Цей допис - логічне завершення моєї епопеї з пошуком нормального світла. Якщо ви вже читали початок цієї історії, то знаєте, що шлях до "правильного" LED у рефлекторних фарах виявився передбачувано тернистим 😁. Я нарешті позбувся F3 (популярних у Ford Focus Club.UA ламп), які мене відверто розчарували, і готовий розповісти на чому після зупинив свій вибір (спойлер у заголовкуі і це - не Philips 😂).
Rockeybright (F3) пішли в шухляду
Ще в минулому пості я підозрював, що "народні" лампи затримаються у мене недовго - так воно й вийшло. Власний досвід швидко розставив крапки над "і".
Як ви вже знаєте, моя головна претензія до F3 - їхня надмірна яскравість. Лампи створюють настільки потужний промінь, що він просто починає "смітити" - світло відбивається від будь-яких поверхонь і заповнює розсіяним сяйвом увесь простір навколо. Хоча це не сліпить зустрічку так відверто, як зовсім дешевий LED, втім і комфорту іншим водіям напевно що не додає.
Специфіка фар Focus III така, що вони мають зону освітлення знаків. У парі з чіпом F3 ця зона починає запускати "зайчиків" значно вище лінії СТМ. Чи проблема той промінь, що йде на узбічча? Та наче й ні, але сумління трохи моє страждало знаючи, що він є. Коротше, перший LED-млинець таки вийшов комом 😂.
DawnKnight D7 Super Mini
Шукаючи заміну для F3, я орієнтувався на досвід великих виробників (Philips, OSRAM) і дивився на схожі вироби у китайців. Мене цікавила максимально точна копія сертифікованих ламп за прийнятний прайс. Так у фарах з'явилися DawnKnight D7 Super Mini 😎.
Зацікавила мене ця модель у першу чергу своїми лед чіпами, що підозріло 😁 нагадують ті, що використовуються у топових Philips Ultinon 9000. Міні чіп = геометрія галогенової нитки, а це вже непогана заявка на якість правильного світлорозподілу.
По факту, мені D7, як то кажуть "зайшли". Вони мають кілька переваг, яких я не бачив у більшості LED ламп на поличках наших магазинів. Далі просто ділюся своїми суб'єктивними спостереженнями:
1. Чи то завдяки розміру LED матриці, чи то через конструкцію самих ламп, але фара Фокуса із ними працює так само як це було на звичайних галогенках. Заливка світлом дороги попереду дуже схожа на заводські жаровки від Philips, але відчутно яскравіша. Єдине - може не така кучна, як хотілося б і при переході з галогену може здатися, що світло має розриви (темні плями). Але то актуально для будь-яких LED ламп у рефлекторі через розташування діодів та вищу контрастність світла.
2. Межа світла і тіні (СТМ) у DawnKnight чітко повторює у фарах Фокуса штатну лампу. Регулюються легко, на стенді хлопці не сварили. Ніяких світлових плям чи "зайчиків" у заборонених зонах не знайшов. Якщо по чесному, то фари не перетворюються із ними на прожектор - надмірної яскравості, яка б створювала паразитичні засвіти (як це було на F3) тут нема. Підсвітка знаків присутня, але менш виражена ніх то було на F3.
3. Лампи компактніші за F3 і не мають виностного LED драйвера. Це їхній як плюс, так і недолік. Відсутність зайвих дротів та коробок полегшує монтаж, проте з іншого боку - без редагування конфігурації автомобіля ці лампи працювати на Фокусі не будуть. Робоча температура при цьому не зашкварна, але кулер гучнуват.
Фінальний вердікт
Я довго вагався чи писати цей пост взагалі. Так, це не Bi-LED лінзи, але я цілком задоволений результатом. D7 Super Mini, як на мене - це виправданий компроміс між галогеном та сумлінням 😁. Особисто для мене, попри те, що DawnKnight менш яскраві за F3, фактичної видимості на дорозі та комфорту очам менше не стало. Але свого часу я не жалівся й на галоген - основною проблемою був саме колір світла і тут D7 Super Mini чітко потрапляють у потрібний. Що стосується водіїв зустрічного транспорту - як на мене, ці лампи не більш "шкідливі" ніж звичайний галоген при правильному налаштуванні СТМ.

Чи комфортно дивитись на автівку з 10 метрів? Так, лампа не "виїдає" очі (хоча відверто й F3 були у цьому плані доволі терпимі). Їм би ще колірну температуру в 5300К і було б взагалі ТОП. D7 Super Mini, як на мене, на сьогодні одна з найкращих саме під рефлектор. Це - не лампа егоїста. З нею їдеш і не ловиш себе на думці, що комусь заважаєш і мене це повністю влаштовує 😎.
Детальний огляд DawnKnight D7 Super Mini, та результати тестів шукайте у моєму блозі..
Економлячи свій та ваш час, я не буду ще раз розписувати встановлення ламп у фару Focus`a та регулювання СТМ - це все детально розібрано у попередньому дописі. Лампи купував тут. Фіксатори ламп (адаптери) я використовував кастомні від @VUDU_auto. Розповідь про них буде тут😉.
Але розглядаю ці лампи як тимчасовий варіант.
2016 рест,сша, у мене. Помилки будуть? Чи може взагалі не горіти? Чи мерехтіння як ти писав?