Volkswagen Touareg (3G) (Vokswagen Touareg)

Помилкова мрія.

Я їжджу на BMW 3 series (G20), Volkswagen e-Golf
Київ, Україна

Купівля Туарега була настільки очевидною, що я навіть не став аналізувати, чи потрібне мені таке авто. Таке? Так. На мою думку, коли авто коштує більше 60 тисяч доларів, воно вже виробляється під більш конкретні умови використання та конкретний стиль життя — і треба впевнитися, чи збігається це все з вашими! Але про це я тоді навіть не здогадувався. Утім, усе по порядку.



Ну що ж. Мій Тігуан з пробігом 220 000 км після 9 років експлуатації за 16 000$ (у 2013-му коштував 44 000$) поїхав до нового власника, а накопичені цінні папери натякали, що пора за новим авто. Тим паче, що новий рестайлінговий Туарег 2024 вже був доступний до замовлення.

Чому Туарег? Ну, тому що після Тігуана це крок уперед: за плечима дуже позитивний досвід експлуатації Volkswagen, з усіх ютуб-каналів ллються компліментарні наративи на адресу найнадійнішого дизельного 3-літрового двигуна, кількість опцій зашкалює навіть у базових комплектаціях. Плюс велике бажання нарешті спробувати авто на пневмопідвісці. А ще: прилад нічного бачення, подвійний склопакет на всіх вікнах, найрозумніша оптика, той самий Torsen, який уже майже ніде не ставлять, підрульова вісь, атермальні вікна + плівковий обігрів лобового скла, масаж, вентиляція, утримання в смузі, адаптивний круїз, крос-трафік, контроль мертвих зон, опційна музика Dynaudio — і все це за 83 000$. Ну а тепер мій власний досвід використання такої мрії.



Переваги

Хто б що не казав про Volkswagen, але якість збірки кузова та салону відповідала моїм очікуванням — усе було досить гарно підігнано. І для мене, як для людини, не перевантаженої люксом, усе було в стилі Volkswagen: тобто все, що потрібно, і нічого зайвого.

Слово «комфорт» заграло для мене новими фарбами після далеких подорожей на цьому авто. Акустичний комфорт навіть на швидкостях понад 170 залишався на гарному рівні, тоді як у Тігуані вже вище 110 км/год починав відчутно дратувати.

Крейсерська швидкість на великі дистанції, де ти тримаєш контроль над дорогою і не відчуваєш втоми, — це 140 км/год. А в Тігуані на такій швидкості вже через 30 хвилин хочеться зупинитись і відпочити. По витраті теж усе дуже приємно: на 140 км/год він споживає 7,5 літра, а на 110 — 7,2 літра. Тому сенсу їхати повільно немає, звісно, якщо дозволяють умови.

Усі системи безпеки та допомоги водієві відпрацьовували бездоганно і зайвими втручаннями не напружували. Атермальність вікон + атермальне тонування додавали комфорту. Масаж та вентиляція вправно блокували будь-які прояви втоми.





Недоліки

Ну а тепер найцікавіше — і чому Туареги зникають з доріг Європи.

Почну з посадки. У мене зріст 176 см, і виникла невеличка проблема: я не можу в один рух потрапити в це авто. Функцію примусового зниження кузова я не знайшов, активована комфортна посадка та сидіння в максимально низькому положенні не допомогли. Треба було сідати на край сидіння, а потім підстрибувати, щоб сісти повністю — і для мене це була проблема, бо авто я активно використовував у місті на короткі дистанції, і постійні стрибки трохи напружували. Але всім, хто на 3-4 см вищий, буде норм.

Думаю, прочитавши про короткі поїздки містом, ви вже здогадуєтесь про наступне невдоволення сучасними дизелями. Так, сучасний дизель уже точно не для міста. Особливо 3 літри, який спочатку важко розігріти, потім по місту він скажено палить AdBlue, ну і вмикання регенерації сажового фільтра саме в той момент, коли ти наближаєшся до дому, а треба ще 20-30 хвилин покататись, щоб цей процес завершився. Більше того, екологічні норми напрочуд убили початкову динаміку: натискання педалі газу й очікування 1-2 секунди перед стрибком зробили це авто маломаневреним у місті, а інколи навіть небезпечним.

