BYD Song Plus EV (📟AnDroiD📟)

УНІВЕРСАЛЬНИЙ ДАТЧИК ДОЩУ НА BYD SONG PLUS SMART DRIVE

Я їжджу на BYD Song Plus EV
Олександрія, Україна


Слава Україні!

 

Датчик дощу в автомобілі – це електронно-оптичний пристрій, який автоматично керує роботою склоочисників (двірників), реагуючи на вологу на лобовому склі. Він позбавляє водія необхідності постійно перемикати режими роботи двірників вручну під час дощу чи снігопаду.

 

Не зовсім розумію виробника, чому у досить сучасному автомобілі немає цієї функції (саме в електро, у гібридній версії там вже є штатна функція датчику дощу).😭

Ну раз виробник не захотів заморочуватись, то прийдеться допрацьовувати самостійно.🥰

Для встановлення універсального датчика дощу потрібно:

1. Купити необхідні запчастини, а саме:

- універсальний автоматичний датчик дощу та світла (хоча мені світла не потрібен). Купував на Аliexpress ТУТ ще у минулому році за 2000 грн.;

модуль управління датчика дощу


датчик дощу


- модуль дистанційного керування з безпровідною кнопкою. Купував на Аliexpress ТУТ за 100 грн.;


- комплект клем із врізним контактом. Я більше за спайку проводів, але якщо до роз’єму не дістатись паяльником то використовую саме їх. Потрібно 4 шт., купував на ринку по 5 грн./шт.


2. Встановити датчик дощу на лобове скло та прокласти провід до модуля управління датчика дощу. 

Датчик дощу приклеїв на двосторонній скотч з його комплекту у центральній частині внизу вітрового скла. 



Доцільно було приклеїти у верхній частині, збоку накладки дзеркала зі сторони пасажира, але під самою стелею склоочисник не доставав до зони датчика а якщо нижче опустити то провід від датчика неестетично буде видно.

Провід від датчика дощу протягнув між склом та торпедою до лівої стійки і завів під торпеду до блоку запобіжників де і розміщений модуль управління датчика дощу. На сам провід намотав по декілька витків двостороннього скотчу (щоб надійно тримався між склом і торпедою і не вискакував).


3. Підключити універсальний датчик дощу.

Схема підключення штатних склоочисників на BYD Song Plus можна подивитись ТУТ.

Оскільки схеми самого перемикача склоочисників я не знайшов, тому реалізував підключення даного універсального датчика дощу вирішив наступним чином:

- увімкнення датчика дощу здійснено за допомогою окремої кнопки (додатково придбав модуль дистанційного керування з безпровідною кнопкою);

- даний датчик дощу працює автономно і не перешкоджає роботі штатному перемикачу склоочисників (тобто коли потрібно то є можливість одночасно увімкнути і штатний перемикач наприклад на максимальній швидкості при здійсненні обгону фури);

- реалізована можливість працювати від універсального датчика дощу не тільки передні склоочисники а також і задній;

- при увімкненні живлення автомобіля датчик дощу буде по замовчуванні вимкнений. Тобто щоб увімкнути датчик дощу потрібно примусово натиснути на кнопку увімкнення. Цю функцію реалізував за допомогою модуля дистанційного керування що йшов разом з придбаною бездротовою кнопкою на випадок коли забути вимкнути датчик дощу і на наступний ранок при увімкненні автозапуском автомобіля склоочисники на морозі не зірвали лід зі скла (а вже один раз у мене така неприємність була). Ну і плюс 12 В на увімкнення модуля кнопки взяв не постійний а саме від увімкнення живлення автомобіля.


З датчиком дощу йшла в комплекті така схема:


Порадившись із знайомим інженером-електроніком (за що йому ВЕЛИКЕ 🙏 )– підключення модуля управління датчика дощу зробив у відповідності до цієї схеми (попередньо знявши мінусову клему з 12 В АКБ що під пасажирським сидінням):


Тобто потрібно під’єднати проводи модуля управління датчика дощу:

- зелений провід через діод до 19 пін роз’єму BG64(В);

G64(B)


- зелений провід через діод до 21 пін роз’єму BG64(В). Це підключення потрібно щоб реалізувати роботу саме заднього склоочисника;

- жовтий провід через діод до 20 пін роз’єму BG64(В);

G64(B)


- червоний і коричневий проводи до плюс 12 В (не постійний а той що від увімкнення авто);

- сірий і чорний провід до маси автомобіля.





Як добратись до блоку запобіжника, де взяти плюс і мінус можна переглянути цей пост де я детально описав при встановленні проекції ТУТ.


Перевіряємо працездатність і бачимо що при даному підключенні склоочисники стають у верхньому або довільному положенні:

Для того щоб на склоочисники повертались у початкове положення необхідно:

- для передніх склоочисників  подати плюс 12 В на 50 пін роз’єму ВG64(B);

- для заднього склоочисника  подати плюс 12 В на 20 пін роз’єму KG64(D).

Для цього потрібно взяти плюс 12 В з червоного проводу модуля управління датчика дощу і через додаткову схему (нижче на малюнку), подати на 50 пін роз’єму ВG64(B) та 20 пін роз’єму KG64(D). Сигнали управління управління на цю схему потрібно взяти з пін 19 роз’єму ВG64(B) (що йде на B1D-17 для пеееднього склоочисника) та з пін 21 роз’єму ВG64(B) (що йде на B1С-17 для заднього склоочисника).

Схему підключення (дві однакові схеми потрібно для переднього і заднього склоочисника):


Роз’єми ВG64(B) та KG64(D) знаходяться на "Left domain control module": 

Left domain control module знаходиться з лівої сторони під потпедою



Розпіновка роз’ємів ВG64(B) та KG64(D):

ВG64(B)


KG64(D)


загальне підключення всіх проводів саме до штатної схеми автомобіля (крім плюс і мінуса)


Бездротову кнопку що вмикає/вимикає датчик дощу розмістив поки що тут: 😃


Перевіряємо працездатність - все надійно працює: 💪

Ну і робота склоочисників від датчика дощу під час дощу: 🤘


Всім добра і мирного неба.  

Реклама
Ремонт та обслуговування системи кондиціювання
Ціна питання 2120 UAH, Пробіг 9100 км.
Опубліковано: 09 червня 19:41
1 0 1

Коментарі

Щоб залишати коментарі, потрібно авторизуватись.
Я їжджу на KIA Ceed (3G)
Корисне доопрацювання, в Кіа такий датчик стоїть з салону, але на мій погляд, працює не зовсім коректно. То не витирає коли вже треба, а то тре по сухому коли вже не потрібно.
1
09 червня 22:25