Ford Fusion Hybrid (2G) (Ф'южик)

Проблеми з ABS C0020:11

Я їжджу на Ford Fusion Hybrid (2G)
Київ, Україна

Гірлянда ABS


Продовження історії з ABS… Як описував вище, під час розвал-сходження за збігом обставин навернувся в мене ABS. Спочатку була трохи паніка, почитав помилки перші фото не робив, але суть помилка така.


C0020:11


На наступний день після розвалу, приїхав до електрика на діагностику, допускали варіант що може щось зачепили з проводки, електрик продіагностував, проблем не виявили, по пінам конектора живлення доходило. Проблему не вирішили, так як мене закинули на діагностику в авралі, та й принципі як розуміємо, "полікувати" не вдалось би, та ще й п"ятниця... З діагностики більш за все схоже було що здох саме блок ABS. 


Почав запитувати в групі фордів чи можливо хтось стикавсь з таким, ніхто не відповів. Тому одна з причин чому ця стаття написана. На вирішення проблеми записати мене змогли аж через півтора тижні, далі продзвонював СТО фордів можливо до когось можна попасти швидше, на жаль ні... Паралельно шукав блок ABS по розборках. З підказок "колег" в групі, впевнивсь що блок ABS, має бути саме такий по номенклатурі який встановлений на авто. Питання чому... В мене Titanium з адаптивним круїзом, утриманням в полосі і т.д.. Так от блок має бути саме такий же, тому що якщо він буде відрізнятись то з цими функціями може бути проблема. Або не будуть працювати або будуть працювати не правильно. Сам блок складається з двох частин, це пластик з платою, та насос.


частково розібраний



насос



модуль з платою


Знаходиться він в нас тут 


Блок ABS


Модель самого блока там не прочитаєш... як би не хотів, так як його варіація знаходиться під кріпленням, а маркування на моторчику знаходиться знизу. Тож прочитавши Forscan-ом орієнтування було на блок KG9C-2C219-HD, саме таке маркування встановлене в мене.

В силу того що планується поїздка на дальняк найближчим часом, чекати півтора-два тижні на вирішення проблеми часу в мене на то нема, потрібно вирішити проблему і мати декілька днів запасу на перевірку працездатності. Отож почав по розборках шукати блок з таким маркуванням, було з десяток яким написав чи мають в наявності такий блок, половина відписала що немає відразу, я вже почав занепадати духом, коли через день почали відписувати з наявністю блока, перший попав в Гостомелі, ціна була 100$, я не роздумуючи погодивсь і поїхав забирати, а вже ближче на вечір, відписали ще декілька і варіація цін 50-80$, тобто можна було й не так поспішати. Але взяв то взяв, на той момент в голові було: "Головне щоб робочий і все ок", бо в той же момент розуміння що це 100% саме проблема в блоку не було. 

Далі почались пошуки СТО куди приїхати, ну відповідно щоб електрик був. Запис відповідно найближчий через тиждень-два. Стільки часу то забагато в моєму випадку. Відгукнулись FS.SERVICE , записали на приїзд через день. В продовження спілкування і після скидання мною помилки, сказали що електрика наразі нема, тому навряд зможемо допомогти. Знову розчарування, виписався. На наступний день прочитав знову помилки і от що я бачу, моя помилка змінилась на C0020:71, заїдання виконуючого пристрою...


C0020:71


І тут в силу сили Інтернетів та спілкування впевнивсь що проблема таки в самому насосі... Звернувсь знову до FS.SERVICE, записавсь на наступний день на заміну блока ABS. Але... завжди є це довбане "АЛЕ"...

Заключається воно в тому, що електрика нема, форскан без ліцензії... Додатково виникає питання для чого ж вона потрібна? Найперша відповідь, в блок ABS потрібно внести AS-BUILT СВОГО автомобіля, друге, це те що блок прив"язується до VIN-коду. Правдами-неправдами вдалось отримати пробну ліцензію форскану, звідки було збережено та скачано налаштування свого блоку.

По приїзду на сервіс, був там вперше, але сподобалось дуже! Певно наступні дії з обслуговування авто буду робити саме там. Є кімната відпочинку, але я принципі майже весь час стояв над душею інженера, приємно поспілкувались і ніхто не виганяв, що теж дуже порадувало.

Саме цікаве з цього всього, це як дістати той довбаний блок ABS з місця його розташування не розбираючи пів авто. Я вже налаштувавсь на те, що будуть знімати інвертор, доведеться замінити і антифриз і не дай Бог ще вилізуть якісь додаткові проблеми після цього... Ну інженер так само не мав бажання розбирати пів авто, тому спочатку сам провів діагностики, спробував запустити, почистив помилки, вони пропали,  я вже почав радіти а раптом все ок пішло після сервісних процедур, але не тут то було. 

Короче пішов процес розбору та "видобування" блоку.


Кріплення ABS


Кріпиться блок на пластину з двох пресованих в нього болтів, а до гайок можна добратись вивернувши колесо і знаходяться в районі стакану. Відкрутивши гайки, та масляні трубки почали діставати, звісно воно не вилазить.


Видобування блоку ABS


Тримаючи сам блок, було відкручено пластину до якої кріпиться сам блок, і далі маніпуляції з тим як витягнути сам блок. Як виявилось це реально зробити і без зняття Інвертора. І слава Богу що так змогли то зробити. Звісно деякі роз"єми на задній частині інвертора від"єднати довелось, але такий метод зекономив ще купу  часу та нервів. В цей же час менеджер СТО переглянув по VIN-коду каталожний номер деталі, і... він не збігавсь з тим що я "дістав" з форскану. Знову почав нервувати. Допоки не витягнули блок, і всі буковки з циферками співпали як на модулі плати так і на самому насосі. Видихнув з полегшенням. В зворотному напрямку замінили та встановили блок ABS на місце свого перебування. Але ж гуляти так на повну, замінив і гальмівну рідину в системі разом з цими маніпуляціями. 

Після запуску авто, звісно купа помилок. Скрін нажаль не зробив, але перешивши блок своїм AS-BUILT, майже все прийшло в норму. Залишилась тільки одна помилка 


C0062


В форскані є адаптація для цього, після її запуску, всі маніпуляції з нею описані під час запуску, коли запускати вимикати і т.д. Після успішного завершення процедури адаптації вуаля, все відновило свою роботу і тьфу тьфу тьфу, жодних помилок. 

P.S. Поспілкувавшись з менеджером СТО в ході цих процедур, виявилось що це теж одна з болячок саме FUSION Hybrid та C-MAX Hybrid, що дохнуть блоки ABS, вірніше сам моторчик, свій спробую відправити на відновлення, не хочу розклепувати, досвіду нема, можливо відновлять, буде запасний. Ще забув додати, на моєму блоці, вже були написані цифри як з розбірки, тобто він по ходу вже був замінений до мене...

От така байка-історія. Як кажуть ні гвоздя ні жезлу.

Реклама
Ремонт та обслуговування системи кондиціювання
#ABS
Ціна питання 10200 UAH, Пробіг 150225 км.
Опубліковано: 21 червня 19:31
0 0 0

Коментарі

Щоб залишати коментарі, потрібно авторизуватись.