Volkswagen Scirocco (3G) (🧀 CHEDDAR 🧀)

👀 Камера заднього виду під Composition Media. Встановлення, кодування і нюанси.

Я їжджу на Volkswagen Scirocco (3G), BMW X3 (E83)
Житомир, Україна

Вже давненько у нашому TODO-листі висіло два пункти, які туди додались одночасно:
1. Камера заднього огляду. 
2. Передні парктроніки або парктроніки 6+6. 
Обидва пункти були з приміточкою "Після Composition Media", власне яку ми вже встановили купу часу тому. І якщо до парктроніків я ще поки не дозрів, бо шось коштують вони дофіга, то з камерою заднього огляду ми розберемось у цьому записі.


Пост технічний, інфа буде нудною, але корисною (сподіваюсь).


Отже, з самого початку все починається з нюансів.

Дефолтна камера, яка могла би бути встановлена на Сірокко в парі з мультимедіями типу RCD510 чи RNS510 не заведеться в парі з Composition/Discover Media. А так як ручки багажника у дорестового Сірокко не існує у будь-якому вигляді, то це значно звужує можливі варіанти камер.


Варіант 1. Шукати камеру для Scirocco / VW T5 (у формі кубіка, який захований у бампер)

Варіант 2. Шукати аналог камери (кубік на саморізах, камера в підсвітку номера і тому подібне)


Другий варіант був якось не дуже для мене, тому пішов по першому варіанту. Камера повинна бути під MIB2 голову, композитна, з поміткою CVBS (не RGB). Знайти таку камеру складно, але цілком реально. Єдине що комплектами їх майже не продають, а збирати корпус окремо, камеру окремо, проводку окремо - ще складніше, особливо коли не знаєш точний номер деталі, яка тобі потрібна. В теорії це 1K8 980 551, але фіг зна шо там по проводці, як його тягнути і так далі. В решті-решт пошуки в гуглі мене викинули на сторінку в Аліекспрес, де я власне і знайшов потрібний набірчик.




Камерка і конектор на фоні


По якості наче норм - корпус з оригінальним маркуванням (Bentley Continental 😎), дроти скоріш за все не оріг, камеру з корпуса не виймав, не бачив. Але коштує це все втричі дешевше, ніж аналогічні наборчики у нас, кодується і працює один в один як оригінальна камера. 


З установкою в принципі нічого складного нема, крім розбору всього, шо заважає.

По інструментам/девайсам:

  • Викрутка та/або тріскачка з насадками Torx
  • Помаранчеві лопаточки для розбору салону
  • Металева лопаточка для виковирювання металевих кліпс
  • Пара стяжок на випадок поломки кліпс бампера і для фіксації дротів
  • Ніж і запальничка для продірявлювання бампера
  • Набір юного автоелектрика (бажано, але не обов'язково) - тестер, ізострічка, термоусадка
  • Девайси для кодування: комп з VCDS чи телефон з яким-небудь аналогом цього діла і свисток в OBD. Можна позичити у друга-ваголюба.
  • Прямі руки (бажано, але не обов'язково)

Крок перший - скинути задній бампер. Рівень складності - середньо, якщо робити удвох.




  • Знімаємо ліхтарі. В багажнику невеличка картонно-тряпкова заглушка, за нею біла крутілка, її викручуємо і ліхтар вже нічого не тримає. Легенько знімаємо його з невеличких рейок горизонтальним рухом на себе. Повторюємо ще разок з іншим ліхтарем.
  • Викручуємо болтіки. Біта на Т20 (Т15 в принципі теж відкрутить). По два болти під ліхтарями, по три болти зі сторони задніх підкрилків (один з них тримає ось той дивний чорний недобризковик). При наявності тріскачки не буде ніяких проблем їх відкрутити навіть із встановленими колесами. Знизу під бампером чотири болти - по два ближче до коліс, і по два під "типу дифузором". Мені з пневмою було особливо зручно - надув задню вісь в космос і місця стало відчутно більше. Виявляється, у стенсухи є свої переваги, хехе.
  • Кліпси. З потрійною акуратністю з допомогою помаранчевих лопаточок з того ж аліекспреса (чи звичайної викрутки) зісмикуєм кліпси під ліхтарями і під замком багажника посередині (їх там багато). В місці стику бампера і крила (ближче до колеса) є дуже незручна кліпса, але якщо у вас вже бампер колись знімали, то 90%, що вона у вас зламана. В моєму випадку бампер до мене знімався двічі, тому по правій стороні замість кліпси була стяжка, а по лівій взагалі нічого не було. Якщо кліпса таки є, то вона складається з двох частин - шляпки із стопором і статичної частини. Для того, аби її розблокувати, треба висмикнути шляпку.