Далі — розмір авто. Це широке й довге авто з обмеженим оглядом габаритів. Так, задня підрульова вісь дуже допомагала на парковках, але сам розмір авто дуже обмежував легкість паркування, тому для щоденного міського користування — так собі історія.

Висновок

І розумієте, всі ці дрібниці — вони несуттєві, але питання в тому, навіщо їх терпіти, коли можна підібрати авто виключно під себе і насолоджуватись! Тому ця автівка натякнула мені на те, що авто треба підбирати конкретно під свій стиль життя, під свої бажання та очікування, а не купувати щось краще чи дорожче, ніж було раніше.

Тому, проаналізувавши цей досвід і зрозумівши свої потреби на найближчий рік-два, у мене намалювався електричний Гольф. Так, усі вирішили, що я з'їхав з глузду, роблячи такий обмін, але якщо аналіз каже E-Golf — то треба спробувати. Тим паче що емоції підказали купити Туарег, і це не спрацювало, — отже, час спробувати довіритись сухому аналізу!

Далі буде про: E-Golf (2019) — BMW 130i (2007) — BMW M340i (2025).

Ну а Туарег з пробігом 7 500 км поїхав до нового власника за 78 000$ наступного дня після анонсу на AutoRia.

Попередня історія володіння Тігуан

Реклама
Ремонт та обслуговування системи кондиціювання
#Touareg , ##Volkswagen
Пробіг 7500 км.
Опубліковано: 20 червня 19:03
8 0 0

Коментарі

Щоб залишати коментарі, потрібно авторизуватись.
Я їжджу на BMW X5 (G05)
Привіт. Цікаві думки думки, багато що розділяю. Цікаво, а якби він був бензиновий це б змінило б щось?
25 червня 20:54
Автор Я їжджу на BMW 3 series (G20), Volkswagen e-Golf
CarIsson
Привіт. Цікаві думки думки, багато що розділяю. Цікаво, а якби він був бензиновий це б змінило б щось?
CarIsson, для мене сучасні дизеля втратили будь-який сенс для приватного (некомерційного) використання. Якщо б і брав, то тільки бензин.
25 червня 21:26
У меня туарег 2026 г.в,взят в феврале. Проехал на нем 3600~км. Только город,Рост тоже 176,неудобства при посадке не ощущаю,тем более при высадке сиденье уходит назад. Пересел на туарег с Вольво хс 90,2024 г.в. Расход 12- 13 л. Средняя скорость 15-18 км.ч.
2
21 червня 11:27
Я їжджу на Volkswagen Touareg (3G)
привіт. підкажи де ти побачив що по місту він скажено палить AdBlue? в мене був туарег 2 го покоління , зараз третього і після покупки помітив що третє покоління включає регенерацію сажового фільтра ЗНАЧНО частіше за друге покоління + це триває довше
1
20 червня 19:43
Автор Я їжджу на BMW 3 series (G20), Volkswagen e-Golf
Barca
привіт. підкажи де ти побачив що по місту він скажено палить AdBlue? в мене був туарег 2 го покоління , зараз третього і після покупки помітив що третє покоління включає регенерацію сажового фільтра ЗНАЧНО частіше за друге покоління + це триває довше
Barca, по AdBlue згоден, мабуть перебільшив, мені порівняти важко так як малий пробіг, чомусь авто запросило додати AdBlue десь на 7000км що досить мало, хоча авто може ще проїхати біля 2000км після першого повідомлення але все залежить від стилю водіння. Регенерація у мене вмикалась раз на 400км по трасі що теж досить часто.
1
21 червня 07:59
Я їжджу на Volkswagen Touareg (3G)
Сева
Barca, по AdBlue згоден, мабуть перебільшив, мені порівняти важко так як малий пробіг, чомусь авто запросило додати AdBlue десь на 7000км що досить мало, хоча авто може ще проїхати біля 2000км після першого повідомлення але все залежить від стилю водіння. Регенерація у мене вмикалась раз на 400км по трасі що теж досить часто.
Сева, просто не ваше авто — прикро, що витратили гроші, аби це зрозуміти. E-Golf — класна штука для міста, це 100%. Я мав mk7 але бензин і був дуже задоволений, поки не відкатав його ресурс.
Трішки екскурсу)))
Потім, надивившись InfoCar про Tucson, захотів зекономити після Гольфа. Купив Tucson, бо в оглядах запевняли, що він не гірший за Тігуан (тоді на Туарег грошей не мав, а до Тігуана ледь не дотягувався). І в результаті повторив твою історію. Туксон взагалі не зайшов і був проданий з пробігом 2000 км. Досі шкодую, що зв'язався з ним і втратив гроші — покупка була суто на емоціях і необдумана.

