім штрихом було встановлення двірників та перевірка як працює. Я вже отримав порцію хейту за безкаркасні двірники))) тому не сваріться в коментах. Двірники я купив вже давно, і щось тоді не подумав про автентичність вигляду, брав щоб гарно терли))) Треба буде їх замінити на каркасні.
Єдине що мені в цьому всьому не сподобалось, що двірники все ще трошки важко рухаються. Скоріше всього треба розібрати двигун та замінити змазку на шестернях. Інших варіантів більше немає. Бо я коли розбирав, вирішив що проблема була лише у клині водійської вісі та змазці у шарнірах на тягах між вісіями. Виходить що доведеться ще раз розібрати все назад)))
Але це вже інша історія... підписуйтесь, коментуйте, запитуйте!
Кому цікаво у відео форматі - на каналі вже є! -
1