Chery Tiggo Т11 (Тігуша)

Щоб ремінь не пищав

Я їжджу на Chery Tiggo Т11
Дніпро, Україна

На першому же році користування Тігушою, я відкрив для себе одну з проблем автівок з поперечним положенням двигуна і з ремінними приводами навісного - пищання поліклінових ременів цього навісного після проїзду по калюжам та просто коли висока вологість повітря.

Я не очікував того, що їздячи на SUV буду заради нервового спокою об'їжджати калюжі. Ну я в принципі це й не робив, бо калюжі в Дніпрі це часто частина дорожного покриття.

Тому перше що було реалізоване - закриття отвору під правим лонжероном. Там хоч і присутні пластикові локери, але вони свою функцію не виконують.

Я використав шматок тонкої листової резини - закріпив до локерів, зробив вертикальні прорізи для піввісі та рульової тяги


Кількість води що потрапляла до підкапотки з під правого колеса значно зменьшилася, та бажання ременя пищати по поводу і без це не анулювало.

За допомогою розпилення води на ремені, виявив що мов скажений пацюк пищить ремінь гідропідсилювача-кондиціонера. Не зважаючи на те що я його замінив з усім грм при ТО на 80 тисячах.

Перше що логічно напросилося - заміна підшипника натягуючого ролика. Зроблено! Перепресував NTN 6006LLUC3



За компанію трішки навів шорсткості на ролику, бо він був близький до полірованого стану


І наче все затихло.

Калюжі перестали бути чимось страшним, їздив і не хвилювався допоки не почистив рульову рейку. Бо тоді на сам ремінь випадково потрапила атф-ка що зовсім не добре. І як результат - після цього при кожному старті двигуна після довгого стояння, з'являється писк і пищить воно поки ремінь не прогріється. Це бісить!

Використовував гірчицю та крейду - тільки тимчасово допомагало. Якщо трішки підтягував сам ремінь - починав хрипіти підшипник на насосі гідропідсилювача. Саме гірше було коли сиро чи приморозок, а авто на вулиці ночувало - тоді пищить мов скажений пацюк. А місце писку - місце контакту ременя зі шківами насосу гідропідсилювача чи колінвалу.


Придбав ремінь 5PK1390 Dayco , до цього стояв GATES. При заміні ременя зняв натягуючий ролик і відновив на ньому шорсткість, бо знову став гладенький. Поки був знятий ремінь обробив усі шківи спреєм для очистки колодок Liqui Moly Schnell-Reiniger Pro - він дуже легко видаляє масляні плями і при цьому швидко висихає сам висушуючи оброблену поверххню.



До речі, у дайко тильна сторона ременя наче м'якою резиною покрита, на відміну від гейтса де тильна сторона жорстка і проступає армування



... і можливо через це, завівши авто без нормального натягу ременя, сам ремінь ніяких звуків не видав.

На даний момент писк з'являється на холодну в мороз чи туман, але відчуття наче підпискує ремінь на генераторі, бо двигун якось не дуже бадьоро в такі моменти крутиться. Є підозра або на акум (хоча він ще абсолютно новий) або на контакт силових дротів (що більш вірогідно).

Будемо дивитись!

Реклама
Ремонт та обслуговування системи кондиціювання
Ціна питання 390 UAH, Пробіг 129254 км.
Опубліковано: 19 січня 2025р. 22:02
Подія: 16 січня 2025р. 20:08
0 0 0

Коментарі

Щоб залишати коментарі, потрібно авторизуватись.