Всім привіт. Машина готуеться під переробку як на головному фото, але до цього потрібно багато чого зробити попутно. Зараз робиться верхній багажник і поки він робиться мені підігнали задній міст. З нього і розпочався процес ремонту редукторів. Та їх три. Два на верстаті і третій у машині щоб не ставити машину на прикол.
Погнали. Приволок я задарований міст і почав розбирати. Два барабани, панчоха, і півісі зайвими точно не будуть. Але мені потрібний редуктор виймаємо.
Начебто на перший погляд нічого, але якщо придивитися...
Видно, що зуби сателітів і головна пара мають великий знос, прикро.
Також при повному розборі виявилося, що живого в редукторі тільки чашка диференціала і шестерні півісей.
Після дефектування майже все пішло в метал.
На всім відомому трибуквенному майданчику купуємо редуктор із живою парою. Забігаючи на перед був куплений ще один редуктор, заради розпірної втулки (яку в 26-му році хер де купиш, і може ще живе буде). На обох редукторах були чудові головні пари, мертві пальці та сателіти.
Розібрав, дістав обидві чашки та вирішив робити бруд.
Перед тим як вибухнуть пукани реставраторів і любителів стоку. Запчастини я шукав пару місяців, і нових частин із нормальним загартуванням немає. Одна сировина, також шайб під сателіти, для компенсації зношування посадки в чашці дифа я не знайшов. Друге я вже багато разів застряг через відкритий диф то на ожеледиці на підйомі, то в бруді. Вирішено робити заварку. Так я позбавляюся пошуку З/Ч та проблем із вилазками на природу. Гаразд це лірика, у мене свої фломастери, малюємо далі.
Затискаємо шестірні щоб не мати проблем із центруванням та варимо.
Варимо відразу на дві пари
Вибрав усе, що ціле, і підготував.
Закуповуємо запчастини.
Сальник.
Підшиники старого зразка.
Підшипники нового зразка. Замовляв чехію, бо зібрав забув.
Підготував дві пари.
Також підготував, відпісочив та пофарбував два корпуси.
Починаємо збирати
Також зібрав усі добрі деталі, нехай буде.
Тут ви бачите кільця для регулювання вильоту моркви з кроком 0,05.
Та й перша примірка.
Так б/У пари позначені і стають зубом у зуб.
Починаємо спроби підгонкики плями контакту, іііііііі шайб звичайно ж не вистачило.
Оскільки їх теж уже 20 років не випускають, робимо заміри та витрачаємо два дні на пошуки аналогів.
І ось вони, з сівалки. Ось вам назва магазину та ціни.
Ще через два дні забираємо з пошти.
Знаходимо картинку, з часів коли я тільки вчився і по ній, згідно з плямою на нашій шестерні дивимося що куди зрушувати.
Перше на що орієнтуємося при грубій настройці це на слух. Шестерні при ручному обертанні не повинні гудіти.
Далі наочний приклад чому потрібно використовувати саме олійну фарбу. Шар звичайної нітро-фарби, коректора, розмітного маркера надто тонкий і не дає повної картини, адже шестерні працюють з масляним клином.
Ось такий відбиток дає нітро-фарба. І відразу видно що, як би треба рухати пару, але навіть обертаючи шуруповерт на суху редуктор працює тихо.
А тепер на олійній фарбі.
Знову мажемо
І знову обертаємо, вже шуриком за гайку фланця пригальмовуючи рукою другу шестерню, даючи таким чином навантаження.
І як бачимо майже повне прилягання, маємо невеликий недохід до зовнішнього краю зуба під навантаженням буде повний контакт. Відмінні результат та тиха робота. Розбираємо.
Ставимо сальник, змащуючи його робочу кромку. Зусилля провороту фланця, на нових підшипниках без сальника 4,5 кг під фланцем на потовщенні, або 2,5-3 кг на отворі болта кардана. Дотяжка гайок підшипнітків дифа, після зникнення люфта 1-1,5 зуба з кожного боку або 60-75 градусів, зазор для б/у пари 0,15-0,25мм дивимося по самому тугому місцю якщо таке є.
Продовжуємо. Небагато герметика під шліци, щоб по них не потіло.
Шайба
Гайка, у моєму випадку на фіксатор різьблення, зусилля125-140 Нм.
І радіємо новому редуктору, всім щасливо і бувайтйте. А я пішов, мені ще два збирати.
Дуже цікаво фото та розповідь. Та праця зроблена велика!
Але,
на практиці все закінчиться Тазомостом, або Volvoмвст!)
Хоча я не бачу проблем в рідному.