Одним прекрасним днем (дощовим) їхав я додому. Майже біля дому машина глохне, на приборній панелі вся гірлянда помилок, на екрані бортового всюди F ...
Для мене це не було здивуванням, так як це було питання часу. Помер рідний ЕБУ, який знаходиться в дуже "приємному" місці.
Для комплектацій Astra з дизельним мотором Z19DT(x) ЕБУ розташовується під лівою фарою у бампері. І як можна здогадатись, то з часом його починає закидувати водою, снігом і всім чим тільки можна. Захист знизу був успішно втрачений ще попереднім власником, тому ЕБУ був у майже відкритому доступі. Знявши блок, було одразу встановлено що колись він ремонтувався і вскривався. І, на жаль, не дуже якісно зібраний назад.
Замовити новий (б/у) не є проблемою, навіть не є проблемою його підшити до інших блоків, питання знайти такий саме ЕБУ з такми саме альфа-кодом як і був.
На жаль, чомусь цей ЕБУ було важко знайти. Але немає нічого неможливого. На просторах OLX було знайдено комплект для "старту" від Opel Zafira B. В комплекті був ЕБУ, приборна панель, CIM, блок запобіжників під капотом, ключ. Всі індекси блоків співпадали, алфа-коди також, моєму здивуванню не було меж.
Як тільки блоки були у мене, то одразу вдома вичитав carpass з CIM, так як продавець його не знав.
Всі блоки були успішно встановлені на машину і все працює як треба. Трошки маніпуляцій з op-com, налаштування комплектації і все, машина знов на ходу.
Ну і фото трошки розібраного опеля )
І комплект замовлених блоків:
В ситуаціях з опелем головне не панікувати і знати що робити 🙂