Незручна кліпса тут, за підкрилком


Я цю кліпсу в очі не бачив, але ось вам фотка з інтернетів


Крок другий - продірявити бампер. Рівень складності - просто.

Після того як бампер вже не тримається на кліпсах - від'єднуємо конектор парктроніків (у мене він висів на стяжках біля правого колеса) і кладемо бампер на якусь картоночку (дуже згодились коробки з-під нових дисків). З внутрішньої сторони в районі лампочок підсвітки номера (рівно посередині між ними) є мітка під камеру. Якщо мітки немає - візьміть тряпочку і протріть бампер, мітка з'явиться. Якщо і після цього мітка не з'явилась - знач у вас якийсь дивний (неоригінальний) бампер і я вам співчуваю.




Щодо самого процесу виковирювання - найпростішим мені здалося нагріти ніж запальничкою і прорізати дірочку зсередини. Єдине що різати треба не прям по мітці, а меншу дірочку, а потім потроху доводити напильником чи наждачкою, попутно приміряючи камеру. Спойлер - у мене дірка вийшла на міліметр більша, ніж потрібно - пофіксив ізострічкою, камера не вивалюється.


Крок третій - продумати шо куди. Рівень складності - просто.


Дивимось на купу дротів, які йшли в комплекті. Загалом їх є чотири:

  • Дата-кабель, він же кабель відеосигналу. Чорний подвійний, в кінці кінчається двома пінами - білим і чорним. Окремий від інших, має свій конектор до камери. Повинен іти на самий перед до мультимедії і підключатись у синій конектор (конектор теж в комплекті). Білий дріт - пін 6, чорний дріт - пін 12, але прям одразу бажано не пхати, бо вести дріт буде складніше. Вести можна як по правій стороні, так і по лівій, без різниці, розбирати однаково. Базуючись на наступній інформації, я вирішив вести по правій стороні. 
  • Сигнальний. Синенький, коротенький, по довжині трохи довший за коричневий. Повинен мати струм тоді, коли потрібно вмикати камеру - при вмиканні заднього ходу. А шо у нас ззаду відповідає за задній хід? Лампочка заднього ходу, логічно. Лампочка заднього ходу у сирочка по обидві сторони, тому пофіг, тому ми конектились до конектора правого ліхтаря.
  • Плюс. Біленький, але може бути яким завгодно, судячи з опису товару на алі, але не синім і не коричневим. Повинен постійно мати струм, тому зазвичай підключається або в блок запобіжників через перехідник, або до прикурювача. Тягнути його аж до блока запобіжників мені було ліньки (бо він аж зліва під кермом знаходиться, дорога далека від багажника), а от прикурювач найближчий якраз знаходиться в багажнику, по правій стороні, тому для мене вибір очевидний.
  • Мінус/земля. Найкоротший, коричневого кольору. Так як плюс вже заплановано тягти до прикурювача, то і мінус ми тягнули туди ж. Але можна знайти мінус на кузові - найближчий - поруч з лівим заднім ліхтарем, за заглушкою, яку ми зняли ще в першому кроці.

Крок четвертий - розібрати багажник. Рівень складності - середньо.


Спочатку знімаємо пластикову штуку, яка прикриває замок багажника. Виймаємо знак аварійної зупинки, викручуємо один болтик на 10. В одній площині з болтиком дві кліпси (акуратно смикнути двічі в сторону салону), шість кліпс горизонтально - три зліва від замка, три справа від замка.


