А я вам смачного та унікального приніс...
"Аморти як дівка. То течуть, то ламаються..."
Лівий амортизатор потік після перших же виїздів. Якщо залізо ще (умовно) більш-менш толерантне до часу, то гумові вироби від часу страждають по повній, від простою навіть більше, ніж від роботи. Сохнуть, зменшуються, тріскаються. Втрачають еластичність, герметичність. Пічалька.
Ок, а що в мене стоїть? Проста гідравліка, 320мм по осям, 12мм сайленти. Ширпотрєбний розмір, щас швиденько шось куплю, повно їх.
Починаю вивчати тєму. Зробив більш детальне дослідження своїх. І виявились вони не такими і простими, як на перший погляд. Пружина діаметром 6.8мм, має прогресію, як в "намотці" так і в діаметрі. Хід - 85мм, довгий, як для таких коротунів. Корпус - 32мм. Шток 10мм.
З того, що доступно ( точніше, чим завалений ринок) - це дешевий неякісний китай. Який "то тече то ламається" відразу. Плюс, майже ніхто не вказує хід. А ті, хто в змозі хоча б взяти лінійку в руки, і поміряти - міряють приблизно 65-75мм. Мало...
Є також якісний Тайвань, YSS. Але і коштують вони мінімум 200$, не зовсім гуманно. За відгуками, ходять класно, але ж теж "одноразові".
Починаю заглиблюватися в тему, "з чого можна взяти донора". На Заході та Сході - кандидатів нема. Не звикли там таке лагодити, зламалося - у смітник. Той же ebay чи amazon завалені китаєм, тим самим, що і на алі. Вивчаю тему совкоциклів. В яких стояли як раз ремонтропридатні амотри. Але...
Мінчак чи Восход (підходящі по вазі) або коротші (300мм) або довші (340-345мм). І хз що там з ходом. Яви та Чезети - 320-330мм, але хід в них 75мм. Мало.
І тут я знаходжу ідеал, прям от повний ідеал. 325мм, шток 10мм, хід 85мм, навіть пружина в мінімальному положенні 230мм. Це ІЖовські "з ричажком"! І нехай у іжоводів свої претензії до них (інакше б вони не ставили бушні з розборок аморти від япів-чесоток), але вони як мінімум ремонтуються, ремкомплектів на них повно, і внєзапно, гідравліка в них працює нормально. "Але є ньюанс..." І це - вага, бо планети-юпітери майже в півтора рази важчі. Не спасе навіть той факт, що в мене аморти стоять під кутом (на відміну від майже прямих у іжей), штатна іжовська пружина буде ну дуже дубовою. Плюс (не так суттєво, але теж пунктик) кріплення в них 10мм. Ну і корпус діаметром 34.5мм
Шукаю, що є у продажу. І натрапляю на оголошення "продаж ремонт реставрація", чоловік займається якраз амортами совкоциклів. Є як готові варіанти на продаж, так може і відремонтувати клієнтські. Купа дзвінків, спілкування-доставання (Юра, вибач за таке задротство), купа замірів і брейншторму "а шо якшо..."
І в мене виникає ідея "схрестить ужа і єжа" - переставити мої рідні пружини в іжовські. Наче все повинно вийти, стартап має право на життя і повинен взлетіти. Тому відправляю йому свої дохлі для знущань. Далі Юра в вайбері кидає купу фоток-відосів, що є, як воно працює, ньюанси з моїми. Довелося застосувати трохи напілінгу, щоб мої пружинки сіли в іжовські корпуси (бо діамтр низу пружини був трохи менший за діаменр корпуса аморта), трохи розвернути втулки сайлентів до 12мм, замовити циліндріки, щоб верхушки моїх пружин зафіксувалися у верхніх кріпленнях (в мене діаметр пружини вгорі був трохи більший). Але все вийшло, все зібралося до купи. Він ще і заматував і покрасив мої пружини (вони в мене були в чорному кольорі, але вже не зовсім красиві по косметиці).
Сьогодні забрав посилку, поставив - краса, просто небо і земля з дохлими рідними! Навіть на стоячому моті роботу амортів помітно, а в русі так і подавно.
Ітак, що я маю: ремонтопридатні аморти, працюючі аморти, така ж довжина, хід, шток, довжина пружин в робочому стані, і рідні прогресивні пружини Грастрекера. Корпус - оцинковка, і трохи потяганий (але стан гарний). Враховуючи, що і мої по косметиці були не ідеал - те на те і виходить. Хіба шо регулювань 3 замість 5, але я на рідних як поставив середину, так і не трогав більше.
Тому, от таке міжвидове схрещення вполнє робоче і життєздатне.
(Suzuki Grasstracker, Big Boy, Suzuki TU250GB, Suzuki TU250, Suzuki Volty, ST250, амортизатори, розміри амортизаторів, Shock Absorbers, своїми руками)
Ціна питання 2300 UAH, Пробіг 33500 км.