Досить тривалий час мені робив нерви невеличкий стук спереді справа. Сильно проявлявся на дрібних нерівностях, звуки максимально схожі на розбиті стійки стабілізатора.Поверхневий огляд проблем не виявив.Втулки/стійки стаба нові, шарові всі ок, тяги/наконечники нові, прямі ричаги цілі. Зате знову розвалилися великі сайлентблоки кривого ричага, треба міняти. Хвалений Lemferder не пройшов і десяти тисяч. Хлопці з Range Rover Club UA порекомендували взяти поліуретанові сайлентблоки Caster українського виробництва, по відгуках ходять раз в п'ять довше.
Тепер підвіска повністю без зауважень, але стучок справа нікуди не зник. Що я тільки не робив, щоб знайти його. І локер спереді знімав( думав може десь webasto відкрутився) і бампер знімав і болти які можливо протягував - все безрезультатно.Так і їздив, привиклося якось. Вже літом, коли з'явилося більше вільного від роботи часу, вирішив спробувати знайти несправність на вібростенді. Знайшов підходяще СТО у Львові ( не кожен стенд може нормально розхитати того толстяка) і поїхав на діагностику. Підняли машину, виставили, увімкнули максимальну амплітуду і ..... порожняк, під машиною тишина. Почали шукати детальніше, розставили мікрофони, взяли навушники. І знайшли... Ледь чутний стук іде з переднього правого стакана.Так як в пневмобалоні стукати немає чому, винуватий амортизатор.Візуально цілий, не тече, навіть вібростенд підтвердив, що він справний, але стукає шток.В мене таке вперше на машинах, чудеса якісь.
Зібрали амортизатор, поставили - перемога!!! Жодного зайвого звуку. Ще один цікавий момент. Виїхав після заміни того амортизатора і помітив що машина має крен на праву сторону, на 2см.Спочатку подумав що десь накосячили коли ставили балон і десь є витік повітря.Але ні. Підключив лаунч і побачив помилку і некоректні показники по передньому лівому датчику висоти підвіски.Помилка була в лаунчі синього кольору, стерлася без проблем і кузов порівнявся. А причиною таких помилок є закисші від пилу самі лапки отих датчиків,їх потрібно періодично змащувати і чистити, бо інакше він ловить глюк і коректно не працює, а сама машина про це не інформує бо вольтаж є, показники висоти є, а кузов нормально вирівняти не може. Калібрування підвіски після замін амортизаторів і пневмобалонів не потрібне. Калібрування проводиться тільки у випадках коли ви знімали роз'єми на датчиках чи їх замінювали, все.

Тепер по аптечках - органайзерах.В Range Rover L322 від 2002 до 2006 року максимальні сидіння були з анатомією від бмв, так звані "ламайки". Самі сидіння і матеріали різні, а от технічна сторона одинакова. Випадково я натрапив в мережі на фото комфортних сидінь е53 - дивлюсь, знизу прикручений бокс- аптечка, ага.... А чи не підійде мені воно мені на RR? І я не помилився, все стає болт он за 5 хвилин.Саме в якості аптечки воно мені нецікаво, в мене є штатна і комплектна оригінальна в багажнику. А от лишній органайзер для мєлочухи погодьтеся не помішає ніколи, ще й під двома сидіннями.
Люблю оці дрібні доукомплектування в машині, після таких речей вона знову стає для мене як нова.
А мораль на рахунок стуків в ходовій така: їдете на вібростенд, дивитеся що стукає, замовляєте запчастини, їдете на сто і міняєте. Інакше будете слухати безкінечні фантазії автослюсарів що стукає рульова рейка і міняти все підряд.
Забив, поміняю, коли зовсім здасться ))