Розташування кліпс, фотка з інтірнетів


Далі знімаємо верхній боковий пластик (той, де кріпиться полка багажника). Три болти - один за речовим гачком (гачок висмикується на себе вгору); один за квадратною заглушкою (якої у мене вже не було, мб там її і не було ніколи), бажано цей болтік не загубити всередині; один просто так подалі від перших двох. Далі ця вся штукенція тримається на одній кліпсі (десь всередині) і на клацалках по периметру - з потрійною акуратністю виклацуємо їх за допомогою помаранчевих лопаточок. Виклацуємо конектори лампочки підсвітки багажника і розетки прикурювача.


Лишається тільки карпетоподібна велика панелька, яка тримається на одній типу кліпсі, яка ховалась під панелькою, яка прикривала замок багажника. Кліпса виймається смиканням з обертальними рухами. Карпетоподібна панелька виймається, всі щасливі.


Крок п'ятий - прокидаєм проводочки. Складність - середньо.


Від бампера йде коса (косичка) проводів з сигналами парктроніків (якшо вони є) і лампочками підсвітки номера. Заходить ця косичка через гумову заглушку в багажник, через неї ж треба просунути і всі дроти від камери, залишаючи кінці з конекторами на вулиці, само собою. Якшо не виходить просунути через гумову заглушку - можна зробити в ній невеличку дірочку і потім погріти запальничкою, аби дірочка загоїлась сама собою. Ми саме так і зробили.


До конектора прикурювача (білого кольору) йде два дроти - один коричневий (мінус), один чорний (чи чорно-зелений, інший, коротше). Обидва нам потрібні. До коричневого мотаємо коричневий (зачистили, намотали, термоусадкою запаяли, ізолентою зверху, всьо красіво, всьо тримається), до чорного мотаємо плюс камери( у мене білий)


Далі сигнальний з лампи заднього ходу. На конекторі, який підключається в задній ліхтар, шукаємо чорно-синій дріт, він має бути другий по порядочку. Для переконання можна продзвонити конектор тестером - головне знайдіть нормальний мінус на кузові. Знаходим потрібний чорно-синій дріт, вивільняємо його з полону ізоляції і підключаємо до нього синій дріт з камери по вже накатаній схемі. Головне - не перекусюйте дуже близько до конектора, бо ті дроти потім фіг скрутиш.


Олександра в процесі підключення проводочків


Далі починаються приколи, бо способів як довести дріт з відеосигналом до магнітоли є декілька.

Можна зняти псевдокарту задніх псевдодверей і тащить дріт до пластикової накладки на поріг, під накладкою, далі під бардачком і в центральну консоль, як робив я. Інфа як зняти псевдокарту ось тут, або ось тут. Далі все або тільки на кліпсах, або на одному болтіку і кліпсах.

Або можна зняти нижню частину задньої сидухи, вивести дріт по низу до порога (чи до підлокітника) і до мультимедії.
Або можна тягти по стелі, по передній правій стійці, під бардачком і до мультимедії.
Обирайте менш геморний варіант для себе, коротше кажучи.



Салонний фільтр Олександра міняє в точно такому ж положенні, ага



В результаті в будь-якому випадку дріт дотягуємо до мультимедії. Щоб вийняти голову треба висмикнути лицьову пластмаску (купа кліпс, використовувати помаранчеві лопаточки або пластикову картку, піддівати за кутики). Далі чотири болтики Т15 і голова виймається. Якщо не виймається - дроти за щось зачепились.

У голови з задньої сторони є роз'єм quadlock, його виймаємо, натиснувши на важіль. Квадлок має синій конектор (його або нема, або він пустий, або до ного йде непідключений роз'єм типу "тюльпан"). Виймаємо з пакетика останній елемент з китайського наборчику - синій конектор, на ньому є невеличкі циферки, шукаємо 6 і 12. Відповідно до інструкції китайців, у шосту дірочку пхаєм білий дріт, у дванадцяту - чорний, кльоцаєм конектор, підключаємо його в квадлок, підключаємо квадлок назад до мультимедії і ідемо за телефоном/компом, шоб це все закодити. Якщо є помічник, то можна його відправити потроху то все збирати назад.


Крок шостий - кодування. Рівень складності - легко, за умови, що є потрібні інструменти (або друг-вагодрочер).


