Прийшов час ТО.
В кожного інтервали сласні, я особисто міняю оливу кожних 250 мотогодин. Так було на попередніх авто, так мінятиму і на BMW.
250 мотогодин це не просто цифра взята нізвідки.
Такі цифри це узагальнений показник ресурсу оливи в двигуні, на це впливає також багато факторів, двигун дизельний чи бензиновий, сам вид техніки, автомобіль, мото, чи СГ техніка чи вантажівка.
Якщо ми говоримо про сучасний легковий автомобіль в який заливається якісна олива, то це 250 мотогодин.
Скільки це в кілометрах? як це рахувати?
Полегшує розрахунки бортовий ком’ютер, у VAG він супер пристосований, там є багато різних показників денного та загального пробігу серед них є показник середньої швидкості який нам потрібен.
В BMW також є лічильник середньої швидкості.
По даних бортового ком’ютера моя середня швидкість становила приблизно 27-28 км за годину, 27км/г. * на 250 мотогодин.= 6750 км.
Ось цифра при якій мені потрібно міняти оливу.
Дуже мало хто міняє оливу так рано, зазвичай всі міняють 10-15 тис. і тільки одиниці міняють 5-7 тис. оливу.
В мене авто їздить в 90% по місту. І час від часу даю їй під хвіст виїжджаючи за місто. тому я чітко буду міняти оливу по мотогодинах, адже коли стоїш в заторах двигун все одно працює.
якщо їздити трохи ще по трасі ваша середня швидкість буде вже 30-+ км.г відповідно інтервал заміни оливи в км буде збільшуватись.
Зрозуміло, що нічого не зрозуміло, тепер до простішого)
після вимкнення кнопки кондиціонера, з воздуховодів з’являвся трішки не приємний запах, вирішив зробити дезінфекцію та замінити салонний фільтр.
Доречі був дуже здивований адже салонний фільтр в Е90 просто капець який величезний і коштує не дешево.
На рахунок стуку в підвісці, домовився з хлопцяви про заміну опорних подушок на даному ТО, думав стукають вони, хлопці заглянули туди, а амортизатори і подушки 24 року виробництва..
Виходить що наврядчи стукають вони..
Їздили дивились, слухали як проявляється стук, і залишився 1 варіант. Рульова рейка..
Хотіли підтягнути, а там злизана гайка, походу хтось вже пробував, і не вийшло.
купив головку багатогранку на 23, зрізав трішки довжини(на головках зазвичай є внутрішня фаска на гранях) як раз ту фасочку я зрізав, адже висота гайки не велика, і не хотілось злизати грані гайки ще більше. .. набив на гайку, набилась легенько, адже гайка з легкого сплава, і так само легенько гайка зрушилась з місця.. перед тим зробив помітки в якому положенні гайка стояла відносно корпусу рейки, по трішки їхав пробував і підтягував.
В результаті, що маємо, підтягнув на 5 мм. стук пропав , і кермо повертається з такою самою легкістю як і поверталось.
Пробував затягувати більше, щоб відчути межу, чи не перетягнув часом я ту гайку, якщо тягнути більше, кермо повертається все одно легко, а от вертається не так бадьоро.. тому вернув назад, і намацав межу при якій нема стуку, але при цьому, при кермуванні нема ніяких відмінностей, між попереднім положенням гайки.(коли був стук).
Хоча я вже був готовився до заміни рейки або ремонту..
Нажаль коли в тебе Електро рейка, це дуже не дешеве задоволення.
Поки пронесло, але думаю не на довго.. покатаюсь побачимо.
Ну хоч на трохи відкладеться ремонт.
Хоча по правді кажучи на першій Октавії був люфт на втулці в рейці, стукало не постійно, інколи на бруківці на кермо віддавало, при їзді по стандартних дорогах звуку і віддаванні на кермо не було, чекав поки потече, наїздив 40 тисяч так і не потікла.. Так автомобіль продався.
Побачиво як буде тут.. якщо звук прогресувати не буде, то буде добре.. якщо буде то будемо ремонтувати.
Тільки я показник подорожі скидаю зазвичай від заправки до заправки, або якщо треба засікти якусь конкретну поїздку.)
А якщо брати в загальному показник бортового то скидав його останній раз пів року назад)
Хоча так, якщо брати простіший варіант, то цей що ти сказав дійсно легший, бо там є час роботи двигуна, ним також можна користуватись, щоб не вираховувати це все діло)
Треба буде заїхати до хлопців запитати.
Дякую за підсказку!!