Suzuki Grasstracker 250 Big Boy (Grasstracker)

ІЖuzuki/SuzukІЖ, або робимо цікаві аморти для Suzuki Grasstracker TU250G

А я вам смачного та унікального приніс...

"Аморти як дівка. То течуть, то ламаються..."

Лівий амортизатор потік після перших же виїздів. Якщо залізо ще (умовно) більш-менш толерантне до часу, то гумові вироби від часу страждають по повній, від простою навіть більше, ніж від роботи. Сохнуть, зменшуються, тріскаються. Втрачають еластичність, герметичність. Пічалька.

Ок, а що в мене стоїть? Проста гідравліка, 320мм по осям, 12мм сайленти. Ширпотрєбний розмір, щас швиденько шось куплю, повно їх.

Починаю вивчати тєму. Зробив більш детальне дослідження своїх. І виявились вони не такими і простими, як на перший погляд. Пружина діаметром 6.8мм, має прогресію, як в "намотці" так і в діаметрі. Хід - 85мм, довгий, як для таких коротунів. Корпус - 32мм. Шток 10мм.

З того, що доступно ( точніше, чим завалений ринок) - це дешевий неякісний китай. Який "то тече то ламається" відразу. Плюс, майже ніхто не вказує хід. А ті, хто в змозі хоча б взяти лінійку в руки, і поміряти - міряють приблизно 65-75мм. Мало...

Є також якісний Тайвань, YSS. Але і коштують вони мінімум 200$, не зовсім гуманно. За відгуками, ходять класно, але ж теж "одноразові".

Починаю заглиблюватися в тему, "з чого можна взяти донора". На Заході та Сході - кандидатів нема. Не звикли там таке лагодити, зламалося - у смітник. Той же ebay чи amazon завалені китаєм, тим самим, що і на алі. Вивчаю тему совкоциклів.  В яких стояли як раз ремонтропридатні амотри. Але...

Мінчак чи Восход (підходящі по вазі) або коротші (300мм) або довші (340-345мм). І хз що там з ходом. Яви та Чезети - 320-330мм, але хід в них 75мм. Мало.

І тут я знаходжу ідеал, прям от повний ідеал. 325мм, шток 10мм, хід 85мм, навіть пружина в мінімальному положенні 230мм. Це ІЖовські "з ричажком"! І нехай у іжоводів свої претензії до них (інакше б вони не ставили бушні з розборок аморти від япів-чесоток), але вони як мінімум ремонтуються, ремкомплектів на них повно, і внєзапно, гідравліка в них працює нормально. "Але є ньюанс..." І це - вага, бо планети-юпітери майже в півтора рази важчі. Не спасе навіть той факт, що в мене аморти стоять під кутом (на відміну від майже прямих у іжей), штатна іжовська пружина буде ну дуже дубовою. Плюс (не так суттєво, але теж пунктик) кріплення в них 10мм. Ну і корпус діаметром 34.5мм

Шукаю, що є у продажу. І натрапляю на оголошення "продаж ремонт реставрація", чоловік займається якраз амортами совкоциклів. Є як готові варіанти на продаж, так може і відремонтувати клієнтські. Купа дзвінків, спілкування-доставання (Юра, вибач за таке задротство), купа замірів і брейншторму "а шо якшо..."

І в мене виникає ідея "схрестить ужа і єжа" - переставити мої рідні пружини в іжовські. Наче все повинно вийти, стартап має право на життя і повинен взлетіти. Тому відправляю йому свої дохлі для знущань. Далі Юра в вайбері кидає купу фоток-відосів, що є, як воно працює, ньюанси з моїми.  Довелося застосувати трохи напілінгу, щоб мої пружинки сіли в іжовські корпуси (бо діамтр низу пружини був трохи менший за діаменр корпуса аморта), трохи розвернути втулки сайлентів до 12мм, замовити циліндріки, щоб верхушки моїх пружин зафіксувалися у верхніх кріпленнях (в мене діаметр пружини вгорі був трохи більший). Але все вийшло, все зібралося до купи. Він ще і заматував і покрасив мої пружини (вони в мене були в чорному кольорі, але вже не зовсім красиві по косметиці).

Сьогодні забрав посилку, поставив - краса, просто небо і земля з дохлими рідними! Навіть на стоячому моті роботу амортів помітно, а в русі так і подавно.

Ітак, що я маю: ремонтопридатні аморти, працюючі аморти, така ж довжина, хід, шток, довжина пружин в робочому стані, і рідні прогресивні пружини Грастрекера. Корпус - оцинковка, і трохи потяганий (але стан гарний). Враховуючи, що і мої по косметиці були не ідеал - те на те і виходить. Хіба шо регулювань 3 замість 5, але я на рідних як поставив середину, так і не трогав більше.

Тому, от таке міжвидове схрещення вполнє робоче і життєздатне.


(Suzuki Grasstracker, Big Boy, Suzuki TU250GB, Suzuki TU250, Suzuki Volty, ST250, амортизатори, розміри амортизаторів, Shock Absorbers, своїми руками)

Реклама
Ремонт та обслуговування системи кондиціювання
Ціна питання 2300 UAH, Пробіг 33500 км.
Опубліковано: 21 червня 22:52
0 0 0

Коментарі

Щоб залишати коментарі, потрібно авторизуватись.