Jeep Compass (2G) (Latihawk)

Заміна шайби повного приводу

Я їжджу на Jeep Compass (2G), Honda HR-V (2G)
Україна

Вирішив замінити перемикач режимів повного привода Selec-Terrain на своєму Latitude 4x4 на шайбу від Trailhawk.

Для початку знайшов на розборці цей перемикач, код оригінального каталогу 5XF15LXHAB. Ціна в 2021 році була в районі 1500грн. Також можливо замовити деталь з Алі приблизно за 30уе, за посиланням є перевірено робоча шайба нашим одноклубником у себе на авто.

В шайбі Selec-Terrain від Trailhawk присутні кілька додаткових режимів роботи повного приводу, а саме:

- 4WD LOW - повний привід при понижених оборотах

- ROCK - режим повного приводу Каміння

- Hill Descent Control (HDC) - система допомоги спуску з гори

Але просто фізична заміна шайби автоматично не додасть нові режими, будуть доступні все ті ж режими, як і раніше -  логічно, треба змінювати конфігурацію авто, щоб машина зрозуміла заміну старої деталі на нову.

В Jeep це робиться в основному через додаток AlfaOBD, який доступний на Android та Windows (https://www.alfaobd.com/download.html). Так як у мене адаптер звичайний з USB роз'ємом, то нам потрібен буде ноутбук на Windows. 

Далі коротко опишу що саме потрібно переключати в AlfaOBD, проте якщо ви жодного разу цього не робили, то зверніться до спеціалістів та принаймі один раз вивчіть послідовність дій, щоб не отримати програмно пошкоджене авто з цілою кучею помилок по електроніці та на приборній панелі.

Перед початком внесення змін, не забуваємо зробити бекап конфігурації! Якщо ж коротко описати сам процес зміни конфігурації, то все зводиться до налаштування всього трьох пунктів:

1. Terrain selector modes - замість типу 4 ставимо 5

2. Hill descent control - ставимо Present

3. 4 Wheels Drive Low button - змінюємо на Present

Також, в самому кінці проводимо вирівнювання Проксі.

Якщо все зробити успішно, то після перезапуску авто при перемиканні режимів з'являться недоступні раніше режими.

Після року експлуатаці авто з цим перемикачем жодних проблем не виникало, проте чесно можу сказати що реально користуюся я лише однією функцією, яка додалася - це допомога спуску з гори (HDC) - машина сама приторможує і не дає розігнатися більше ніж на 12км/год, що дійсно допомагає.

Дякую за увагу та бережіть себе!

Реклама
Ремонт та обслуговування системи кондиціювання
Ціна питання 1500 UAH, Пробіг 13524 км.
Опубліковано: 16 грудня 2022р. 19:46
19 0 4

Коментарі

Щоб залишати коментарі, потрібно авторизуватись.
Я їжджу на Opel Vivaro (1G)
У товариша такий компас і свого часу я гарненько з ним погрався: підвязування доп. ключа з авто запуском, встановлення бі-лед лінз, встановлення лед ламп в круг, переобладнання з червоних поворотів в жовті, і ще по дрібницях.

В данному доопрацюванні цікавить інше, всі додаткові режими то суто робота електроніки, тоб то програмне рішення. А саме цікаве, режим понижено ряду, адже для цього роздатка повинна механічно відрізнятись, або на різних модифікаціях однакові роздатки.🤔
1
вчора о 16:32
Я їжджу на Opel Vivaro (1G)
Faraon444
AA-Tech, я думаю однакові роздатки, все обмежено суто прошивкою електроніки. Виробникам так дешевше у виробництві. В результаті всі режими працюють коректно та аналогічно, як на TrailHawk
Faraon444, от і мені стало цікаво, однакові роздатки, чи ні. То що виробнику дешевше все уніфікувати, а опції доставляти програмно з цим я згоден. Але понижаюча передача це суто механіка і в авто де не передбачено такої функції, ставити роздатки з "лишніми" деталями, то це виходить виробник в мінусах. Якось так
вчора о 20:33
Автор Я їжджу на Jeep Compass (2G), Honda HR-V (2G)
AA-Tech
Faraon444, от і мені стало цікаво, однакові роздатки, чи ні. То що виробнику дешевше все уніфікувати, а опції доставляти програмно з цим я згоден. Але понижаюча передача це суто механіка і в авто де не передбачено такої функції, ставити роздатки з "лишніми" деталями, то це виходить виробник в мінусах. Якось так
AA-Tech, таки різні передаточні числа на роздатках TrailHawk та інших по версії АІ.

