Volkswagen Tiguan (2G) (Тіга)

45. Косметичний ремонт бампера

Я їжджу на Volkswagen Tiguan (2G)
Київ, Україна

Ресурс натякає, що варто робити дописи в БЖ з якоюсь періодичністю. Була зима, період ретрофітінгу на паузі (але тривала скупка і накопичення нових ніштяків для наступних покращень).

Розповім про власний досвід з відновлення бампера. А саме його чорної нефарбованої текстурної частини.


Отже, під час літньої відпуски 2025 на мініпарковці отелю я забув про наявність низенького кам'яного ганку і під час маневрування прочухав бічну частину заднього бампера...


Ось така картина відкрилась.


Дефектування нашвидкоруч:

- хром-вставка наче ціла, але хром здертий

- вздовж всієї бічної поверхні бампера йде задир, причому прямо в районі умовного ребра

- вивернуло назовні мій кастомний захист внутрішньої частини бампера від бруду 


Сумно, звісно, але наче не так щоб трагедія.


Зняв свій захист, бо він дуже заважав і видавив пластик бампера назовні просто рукою.

Стало краще:


Перша спроба


Але знизу лишалась "гуля", причини якої я довго не міг зрозуміти:


Вигин пластику


Тепер ремонт умовно треба було б розділити на 3 етапи: заміна хром-вставки, виправлення геометрії (прибрати гулю), відновлення структури бічної поверхні.


1. Вставка нова коштує щось неадекватно (типа 100 баксів). Знайшов на розборці (повезло, що окремо від бампера, бо зазвичай вони йдуть разом з бампером і ніхто не хоче їх знімати)


Рідна вставка повністю механічно ціла, а от хром покриття локально здерте. Думаю, його реально відновити


Заміняється дуже легко, доступ до її фіксаторів є з землі, достатньо злегка підняти авто домкратом.


2. Довго не міг зрозуміти, чому низ бампера так вигнуло горбом. Наче все ціле, а гуля є. Заїхав на яму і знайшов причину:


Фото не моє, а інформаційне. Ось цей виділений кронштейн злегка загнуло в бік багажника.


Це єдиний елемент знизу, за який кріпиться бампер, і саме він визначає всю геометрію нижньої частини бампера. 

До кузова кронштейн закріплено на зварці. За відчуттями - на соплях. Руками кронштейн не гнеться, а от в місці кріплення гуляє. Попрацював ричагом, молотком і задув ангигравієм місце кріплення. Після чого геометрія бампера відновилася.


3. Тепер найскладніший етап

З цим треба щось робити:


Основні пошкодження


Серед основних рекомендацій - вплинути газовим пальником або термофеном. Воно за теорією мало заплавити всі дрібні цятки та подряпини.

Результат - стало краще, але далеко не те, чого хотілось би мати:


Після термофену


Дрібні пошкодження зникли, великі нікуди не ділися (можливо стали не такі помітні), але додалося "глянцування" поверхні в місцях впливу високої температури. 

Це все робилося восени і зиму пережив саме в такому вигляді. На традиційно брудній машині взимку то було взагалі не помітно.


За зиму шукав фарбу і зупинився на польскому виробі від К2.



Профільна фарба


Вже цієї весни дочекався першого-ліпшого потепління (здається то був березень) і зробив таке:


Підготував


І задув в пару тонких шарів тією фарбою:



Результат одразу після зняття захисних скотчів:


Після фарбування


Не ідеально, можна було б ще 1-2 шари додати. Але вирішив покататися як є і поспостерігати як воно взагалі буде триматися.


Це фото через 2 місяці після ремонту:



Можна сказати, результатом задоволений. Бампер міняти не треба. Фарбу можу радити, хоча вона більш чорна, ніж пластик бампера.

Реклама
Ремонт та обслуговування системи кондиціювання
Ціна питання 1800 UAH, Пробіг 25000 км.
Опубліковано: 21 травня 11:48
1 0 0

Коментарі

Щоб залишати коментарі, потрібно авторизуватись.
Я їжджу на KIA Sportage (3G)
По фото як нове
19 червня 22:48