Після цього я зробив висновок: всі авто різні, тож треба складати чіткий список того, що ти хочеш від машини, і як би не «свербіло» — не купувати, поки не перевіриш усе до дрібниць.
Тоді я й узяв нового Туарега. Озираючись на досвід, можу впевнено сказати: я купив саме те, що хотів, і продовжую кайфувати від нього щодня вже протягом 5 років — від того, як він їде і як звучить.

Я досить високого зросту, тому маленькі авто мені не підходять. Особливо короткі сидіння — вони просто вбивали мою спину. В Туарезі ж усе супер (я після Туксона в автосалон взагалі з лінійкою прийшов, щоб усе виміряти))))
Для себе бачу в цьому авто лише пару нюансів:
1. Важко знайти заміну. Окрім як на BMW X5 (G05), навіть не знаю, на що міняти.
2. Затуп коробки/педалі в 1–2 секунди. Це біль, до якого я вже звик, бо в місті просто не ганяю. А на трасі його майже немає, бо там двигун тримає оберти.
3. Питання ціни (суб'єктивно): я брав машину 5 років тому за ~$67к, і вважаю, що за ці гроші це найкращий вибір у своєму класі. Проте, якби прайс був вище $70к, я б уже не брав його, а дивився б у бік Audi Q7 або того ж X5.

Щодо AdBlue: мені здається, у вас просто був неповний бак. Я зазвичай доливаю його раз на 15-20к пробігу, система навіть не встигає видати попередження.
2
22 червня 13:14
Автор Я їжджу на BMW 3 series (G20), Volkswagen e-Golf
vladbbk
Сева, просто не ваше авто — прикро, що витратили гроші, аби це зрозуміти. E-Golf — класна штука для міста, це 100%. Я мав mk7 але бензин і був дуже задоволений, поки не відкатав його ресурс.Трішки екскурсу)))Потім, надивившись InfoCar про Tucson, захотів зекономити після Гольфа. Купив Tucson, бо в оглядах запевняли, що він не гірший за Тігуан (тоді на Туарег грошей не мав, а до Тігуана ледь не дотягувався). І в результаті повторив твою історію. Туксон взагалі не зайшов і був проданий з пробігом 2000 км. Досі шкодую, що зв'язався з ним і втратив гроші — покупка була суто на емоціях і необдумана.Після цього я зробив висновок: всі авто різні, тож треба складати чіткий список того, що ти хочеш від машини, і як би не «свербіло» — не купувати, поки не перевіриш усе до дрібниць.Тоді я й узяв нового Туарега. Озираючись на досвід, можу впевнено сказати: я купив саме те, що хотів, і продовжую кайфувати від нього щодня вже протягом 5 років — від того, як він їде і як звучить.Я досить високого зросту, тому маленькі авто мені не підходять. Особливо короткі сидіння — вони просто вбивали мою спину. В Туарезі ж усе супер (я після Туксона в автосалон взагалі з лінійкою прийшов, щоб усе виміряти))))Для себе бачу в цьому авто лише пару нюансів:1. Важко знайти заміну. Окрім як на BMW X5 (G05), навіть не знаю, на що міняти.2. Затуп коробки/педалі в 1–2 секунди. Це біль, до якого я вже звик, бо в місті просто не ганяю. А на трасі його майже немає, бо там двигун тримає оберти.3. Питання ціни (суб'єктивно): я брав машину 5 років тому за ~$67к, і вважаю, що за ці гроші це найкращий вибір у своєму класі. Проте, якби прайс був вище $70к, я б уже не брав його, а дивився б у бік Audi Q7 або того ж X5.Щодо AdBlue: мені здається, у вас просто був неповний бак. Я зазвичай доливаю його раз на 15-20к пробігу, система навіть не встигає видати попередження.
vladbbk, на 100% згоден з Вашим відгуком про це авто. Я й досі продовжую мріяти про ті часи, коли воно може стати корисним і для мене.

Моя розповідь не про те, що Touareg поганий. Вона про те, що автомобіль потрібно підбирати під свої конкретні умови експлуатації. Тоді практично будь-яке авто стане найкращим саме для вас.
22 червня 17:07