Давно нічого не писав.
Але написати надихнув пост https://driver.top/exp/724846/
Сказати, що ціни захмарні - нічого не сказати.
По факту.
Таж біда. Кондей через раз вмикається і дме не дуже прохолодним.
Діангостика показала невірні показники датчика температури випаровувача. Температуру показувало мінусову і дозолу на вмиконня кондиціонера не було.
Знімати датчик елементарно, ставити треба трохи повозитись.
Але суть в тому, що термістор був замолений за шалені 3 гривні.
Розтин показав, що сам темістор не потрібно було замовляти, рідний справний. Проблема в з'єднанні термістора з проводами, вони через обжимні трубки.
Подивившись кучу переробок від ізоленти до термоусадок, було прийняте рішення виготовити новий корпус для датчика. 3d принтер заскучав без роботи. Трохи посидів в Фрикад і роздрукував таку приблуду.
Термістор припаяний до нових проводів, на які встановлений роз'єм для зручності. Ніжки термістора залиті лаком, позиченим в дружини. Провода замотані в тряпчану ізоленту і все поставлено на рідне місце.
Кондей запрацював.
Далі діагностика та перезаправка системи.
Все працює, як змолоду.
Тепер по цінам.
Діагностика з перезаправкою війшла 1480 грн.
Датчик Якщо враховувати 3д друк, електроенергію, провода, роз'єм, ізострічку - гривень 10-15. Робота - самостійно.
Цей пост - не для того, щоб захейтити ціни в моїй рідній Полтаві, а для того щоб показати суть несправності та методику ії лікування.
Дивлячись на досвід скажу - не поспішайте міняти датчик за шалені гроші.
З початку я думаю потрідно кусачками прожати а місці з'єднання трубками проводів та термістора. Помічено на фото.
Якщо не допомогло, тоді можна поміняти сам термістор трошки "приколгоспити".
Термістор 3 кОм ( при температурі приблизно 20 град) з негативним температурнмм коефіцієнтом (NTC).
В мережі куча способів як це зробити.
Прямуємо до перемоги.
Слава Україні!