Ці ж дії треба буде провернути, якщо ви купили мультимедію з іншої машини, конфігурація якої відрізняється від вашої (парктроніками чи камерою). Ще можна поміняти зображення автомобільчика при вмиканні парктроніків - у мене малювалась Джетта замість Сірокко. Пишіть якщо комусь треба, згадаю як то зробити і додам в пост.

Процес аналогічний для всього вага, до речі. Тому, якщо у вас гольф/пассатік/тігуан/шкода/сеат та все інше, то для вас наступна інформація теж буде корисною.


Хочеться окремо подякувати Олексійчику, якого я задовбав з цими питаннями по кодуванню, без нього нічого б не вийшло 💛


В нашому випадку з інструментів - Launch ThinkDiag та телефон Galaxy S22 (айфони безкоштовно не вміють, наскільки мені відомо). Комп з VCDS чи якийсь Вася-діагност має впоратись не гірше.


Вмикаємо запалювання, підключаємось, тупцяєм в блок 5F - Long Coding:

Byte 19 - Bit 4 Rearview camera Installed

Ставим галку, зберігаємось.

Перевіряємо чи працює камера: втикаємо задній хід.


Якщо нічо не працює, як у мене, або працює камера і не працюють парктроніки, то тупцяєм в блок 10 (Парктроніки) - Long Coding:

Byte 1 - Bit 4 Optical Illustration Active, ставимо галку, зберігаємось.

Перевіряємо.


На цьому моменті вже повинно працювати, але якщо не працює, то в цьому ж блоці 10 - Adaptation:
Channel (1B) - IDE01170-Visual display for park assist

Stored value повинно бути Rearview camera

Зберігаємось, якщо щось міняли, перевіряємо.



У мене на цьому моменті почало вилізати повідомлення "Парковочний асистент недоступний" / "Park pilot is currently not available" і камера врубалась тільки з другого разу, без відображення парктроніків. Рішення проблеми було просте - треба було до кінця доклацнути конектор парктроніків під заднім бампером, бо не доклацнули і машина загубила парктроніки. Перевірте про всяк випадок, аби не довелось лізти ще раз.


Якщо парктроніки дивно себе ведуть в парі з камерою, або вилізає те ж саме повідомлення про недоступність парковочного асистента, а ви вже впевнені, що конектор доклацнутий - треба прогнати фінальні адаптації. 

Тупцяєм назад в блок 5F - Adaptations.

(True - галка стоїть, False - галки не повинно бути.)

  • Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_pdc:
    • Якщо є парктроніки - true
    • Нема парктроніків - false
  • Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_pdc_after_disclaimer:
    • false
  • Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_pdc_clamp_15_off:
    • false
  • Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_pdc_over_treshold_high
    • Якщо є парктроніки - true
    • Нема парктроніків - false
  • Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_pdc_standstill
    • false


Крок сьомий - зрадіти, що все запрацювало і офігіти скільки всього треба зібрати назад.


Крок восьмий - зібрати все назад. Обережно з бампером і з іншими тендітними штукенціями. Бампер краще ставити в чотири руки. Дроти бажано замотати ізострічкою, аби вони просто так не теліпались в бампері і в задньому крилі.


Крок дев'ятий - перевірити чи все працює ще разок.


Крок десятий - порадіти за себе. Готово, ви неперевершені і зекономили 100-150$ за встановлення камери.



Камерка стирчить, сирочок лежить, все як має бути 👌


Реклама
Ремонт та обслуговування системи кондиціювання
Опубліковано: 22 липня 2024р. 15:51
2 0 0

Коментарі

Щоб залишати коментарі, потрібно авторизуватись.
Складно, але того варте
Чому саме CVBS? Тому що діскавер медіа?
1
22 липня 2024р. 19:23
Автор Я їжджу на Volkswagen Scirocco (3G), BMW X3 (E83)
chukanovks
Складно, але того вартеЧому саме CVBS? Тому що діскавер медіа?
chukanovks, та не то шоб дуже складно, просто довго) Пішло десь годин шість в гаражі, ну але ми не спішили нікуди. Думаю, при бажанні можна впоратись за години три, якщо превентивно прогуглити як розбирається багажник і салон, а не сидіти в гаражі і дивитись відосіки 😄
Так, Композішен і Діскавер не хавають дефолтні камери на RGB під RCD510/RNS510
1
23 липня 2024р. 09:02