Volvo XC70 III (Silver Moose)

Омивачі. Частина 1.

Я їжджу на Volvo XC70 III, Volvo XC70 III, Volvo XC90 (1G)
Чугуїв, Україна

Омивачі лобового скла на момент покупки не працювали по причині негерметичності трійника-зворотного клапана на форсунці з водійської сторони. Ніби нічого страшного, але після заміни виявилось, що форсунки забиті: зліва щось там сочилось, а права взагалі ніяк не продувалась/не проливалась.

Тоді відновити прохідність форсунок вдалось за допомогою очисника гальм. Хоча права форсунка лила доволі слабо, і це особливо некомфортно на високих швидкостях, коли струмінь омивайки ледве дибиває вище щітки склоочисника. Мда.

Трохи поїздивши помітив іще одну проблему: якщо довго не користуватися омивайкою, то при першому включенні насос довго прокачує рідину. Тобто зворотні клапани не тримають і рідина омивача стікає в бачок. І з цього випливає два жирних мінуси:

  • перший прохід щітки склоочисника роблять по сухому склу, що ні склу, ні щіткам здоров'я не додає (як і мені психічного 😁);
  • в форсунках закисають залишки рідини омивача і забивають їх.

От якраз друга проблема і проявилась двічі після декілька тижневого простою авто. В перший раз подумав, що рідина дуже ге попалась (купувалась в епіку якусь не найдешевша), а вдруге закисло вже з зимовою від liqui moly. Ну і під час лазянь до форсунок і клапанів, отой клапан який мінявся відразу після покупки, розвалився знову. Ну ладно, треба з цим щось робити.


В першу чергу поліз шукати в залєжах форумів статті з схожими проблемами і таки вони є. Правда там виною була зимова омивачка і в основному при роботі підігріву форсунок (типу засихає омивачка в форсунках). Ну а клапани це головний біль, якщо не гірше.

На основі прочитаного було вирішено трохи "модернізувати" систему і для цього було замовлено:

  • зворотні клапани Toyota 85321-26020 - 2шт;
  • кутники 90° Toyota 85355-20200 - 2шт;
  • Трійник Kia/Hyundai 98651-29000 - 1шт;

Трохи добра для модернізації шведського непорозуміння.

Відповідно це все добро вживляється на місце штатних клапанів з трійниками. Відповідно: правий клапан замінюється на кутник і перед ним зворотній клапан, а лівої сторони клапан-трійник міняється на кутник і зворотній клапан як і з правої сторони. Отримане діло підключається до трубки від насоса через у-подібний трійник. Для монтажу цілком достатньо наявної під капотом трубки (хоча перед цим було куплено 2м трубки, які не пригодилися).

Результат зправа:

Ліпше як до аварії.

І результат зліва:

І зліва стало ліпше.

 Перед тим як все підключити кожна форсунка окремо була очищена і перевірена на якість розпилу. Ну і потім все разом. Результат по якості розпилу краще ніж було до цього, але все ж не ідеально, хочеться щоб били форсунки вище на скло (нагадаю, далі форсунки не передбачають регулювання струменя).

Результат:

Псикає цілком прийнятно.

А найголовніше, що після трьох денного простою, під час використання омивача скла спочатку на скло попадає омивачка і тільки потім по ньому труть щітки, тобто рідина не стікає в бачок. Побачимо чи на довго вистачить запчастин від богоподібної тайоти.

Реклама
Ремонт та обслуговування системи кондиціювання
Ціна питання 350 UAH,
Опубліковано: 25 червня 17:48
0 0 0

Коментарі

Щоб залишати коментарі, потрібно авторизуватись.