Дніпро (КМЗ) Дніпро (Дніпро МТ 10-36 1981)

Правильний сальник в міст Дніпра КМЗ МТ.

З цієї теми почались попередні Лонг Ріди.
Я просто шукав фото старі, де перебирав моста, і зробив такі два поста)
Поїхали по темі.

Бачу в багатьох така "біль", з проблемами підтікання заднього редуктора, тому створю темку, через що я проходив, та буду скидати усім посилання, кому буде корисно.

Значить так.
Сальник в міст, по заводу, йде "воротніковий"






Навіть на фото, видно, що воно криве-косе, та ніяке.
Можливо, в радянському союзі воно було якісне, але зараз то все робить Китай, і загалом, технологічно все не дуже продумано.
Тому воно протікає, і задні гальма, які хоч трохи працюють в Дніпрі, в порівнянні з передком, перестають працювати.
Бо в барабані мастило...
І відбувається ковзання колодок по ньому.



Так от.
Є альтерантива.
Розмір сальника в міст.
45х58х8
8- це висота.
Їх дуже мало, тому я брав з металевою обоймою 12-14, і просто її точив, щоб воно зайшло.
Але вже, таких як яставив, з металевою обоймою, я не бачу.
Я їх парочку купив ще в 2017 році.


Ось аналоги.
Трохи нижче, але то не проблема, працювати буде






Бажано трохи влупити туди герметику, для надійності.
І все, він там засідає.

Потім, я ще беру воротніковий, той, який завод пропонує.(пропонував)
Ріжу з нього місце під пружинку, щоб лишилась тільки прокладка, під кришку.



Бо ця кришка, сама по собі не стане.
На кришці є отвір, для  стікання мастила вниз.
Так його і ставимо.
І з резинкою, просто затискаю.
Все.
Міст має працювати.

Ще бажано замінити ті сальники, де йде кардан.
Їх там два, тут вже простіше, аналогів купа.
34*49*8
Два сальника підряд стоять.

По мастилу, може при совку там був мабуть нігрол, і воно не витікало, але треба мастило.

80W90   80-100 грамів.

Брав колись для вантажівок, то взимку воно там все померзло.
Не крутилось колесо.
Звичайного мотюля буде достатньо.
Літрушки вистачить на 10 замін.





Реклама
Ремонт та обслуговування системи кондиціювання
Опубліковано: 22 грудня 2025р. 21:04
3 0 2

Коментарі

Щоб залишати коментарі, потрібно авторизуватись.
Старі дніпроводи льють 50г 80w90, тоді воно не тече, і цього достатньо. 100 грам то багато, воно й тектиме. При чому якщо почало текти, то будуть соплі , навіть якщо злити до 50г, поки сальник не замінити.
Цікава тема. Може й собі в майбутньому перейти на звичайні сальники🤔
1
20 квітня 06:59
А по старій традиції туда треба лити нігрол змішаний з розігрітим солідолом в магазинах ж ТАД17 чи 80W90 ж не продають, а потім та жижа вже при +10 густа і народ перебирає мости кожного року.
23 грудня 2025р. 10:54
Є два розміра корпуса під посадочний зовнішній розмір воротнікового сальника, в мене попався під популярний сальник. Також народ щоб не шукати той рідкісний сальник просто проточує зовнішне посадочне сальника.
1
23 грудня 2025р. 10:51