Давай закриємо це питання чисто за заводськими каталогами Mopar (оригінальні запчастини для Jeep).
Роздатки (а точніше PTU — Power Transfer Unit) у них дійсно різні залізно, мають різні каталожні номери, різні передавальні числа та навіть різну вагу (у Trailhawk корпус масивніший).
Ось офіційні каталожні номери для Jeep Compass 2018 року з двигуном 2.4L та 9-ступеневим автоматом (948TE):
1. Jeep Compass Latitude (Система Active Drive I)
Тут стоїть стандартний модуль відбору потужності з передавальним числом 3.73 (коефіцієнт кінцевої передачі осей у цій зв'язці).
Каталожний номер Mopar: ⁠68308432AB⁠ (або замінні артикули ⁠68308432AA⁠, ⁠68423985AA⁠).
Особливість: Звичайна одношвидкісна роздатка без внутрішнього механізму додаткового зниження.
2. Jeep Compass Trailhawk (Система Active Drive Low)
Тут стоїть посилений модуль, який в каталогах Mopar чітко маркується як «With 4.334 Axle Ratio» (під короткі редуктори Трейлхока).
Каталожний номер Mopar: ⁠68308433AB⁠ (або замінні артикули ⁠68308433AA⁠, ⁠68423986AA⁠).
Особливість: Змінена внутрішня геометрія зубів шестерень під фірмове повзуче число Trailhawk.
Чому твій «хак» з кнопками все одно працює?
Ти можеш логічно запитати: «Якщо залізо різне, чому ж блоки прошилися і машина адекватно реагує на 4WD Low?»
Річ у тім, що з точки зору електроніки та датчиків обидві ці роздатки для мізків BCM та блоку керування повним приводом (DTCM) є ідентичними виконавчими механізмами. Вони однаково замикаються, мають однакові роз'єми і підкоряються тим самим командам.
Коли ти вмикаєш свій активований ⁠4WD Low⁠, мізки машини роблять те, що мають: дають команду коробці ZF 9HP тримати примусову 1-шу передачу і задіюють агресивні імітації гальмами. Комп'ютер «думає», що крутить пару 4.33 (як у Trailhawk), але за фактом крутить твою рідну пару 3.73 у роздатці ⁠68308432AB⁠.
На практиці ти отримав крутий приріст прохідності за рахунок софту та правильного алгоритму коробки/гальм, але фізично залізо всередині вузла PTU у тебе залишилося цивільним (Latitude).
2
вчора о 21:34
Я їжджу на Jeep Cherokee (KL)
Цікавий пост, якось ніколи не задумувався про це.
1
27 жовтня 2025р. 11:03
Я їжджу на Jeep Cherokee (KL)
звідки можна скачати нормальну версію AlfaOBD для ПК (Віндоуз 11), а то посилання на форумах неробочі?
31 січня 2025р. 22:53
Автор Я їжджу на Jeep Compass (2G), Honda HR-V (2G)
WOsupervisor
звідки можна скачати нормальну версію AlfaOBD для ПК (Віндоуз 11), а то посилання на форумах неробочі?
WOsupervisor, на офіційному сайті розробника www.alfaobd.com
Але зараз щось він дійсно не відкривається, але можна скачати з веб архіву https://web.archive.org/web/20241227123754/https://www.alfaobd.com/download.html
1
01 лютого 2025р. 13:15
Я їжджу на Jeep Cherokee (KL)
Цікаво, а на черокі можна таке провернути??
1
12 червня 2024р. 03:42
Автор Я їжджу на Jeep Compass (2G), Honda HR-V (2G)
Serhii
Цікаво, а на черокі можна таке провернути??
Serhii , думаю так. Наприклад, про активацію та встановлення датчику дощу я якраз прочитав в журналі Черокі, налаштування в Альфі аналогічні і все вийшло.
Питання тільки знайти шайбу від ТХ
1
12 червня 2024р. 09:52
Без коліс :(
Faraon444
Serhii , думаю так. Наприклад, про активацію та встановлення датчику дощу я якраз прочитав в журналі Черокі, налаштування в Альфі аналогічні і все вийшло.Питання тільки знайти шайбу від ТХ
Faraon444, я поставив від ТХ на Чірокі. Налаштував усе крім повного блокування заднього редуктору. Проксі все прописано хоча не с першого разу. Але режим Рок не вмикається, 4вд лоу не реагує на вмикання. А гальмування при спуску та гальмування по нерівні дорозі при вмикання просить ввімкнути спочатку понижену а тільки потім ввімкнеться режим пригальмовування...
1
вчора о 23:10
Це посилання на Алік, там вона дійсно робоча? Бо є три номери каталогу цієї шайби, а на драйв2 писали, що не підходять по розмірах та пінах:(.
Просто на розборках не можу знайти ніде немає
22 березня 2023р. 14:58
Я так і думав, що та шайба то погратися, але ж як гарно світиться! ))
В вас з заводу був віддалений запуск двигуна?
17 грудня 2022р. 17:55
Автор Я їжджу на Jeep Compass (2G), Honda HR-V (2G)
Serge Olyva
Я так і думав, що та шайба то погратися, але ж як гарно світиться! ))В вас з заводу був віддалений запуск двигуна?
Serge661, так, автозапуск був. Але наскільки знаю, його можна активувати на усіх комплектаціях, головне щоб на ключі була кнопка. Якщо немає - можна купити на Алі болванку і підшити до авто
19 грудня 2022р. 17:19
Faraon444
Serge661, так, автозапуск був. Але наскільки знаю, його можна активувати на усіх комплектаціях, головне щоб на ключі була кнопка. Якщо немає - можна купити на Алі болванку і підшити до авто
Faraon444, кнопка в мене є, але в мене не прошитий в самому джипі що це пятикнопковий брелок. Плюс, мені цікаво чи буде працювати віддалений запуск якщо в мене світиться поблема старт-стопа )
19 грудня 2022р. 18:22