Peugeot 308 SW (1G) (пжк)

Купівля та проблеми з Lexia

Я їжджу на Peugeot 308 SW (1G)
Львів, Україна

Привіт.


Нарешті вирішив замовити собі діагностичний адаптер (я буду його називати Lexia :) ). Брав, звісно, на AliExpress.


Пост поділю на 2 етапи:
№1 - програмні страждання
№2 - апаратні страждання 


Чекав 2 тижні, і ось забираю посилку з пошти та біжу встановлювати програму.


Етап №1.

Диски з коробки вже немає куди засовувати, тому китайці надіслали посилання на готовий образ Windows 10 VMware з Diagbox 9.129.

Встановлення — простіше простого. Підключаю Lexia до машини й до ноута і..... нічого. Не бачить VIN-код і, відповідно не бачить жодних блоків. Lexia в PSA interface Checker визначилась правильно



Перше що приходить в голову - запустити старішу версію Diagbox на старішій Windows.

Так само через віртуальну машину встановлюю Win 7 x86, встановлюю Diagbox 7.01, і під час активації отримую «Помилка активації 0».Перше, що треба перевірити - це драйвера на мережеву плату
Друге - потрібно в параметрах віртуальної машини створити додатковий HDD з IDE-інтерфейсом. (я створив на 5 GB)

Після цього помилка зникла, і все успішно встановилося.


Потім ще купа часу пішла на оновлення Diagbox до версії 7.83, але нарешті все оновлено й готове до запуску.
Підключаю Lexia і.... знову те саме, не бачить VIN-код.




Китайці кажуть "уся справа в віртуальній машині". Окей. Поштою надсилають мені старенький Lenovo g580 якраз на Windows 7.

Повторюю все вищесказане (але без створення IDE HDD), вже на реальному ноуті, і.... те саме. Рядок VIN-коду порожній.

Релюхи всередині клацали, що наштовхувало на думку, що з платою все ок.

Трохи покумекавши, думаю "треба рити в іншому напрямку"


Етап №2

Розібравши Lexia, перевірив, що китайці взагалі прислали.






Нууу наче все ок, порівнявши з фото з інтернету, виявилась що ще не найгірша копія.

Перше що перевіряв -  продзвонив всі кабелі від колодки обд до конектора на платі
Перевіряв по цій схемі.



Все ок.

Далі пішов по реле.
Важливе уточнення. Якщо я все правильно зрозумів зі схем для Пежо, основні реле, які використовуються це K8 K4 та K3 (але це не точно) тому в першу чергу перевіряв саме їх




На Драйві вичитав, що ці реле NEC без подачі живлення повинні мати замкнуті між собою контакти №2 і №3 та №6 і №7. На всякий випадок продзвонив всі 12 реле - все ок.
А при подачі живлення і замиканні на масу контакту №8 це реле перемикається і вже замкнуті мають бути №3 і №4 та №5 і №6. Подаю 12v через білу колодку, та замикаю 8 контакт на масу на кожному реле і знову перевіряю, і неочікувано контакти №3 і №4 на реле K3 не замикаються при подачі живлення. Для донора випаяв K9, попередньо перевіривши, що з ним все нормально.
Впаюю K9 замість K3 і іду перевіряти на авто.


K3



Версія Diagbox 7.57 (просто така стояла на той момент на ноуті)
І о диво, з першого разу читає VIN і починає бачити блоки.




Для закріплення успіху провів активацію індикатора рекомендованої передачі.


Усе працює.


Хоча зараз думаю, що міг би спочатку обійтися лише пропайкою контактів реле, але що зроблено, те зроблено :)


Висновок: Звісно радий що все працює, але якби перед замовленням знав, що доведеться в усьому цьому розбиратися, то задумався б, чи потрібна мені Lexia взагалі. Хоча пишуть, що замовлення Lexia з Китаю — це лотерея в будь-якому випадку. 




Реклама
Ремонт та обслуговування системи кондиціювання
#LEXIA , #Diagbox , #Peugeot 308
Пробіг 310600 км.
Опубліковано: 03 червня 11:40
4 0 1

Коментарі

Щоб залишати коментарі, потрібно авторизуватись.
Я дуже давно купував але в нас в Тернополі, і наскільки памятаю теж на цій версії зупинився, і теж ноут відкотив до 7*32
зразу багато користувався, а зараз іноді на тих авто що лаунч не читає)
04 червня 00:01
Автор Я їжджу на Peugeot 308 SW (1G)
Dima_na_Peugeot
Я дуже давно купував але в нас в Тернополі, і наскільки памятаю теж на цій версії зупинився, і теж ноут відкотив до 7*32зразу багато користувався, а зараз іноді на тих авто що лаунч не читає)
Dima_na_Peugeot, та вона так і є, вечір-другий посидів, помилки почитав, телекодування подивився, тай все. Далі вже по потребі буду діставати :)
04 червня 08:16
Я їжджу на Peugeot 308 SW (1G)
Ну все вже буду знати до кого писати як треба буде лексію у Львові😀
03 червня 20:54
Автор Я їжджу на Peugeot 308 SW (1G)