Оскільки Поля приїхала з Америки, то деякі функції були недоступні. Сказати, що чогось критично не вистачало я не можу, але внутрішній перфекціоніст і відчуття якоїсь незавершеності іноді турбувало, впливало на сон і апетит 😁
Отже, заради чого це все робилося:
Для прошивки у моєму випадку потрібно було мати:
На щастя, процедура вже давно відома і ніщо не передбачало сюрпризів - для початку, потрібно було приспустити стелю, зняти модуль TCAM, та відправити його на перепайку сім карти. Потім - завантажити оновлення на авто та трохи підкоригувати конфіг.
Тож сконтактував з відомим в Вольво та Полстар колах Ржавим (с), отримав детальні інструкції з розбору і пішов то все розбирати.
Саму стелю знімати досить просто - на перший раз витратив на то до пів години. А ось сам блок мені зняти самому не вдалось, тож покликав на допомогу знайомого майстра, і після додаткових уточнень у Ржавого ми його таки зняли. Насправді, знімається він не складно - треба просто знати де підважити защолку.
За декілька днів отримав блок з перепаяною сімкою назад, зібрав в зворотній послідовності, а Ржавий віддалено підключився і провів необхідні маніпуляції.
Загалом процедура оновлення зайняла до трьох годин. Але SOS так і не перестав блимати…
Поїздивши трохи, знов віддалено підключили діагностику. Висновок - сімку не бачить, отже - щось недопаяли... Тож повторюємо процедуру зняття стелі і відправляємо TCAM знову на перепайку - дещо неприємно, але буває. З плюсів - другий раз то все розбирати значно швидше. Досвід!))
З другого разу все вийшло як треба - одразу після встановлення блоку машина побачила сімку, SOS засвітився білим, апка підключилась і повноцінно запрацювала, душевний спокій почав повертатися))
Також, з TCAM отримав невеличкий сувенір))

Вже перевірив всі додаткові функції, все працює досить адекватно. Pilot assist за містом приємна штука - але дорога має бути ідеальною, з гарно промальованою розміткою.
Ями він сам нажаль не обʼїзжає, і іноді обирає дещо дивні для мене траєкторії проходження поворотів… Мабуть, і в місті було б зручно їм користуватися, якби в Чернівцях на все місто було більше ніж півтори нормально зроблених дороги 🫠
А ось адаптивний круїз мені цілком сподобався - дуже добре «чіпляється» за машину попереду, адекватно пристосовується і підгальмовує.
Окрема радість - можливість віддалено вмикати клімат - поки дійшов до авто на парковці в салоні вже комфортно, не треба сідати в духовку розігріту на сонці.

Загалом, за цю вартість отримати такий набір додаткових функцій як на мене цілком адекватно, навіть якщо не всім буду користуватися кожен день.

PS: Чомусь в додатку тепер машина вважає, що в неї стало вдвічі більше коней; шкода, що другий двигун не зʼявився 😅
PPS: є підозра, що батарейка TCAM доживає своє, тож - далі буде!