Нарешті! Мультикермо працює на всі 100 відсотків.
Тепер трошки передісторії…
Не так давно я встановив мультикермо від Mazda 6GG. З круїз-контролем значних проблем не виникло, в от з магнітолою вийшла заковика. Раніше в мене була встановлення магнітола Kenwood KMM-100GY. Біда цієї магнітоли в тому, що керування кабелем в ній реалізовано не на базі резистивної матриці, в по якомусь внутрішньому протоколу. Забіжу наперед в скажу, що цю магнітолу в не поборов.
Спочатку знайшов в мережі адаптери кнопок, але вони, як правило, коштували вдвоє дорожче моєї магнітоли... Згодом, я поринувся у вивчення принципу організації роботи керування. Сильно допоміг товариш на роботі, який мабуть народився з паяльником в руках.
Спочатку зібрали імітатор IR-сигналів на базі ATINY13 і намагались надсилати в магнітолу команди всіх пультів, які я зміг знайти в інтернеті. Але на жодну з команд реакції не слідувало.
Згодом розібрав магнітолу в відслідкував доробку від входу керування - він запаралелений з IR приймачем, якого в моїй магнітолі не розпаяли, але місце для нього було. Впаяв туди IR-приймач, розпачі відсутній резистор (наугад вибрав 10К). Придбав пульт RC-557. Але, нажаль, реакції не було. Почав шукати прошивки під схожих моделей і натрапив на аналогічну магнітолу KMM-X30. В її інструкції вичитав, що вона сумісна з пультом Kenwood RC-406. Але, поки я добирався до цієї інформації, багато перечитав про реалізацію керування з керма.
Надибав цікаву інфу: магнітоли Sony здебільшого працюють по т.н. резистивній матриці. З цього моменту мене не покидала думка викинути Kenwood і придбати Sony. Врешті - так і зробив. Хоче, можна було придбати пульт RC-406, переконатись, що магнітола відреагує на нього, зібрати IR-приймач, вичитати коди кнопок цього пульта, зашити їх в ту ж ATINY13, яка в решті стала б мохом адаптером.
Але більше витрачати кошти в сили на цю ідею не хотілось. В я придбав SONY DSX-A202UI.
Одразу насторожило те, що на задній панелі біля роз'єму підключення керування з керма був напис "вихід на сабвуфер".
Але все ж, підключився, накинув змінний резистор покрутив движок і з радістю виявив що магнітола реагує на зміну опору. Витратив трошки часу, нащупав номіналом резисторів для кожної з кнопок...
Після цього почав вивчати пульт керма.
Тут знову спіткала невдача українського спортсмена... Послідовності резистивних матриць керма та магнітоли не співпадають.
Довелося випаювати резистори від R4 по R10 включно. І потім заново розпаювати матрицю. Словами описати дещо складно, потрібно брати мультиметр, малювати схему і на ходу розбиратись...
Перевірка на столі:
Після вдалих тестів побіг встановлювати все на штатне місце. Але тут же виявив ще одну проблему. При зміні температури навколишнього середовища змінились значення опору резисторів, що призвело до некоректної роботи кнопок. В моєму випадку кнопка "Preset" почала зменшувати гучність, кнопка "Mode" — вимикати магнітолу. Довелось замінити резистор 2,2К на 3,3К, в демонтований 2,2К додати в кінці ланцюга, піднявши таким чином опір кнопки "Preset" до 34К. Після цих маніпуляцій все почало працювати належним чином.
Тест на штатному місці експлуатації...
Ось і все - радощам немає меж!!!