Декілька місяців їздив з проблемою
Час від часу падала педаль зчеплення. Не повністю, десь на 1/3, відповідно зчеплення брало нижче. При справному стані по середині
Звернувся до знайомого толкового на сто, порадив різко качнути разів 5-7 педаль коли вона "падає" і все стабілізувалося.
Їздив так пару місяців
Сьогодні купив головний циліндр зчеплення і приступив до заміни
Зняв акумулятор, "корито",
бачок з антифризом, відкачав гальмівну рідину з бачка, від'єднав трубки які йдуть до головного циліндра (тоншу знімаєте прокручуючи і на себе, товстішу - штопорне кільце і на себе)
Дві гайки біля педалі, натиснути пассатіжами на пластикові кронштейни і витягнути зацеп з педалі (грався хвилин 20...)
Встановлення і зворотному порядку
Уважно до патрубків (тонкого і товстого), при зйомі не забудьте поставити резинки (у мене вони лишилися на головному циліндрі, а на новому їх немає)
Прокачка зчеплення: залив гальмівну рідину, качнув педаль рукою оскільки вона падає поки що, тоді натиснули вниз і тримаєте, помічник відкручує штуцер під капотом аби вийшло повітря, закрутив штуцер - відпустив педаль (ключ на 12, перед тим знімаєте гумовий ковпачок)
Знову рукою підняли, прокачали поки не почала підніматися сама, знову натиснули в підлогу і тримаєте. Відкрутили штуцер, спустили повітря
Так декілька разів
Загалом все. Зібрав все до купи
Все чудово. Покатаюся декілька днів, доповню допис
Окреме дякую @bvv044 з телеграм каналу Astra j за підказки 🤝