
Закінчив планове ТО з заміною мастил, фільтрів і антифриза. Вирішив показати це тому що в моєму випадку це майже не заурядне завдання.
В 2020 році встановив коробку з першосерійної 24-ки з гумовую муфтою на подовжувачі. Така конструкція повина боротися з вібрацією. Ії особливість це маслозаливна пробка зі сторони вихлопу, також пробки під квадратний ключ на 10. В моєму випадку "штани" які проходять паралельно з коробкою закривають нормальний доступ до пробки. Шанс був, майже відкрутив саморобним ключем з болта який влізав в обмежений простір. Але болт був класу 5,8 і тому швидко закінчився. Найлегшим та швидким виходом було заливання в подовжувач за допомогою шприца. Зливна пробка відкручується без проблем. Заливав синтетичне мастило Atlantic Top Gear Oil GL-4 SAE 75W90 взамін ТАД-17. Перехід на прогресивне та сучасне мастило. Клас GL-4 щоб не пожерло латунно/бронзові синхронізатори, виробництво ОАЕ. Коробка дуже здивувалась такому мастилу, почала працювати як не в себе в кращу сторону, тихіше з враженням що в ній взагалі нічого не має.

Далі про програмі заміна антифриза з класу G11 на G12. Переходимо на більш прогресивний клас з кращою взаємодією з кольоровими та чорними металами. Це передбачає обов'язкову промивку системи охолодження. В цій операції складність полягає в зливі антифризу з блоку через те що кранік розташований в дурному місці, і в випадку засмічення системи при зливанні через нього він швидко засорюється. В цьому випадку рятує повне його викручування з блоку, що як раз потребує терпіння і сильної руки. Засору не було, тому викручував заради прискорення промивки. В мене стоїть не рідний радіатор для "холодних" країн що робить заповнюваний об'єм в системи всього +-8,5 літрів.
Ну і на кінець заміна мастила і фильтра двигуна. В комплекті з масляним фільтром було резинове кільце яке по розміру нікуди не підійшло. Або я помиляюсь.

Пишу це все заднім числом. Коробка не потекла, антифриз з двигуна не біжить. Всі подружились.
5 та 4 ступеневі мають різницю тількі у задній частині. Чи не так ?